Історія успіху: від самотнього фуд-трака до багатомільйонної «імперії тако»

7

За п’ять років Девід Чой (David Choi) з простого хлопця з 18 000 доларів на банківському рахунку перетворився на керуючого мережі корейсько-мексиканських ресторанів, яка оцінюється в 4.5 мільйона доларів. Як йому це вдалося? Давайте дізнаємося!

1. Почніть з малого.

Я запустив «Seoul Taco» під час кризи, так як не хотів працювати за три мінімальні зарплати 100 годин в тиждень. У Філадельфії знайшовся фуд-трак, який коштував 40 000 доларів. Вийшло зібрати лише 18 000, і для цього мені довелося розлучитися з машиною. Продавець погодився на розстрочку, тому що його дружина вимагала негайно позбутися від фургона.

2. Продавайте те, в чому розбираєтеся.

З корейською кухнею я знайомий, завдяки мамі і бабусі. До ідеї готувати мексиканські тако по корейським рецептами навколишні поставилися скептично. В мене повірили лише брат і двоє друзів, які і допомогли зібрати відсутні 22 000 доларів для оплати фургона.

У день відкриття до нас вишикувалася черга з 40 чоловік і їжі на всіх не вистачило. Довелося згадати все, чого мене вчили (підлітком я працював у піцерії, китайському ресторані, кав’ярні магазині сендвічів) і почати готувати ще швидше.

3. Імпровізуйте.

Шлях від одного фуд-трака до мережі ресторанів був успішно пройдений лише тому, що ми змушені були щодня імпровізувати, підлаштовуючись під примхи погоди, то під технічні неполадки. Це допомогло перевірити концепцію на життєздатність, а себе — на міцність. І, звичайно, окупити початкові вкладення за кілька місяців.

4. Розширюйтесь з розумом.

Поки у нас був тільки ресторан на колесах, я знаходився в ньому постійно. Зараз це фізично неможливо, тому перед нами стоїть завдання пошуку лідерів, яким не страшно довірити управління персоналом. Ми не раз помилялися, призначаючи керівників з числа співробітників — це зручно, але хороший працівник не завжди стає хорошим менеджером. На даний момент в колективі близько ста чоловік і кожен з них починав з нижчих позицій, щоб вивчити всі аспекти бізнесу. Та й зараз, якщо потрібно, будь-який член команди може встати через касу або взяти в руки швабру.

5. Креативно підійдіть до вибору локації.

Всі заклади мережі знаходяться в приміщеннях колишніх ресторанів, що дозволило легко узгодити вигідні умови оренди. Ми починали в фуд-траку, тому можемо адаптуватися до будь-якого простору. У період з 2013 до 2014 року дохід мережі збільшився на 52%, а з 2014 до 2015 — на 153%, і це — не межа. Ми хочемо продовжувати рости.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: