Хлопець, який не зміг знайти роботу. Історія успіху одного стартаперів

7

Старшокласник Кан Ден відправив своє резюме в 35 компаній, і 33 з них відповіли відмовою. Спроба потрапити у фінансову сферу, яка здавалася багатьом його одноліткам однією з найпрестижніших і перспективних, з тріском провалилася.

Залишалося два варіанти: викладати англійську в Кореї або влаштуватися в компанію «UserVoice», яка допомагає бізнесменам збирати відгуки клієнтів. Він вибрав другий.

Пізніше Ден став одним із засновників «Cruise Automation» — компанії, яку «General Motors» придбала за один мільярд доларів. Як молодий чоловік, який мріяв стати фінансистом, опинився біля керма одного з найбільш успішних стартапів Силіконової долини? Секрет простий: трохи удачі, підтримка рідних, вміння ризикувати і рідкісна незворушність. Біографія цього хлопця надихає!

Ідея — ніщо, якщо у вас немає групи підтримки

Ден — не єдиний підприємець в сім’ї. Його матір ще в 1990-е роки відкрила в Сан-Франциско компанію, яка надавала ріелторські та брокерські послуги. Сини допомагали їй сканувати і ксерокопіювати карти, скріплювати їх разом і планувати маршрути так, щоб оглянути всі будинки в одному районі (діло було до появи Google Maps).

Старший брат Дена, Джастін, також володіє власним бізнесом. Закінчивши коледж у 2006 році, він приїхав в Сан-Франциско і створив відео-платформу Justin.tv, яка пізніше була модифікована в сервіс для геймерів Twitch. Заснувавши успішний стартап, Ден раніше ділить квартиру з одним з братів, а другий мешкає по сусідству.

Хлопець впевнений, що підтримка членів сім’ї допомогла йому створити свою справу: «Я б не опинився в Силіконовій долині без допомоги брата і інших хлопців з Twitch. Ідея — ніщо, якщо у вас немає групи підтримки».

«Cruise Automation» — не перший проект Дена

«У Дена є безстрашність, необхідне для успішного запуску стартапу. Люди вважають бізнес ризикованою витівкою, але найчастіше просто бояться невдачі. Ден не з їх числа. Він завжди питає нас: «А що, якщо? Що, якщо ми кинемо собі виклик і спробуємо досягти більшого?». Він — не просто мрійник, а людина, готовий працювати на благо спільної мети», розповідає Набіль Хаятт, партнер фонду «Spark Capital», інвестувало в «Cruise Automation».

Пропрацювавши кілька років у «UserVoice», Ден, натхнений старшим братом, вирішив почати власний бізнес. Так в 2011 році з’явилася «Appetizely» — компанія, яка створювала iPhone-додатки з купонами для ресторанів, бажаючих залучити більше клієнтів у періоди низького попиту. Було створено близько 30 додатків, після чого Apple зажадала об’єднати їх, як мають ідентичний функціонал. Ден вирішив, що, якщо немає можливості запропонувати кожному закладу персональне додаток, проект не буде їм цікавий, і закрив його.

Пізніше в тому ж році він запустив «Exec» — сервіс з надання побутових послуг. Більшість клієнтів використовувало додаток для замовлення прибирання приміщень. З часом Ден перетворив його в клінінгову компанію, яка базувалася в Сан-Франциско. Цей бізнес був більш успішним, але серце молодої людини до неї не лежало. У 2014 році він продав свій стартап компанії «Handy», яка стала лідером на ринку.

«Я створив сервіс, який дозволяє швидко знайти людину, який виконає будь-яке доручення (віднесе білизну в пральню, доставить посилку тощо). А в підсумку отримав клінінгову компанію. Це було не те, що мені хотілося б займатися».

Проекти змінювали один одного, але залученість в них Дена залишалася максимальної. «В «Exec» він був готовий особисто чистити туалети в будинках клієнтів, в «Cruise Automation» міг їздити на машині по ночах і прокладати маршрути. Він — трудівник, якого не займати завзятості — важливої риси характеру, необхідної для запуску проекту», розповідає Трістан Зір, який працював з Деном.

Ось що говорить про Дені його друг і один з засновників компанії «Exec» Амір: «Він завжди був генератором цікавих ідей, впевненим у тому, що їх вдасться реалізувати. Ден не припиняє покращувати продукт, намагаючись довести його до досконалості. Можете бути впевнені — він не просто зробить, а зробить відмінно!».

«Ден — один з небагатьох знайомих мені людей, хто не тільки говорить, але і робить», – стверджує Емма Джонс, подруга Дена і член команди «Exec».

Продавши «Exec», Ден став обдумувати наступний крок. Він знав Кайла Фогта, одного із засновників Justin.tv і Twitch, ще з часів навчання в коледжі. Безпілотне водіння було справжньою пристрастю Кайла, якої він зміг заразити Дена. Підсумком стало створення компанії «Cruise Automation» в 2014 році.

Народження єдинорога

Після того, як «General Motors» вирішила придбати стартап Дена, з сайту «Cruise Automation» зникла інформація про розробки компанії в сфері створення безпілотних автомобілів. Зате почали з’являтися оголошення про вакансії, в яких зазначено, що «Cruise Automation» — підрозділ «General Motors». Суть технології не розкривається, але можна уявити, наскільки вона інноваційна, якщо коштувала таких грошей!

Отриманий за стартап мільярд доларів буде розподілений між Деном, Кайлом, 40 співробітниками та інвесторами «Cruise Automation», але все одно угоду можна вважати дуже вигідною. Навряд чи Ден заробив би більше, працюючи на благо одного з банків на Уолл-стріт.

Ден навіть став знаменитістю, принаймні, в підприємницькому середовищі. Ще б — випускник, який не зміг знайти роботу після закінчення коледжу, досяг успіху!

Впевненість у собі і холоднокровність

Слава не заважає Дену зберігати незворушність в будь-якій ситуації, спокійно переживаючи всі злети і падіння. Він вважає стрес джерелом зайвих проблем. Його прагнення до ризику і абсолютна незворушність — ідеальне поєднання для бізнесмена з Силіконової долини. Стикаючись з проблемою, він без зайвих емоцій роздумує над тим, що можна зробити для її вирішення. Такий підхід виправдовує себе не тільки в бізнесі, але і в житті.

«Власний бізнес? Для мене це було несподівано. Але тепер я не знаю іншого способу принести користь світу. Це саме те, чим я хочу займатися», говорить Ден.

А як же ті банки, які відхилили його резюме? О, Ден їм щиро вдячний!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: