Холодні дзвінки померли. 12 альтернативних стратегій для лідогенераціі

5

Розумієте, що холодні дзвінки припинилися, але не можете придумати, чим їх замінити? Ми перевели для вас статтю про сучасних стратегіях залучення потенційних клієнтів!

Чому холодні дзвінки не працюють?

40 років тому вони були одним з кращих (а може, і єдиним) способом знайти потенційних клієнтів для бізнесу. Інші можливості для того, щоб заявити про свій товар або послуги широкій публіці, були відсутні. Але технологічна революція змінила все, і сьогодні робити 80 і більше дзвінків в день абсолютно ні до чого.

Більше 200 мільйонів чоловік внесли свої номери в глобальний список «Do Not Call», оператор «T-Mobile» випустив пакет, що включає тільки мобільний інтернет, корпорації не відповідають на дзвінки, які не адресовані конкретному співробітнику — все це підтверджує той факт, що багато з нас не горять бажанням спілкуватися по телефону з торговими представниками.

Крім того, клієнти можуть знайти будь-яку інформацію про компанію в інтернеті: відгуки, контакти, ціни і т. п. Тепер вони не потребують того, щоб ви повідомляли їм про себе. Саме тому їх так дратують дзвінки з комерційними пропозиціями.

Того, хто вторгся в особистий простір людини зі своїм трихвилинним дзвінком, доведеться постаратися, щоб утримати його на лінії. Давайте дивитися правді в очі: шансів на успіх дуже мало.

Життя продавця, між тим, теж не цукор. У кожного з них є керівник, який розраховує на 20-30 дзвінків щодня і хоча б пару зустрічей з перспективними клієнтами на тиждень. Але реальність далека від очікувань ТОП-менеджерів. В компаніях, які покладаються в основному на холодні дзвінки, потік лідов поступово зменшується, продавці демотивовані, а керівництво незадоволене ситуацією, що склалася.

Не вірите? Давайте звернемося до фактів. «Harvard Business Review» повідомляє про те, що 90% холодних дзвінків неефективні, а більш пізні дослідження показали, що лише 2% з них закінчуються особистою зустріччю. Припустивши, що 0.3% потенційних клієнтів погоджуються на зустріч і лише 20% до підсумку купують, ми отримаємо невтішний результат: доведеться зробити 6 264 дзвінка, щоб укласти 4 угоди!

Завантажити книгу >>

12 альтернативних стратегій для лідогенераціі

Як діяти в сучасних реаліях, щоб забезпечити себе потенційними клієнтами без холодних дзвінків? Варіанти є, але вони неможливі без перебудови мислення, значних енерговитрат і наполегливої праці.

1. Створити власну базу послідовників ділитися цікавим контентом, який допомагає потенційним клієнтам вирішити їхні проблеми в бізнесі.

2. Створити блог, зробивши наголос на корисні для цільової аудиторії матеріали.

3. Залучати користувачів соцмереж, які відповідають «портрету ідеального клієнта», і створювати свою лояльну аудиторію.

4. Відповідати на запитання користувачів в спільнотах і на форумах.

5. Ділитися корисними статтями і постами в тематичних групах, щоб зав’язати діалог.

6. Запустити ефективну розсилку, покликана відповісти на всі питання, що часто задаються. Ставте на перше місце інтереси клієнтів, а не свої. Ваше завдання — полегшити їм процес прийняття рішення, а пізніше, коли вони захочуть купити, — бути готовим обговорити деталі по телефону.

7. Відстежуйте поведінку відвідувачів свого сайту і визначте той момент, коли варто запропонувати зателефонувати вам або залишити свій номер телефону для зворотнього дзвінка.

8. Налаштуйте е-мейл нагадування для клієнтів, які шукали на вашому сайті важливу інформацію (наприклад, демо-відео, прайс-лист або інструкції до товарів).

9. Застосовуйте в продажах свої експертні знання і навички, а не обманні трюки.

10. Використовувати CRM-систему, щоб отримати інформацію про будь клієнта, перш ніж подзвонити йому.

11. Залишайтеся на зв’язку після продажу. Продовжуйте ділитися корисним контентом з тими, хто вирішив не купувати. Це дозволить вам запам’ятатися клієнту, що може бути корисно в майбутньому.

12. Забудьте про скриптах. Орієнтуйтеся на потреби клієнта під час дзвінка.

Як тільки ви почнете залучати на сайт користувачів, які знаходяться на стадії активного пошуку, підключіть блоги і соцмережі, налаштуєте розсилку, ваші потенційні клієнти стануть більш лояльно сприймати комерційні пропозиції. На відміну від випадків, коли ви перериваєте їх робочий день несподіваним дзвінком, вони будуть готові до розмови.

Розцінюючи сайт і сторінки у соцмережах, як потужні інструменти для лідогенераціі, ви налагодите зв’язок між своїми маркетологами і продавцями. Результат? Більше клієнтів, готових до угоди, більше грошей для вашого бізнесу!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Як мені консалтинг по збільшенню продажів продавали


28 ідей, як вбити заперечення «Я подумаю»


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


5 проблем вашого бізнесу, які необхідно терміново вирішувати. З лайкою від Олександра Гельмана


Які 3 найбільш важливих питання задати РОПу на співбесіді?Авторизуватися для коментування: