Із грязі в князі. 7 надихаючих історій успіху

6

Багато людей впевнені, що бізнес не для них. Чому? Не в тій родині народилися, не змогли отримати гарну освіту, ніколи не відрізнялися пробивним характером, занадто молодий, занадто старі…хіба Мало причин можна вигадати, якщо захотіти?

Ось тільки правда в тому, що все перераховане ніяк не впливає на ваші можливості. Не вірите? Тоді прочитайте 7 надихаючих історій про людей, які почали життя в умовах, далеких від ідеальних. І досягли неймовірних результатів.

Ендрю Карнегі. Мультимільйонер, що виріс у родині ткача

Американський промисловець, засновник «Carnegie Steel» — компанії, яка виробляла більше сталі, ніж всі підприємства Великобританії в той час, народився у бідній родині ткача в Шотландії. Він зростав у злиднях. Вся сім’я тулилася в одній кімнаті, часто було чого їсти і доводилося лягати спати на голодний шлунок.

У пошуках кращого життя родина Карнегі переїхала в США. Першу роботу (на бавовняній фабриці в Піттсбурзі) Ендрю знайшов у 13 років. По 12 годин на добу він міняв котушки з нитками на верстатах, заробляючи 2 долари на тиждень.

У вільний час читав твори Роберта Бернса та книги про шотландських героїв на кшталт Роберта Брюса, Вільяма Уоллеса і Роба Роя.

Його наступною роботою стала посада розсильного на телеграфі з зарплатою 2.5 долара на тиждень. Начальство оцінило завзяття хлопця, і незабаром він був призначений оператором. Підвищення по службі принесло і збільшення заробітку до 4 доларів на тиждень.

Полковник Джеймс Андерсон, який кожну суботню ніч відкривав доступ в свою персональну бібліотеку з 400 томів працюючим хлопцям, що вніс величезний внесок в освіту Карнегі і стимулював його любов до читання.

Працюючи на залізниці, Ендрю дізнався багато про промисловості і бізнесі в цілому. Він почав інвестувати гроші в акції сталеливарних і нафтопереробних підприємств, це заняття допомогло йому поправити фінансове становище і вкласти гроші в свій бізнес. До 1889 року «Carnegie Steel» стала найбільшою компанією в галузі.

У 1901 році Карнегі продав свій бізнес компанії «JP Morgan» за 480 мільйонів доларів, оселився в замку в Шотландії і став філантропом. Він жертвував величезні суми Нью-Йоркській публічній бібліотеці, спонсорував створення технологічного інституту в Піттсбурзі, який зараз відомий, як Carnegie-Mellon University, та Інституту Карнегі у Вашингтоні, створив кілька фондів різної спрямованості. А тепер згадайте, де почався його шлях. Вражає, правда?

Семюель Уолтон. Гігант роздрібної торгівлі, який доїв корів і продавав газети

Американський підприємець, який перетворив невеликий продуктовий магазин в мережу супермаркетів «Wal-Mart» і заробив близько 23 мільярдів доларів, ріс у часи Великої Депресії.

Щоб допомогти батькам, хлопець багато працював. Він брав участь у сімейному бізнесі з торгівлі молоком: доїв корів, пакував товар у пляшки і доставляв його клієнтам.

У сім років Сем почав продавати передплату на «Columbia Daily Tribune», а з сьомого класу і до моменту закінчення навчання в коледжі, — доставляв газети на будинок. Під час навчання він також хапався за будь-які можливості, наприклад, працював офіціантом в обмін на їжу.

Після закінчення коледжу хлопця призвали в армію США. Йшла Друга світова війна, але з-за проблем зі здоров’ям на фронт Семюель не потрапив — він проходив службу на літакобудівному заводі і в таборах військовополонених. Після війни залишив службу і став керуючим універсаму.

Уолтон взяв кредит на покупку свого першого магазина і, оскільки бізнес виявився прибутковим, незабаром придбав другий. За три роки рівень продажів досяг 225 000 доларів. Перший супермаркет майбутньої мережі «Wal-Mart» відкрився 2 липня 1962 року в місті Роджерс (Арканзас). До 1979 року мережа включала вже 230 магазинів, сумарна виручка яких перевищувала 1 мільярд доларів.

Журнал «Forbes» з 1982 по 1988 рік називав Сема Уолтона найбагатшою людиною в США. На момент його смерті в 1992 році, мережа «Wal-Mart» включала 1 960 магазинів, в яких працювало 380 000 осіб. Загальний рівень продажів становив близько 50 мільярдів доларів в рік.

Опра Уїнфрі. «Королева ЗМІ», яка була згвалтована в 9 років

«The Oprah Winfrey Show» — саме титуловане і рейтингове шоу такого плану в історії американського телебачення. Опра, яку часто називають «королевою ЗМІ», стала першою в світовій історії темношкірою жінкою-володаркою мільярдного статку.

Опра народилася в штаті Міссісіпі, у матері-одиначки. Коли дівчинці виповнилося 6 років, сім’я переїхала в передмістя Мілуокі. Вона часто розповідає про своєму складному дитинстві і не приховує, що піддавалася сексуальному насильству з боку братів, дядьки і їх друзів з 9 років і втекла з дому, коли їй було 13.

У 14 дівчина завагітніла і народила сина, який помер у дитинстві. Будучи старшокласницею, Опра влаштувалася на радіо і стала вести вечірні випуски новин. Пізніше її запросили в денний ток-шоу, оцінивши експресивну манеру подачі інформації.

Свій перший мільйон Уїнфрі заробила у віці 32 років. У списках журналу «Forbes» вона з 2004 по 2006 рік фігурувала, як єдиний у світі темношкірий мільярдер. Станом на 2014 рік капітал Опри становив 2.9 мільярдів доларів, що дозволило їй обійти колишнього генерального директора «eBay» Мег Уітман в рейтингу найбагатших самодостатніх жінок США.

Ларрі Еллісон. Голова ради директорів «Oracle», народжений поза шлюбом

Ларрі народився в Нью-Йорку, у незаміжньої 19-ти річної єврейської дівчини. Його батько був пілотом ВПС США, якого відправили служити за кордон до того, як стало відомо про вагітність подруги. В 9 місяців Ларрі захворів на пневмонію, мати зрозуміла, що не зможе забезпечити дитині необхідний догляд і віддала його своїм дядькові і тітці на усиновлення. Ларрі до 48 років не знав імені своєї рідної матері і не зустрічався з нею.

Він кинув навчання в Іллінойському університеті на другий рік, не здавши випускних іспитів, тому що його прийомна мама померла. Пізніше Ларрі один семестр навчався в Чиказькому університеті, де і відбулося його знайомство з обчислювальною технікою.

В 1966 році, у віці 22-х років, він переїхав до Північної Каліфорнії. А в 1977 році разом з двома партнерами заснував «Software Development Laboratories», вклавши в це 2 000 доларів. У 1982 році компанія була перейменована в «Oracle Systems Corporation» на честь флагманського продукту — бази даних Oracle.

В даний час Еллісон володіє частками в «Salesforce.com», «NetSuite», «Quark Biotechnology Inc.» і «Astex Pharmaceuticals». У вересні 2011 року він займав п’яту сходинку у списку найбагатших людей світу, складеному «Forbes», а зараз знаходиться в ньому на сьомому місці.

Лі Кашин. Найбагатша людина Азії, кинув школу в 15 років

Цей бізнес-магнат, інвестор і філантроп з Гонконгу — найбагатша людина Азії, чий статок у 2014 році оцінювався в 31.9 мільярдів доларів.

Він народився в китайській провінції Гуандун. У 15 років, після смерті батька, був змушений залишити школу і почати працювати, щоб утримувати сім’ю.

Чи влаштувався на фабрику, що випускала пластикові квіти, і по 16 годин в день проводив на шкідливому виробництві. Через декілька років він зміг залишити виснажлива праця та відкрити власну компанію «Cheung Kong Industries».

Ось що про нього писали у виданні «Harvard Business Review»:

«Син учителя, біженець і продавець, Чи підносить нам урок цілісності й адаптивності. Завдяки наполегливій праці і репутації людини, вірного своїм моральним принципам, він зміг побудувати цілу імперію».

Сьогодні бізнес Чи охоплює практично всі сфери життя Гонконгу: від електрики до телекомунікацій, від нерухомості до роздрібної торгівлі, від доставки до інтернету. «Cheung Kong Group» працює в 55 країнах і налічує понад 260 000 співробітників по всьому світу.

Ян Кум. Бідний український іммігрант, який став важливою персоною в Силіконовій Долині

Коли компанія «Facebook» в лютому 2014 року оголосила про покупку мессенджера «WhatsApp» за 19 мільярдів доларів, це викликало справжній переполох. Ян Кум, один з співзасновників стартапу, увійшов в число найбільш обговорюваних бізнесменів світу.

Він народився і виріс у місті Фастів (Україна), був єдиною дитиною в сім’ї домогосподарки і будівельника. Часом у хаті не було електрики та опалення, так як за них нічим було платити. У 16 років Ян з матір’ю емігрував до США і оселився в Каліфорнії. На новому місці також довелося несолодко — підліток підробляв, прибираючи в продуктовому магазині, і часто стояв у черзі за продовольчими купонами. Зате проявився талант хлопця — до 18 років він став майстерним хакером.

Працюючи в компанії «Ernst & Young», Ян познайомився з Брайаном Эктоном, і незабаром одержав місце в «Yahoo». А потім, в 2009 році купив собі iPhone — і це стало поштовхом до створення мобільного додатка-мессенджера. 24 лютого 2009 року, на свій день народження, він зареєстрував компанію «WhatsApp Inc.» в Каліфорнії.

Дхирубхай Амбані. «Поліестеровий князь», який продавав закуски на ярмарках

Індія теж має своїх героїв, які вибралися з грязі в князі». Один з найвідоміших — Дхирубхай Амбані. Засновник «Reliance Industries» був одним з п’яти дітей у сім’ї шкільного вчителя. Він розповідає, що якось у дитинстві купив у місцевого торговця банку арахісового масла в кредит і продавав її в роздріб біля узбіччя, щоб заробити кілька рупій.

По вихідних, коли не треба було відвідувати уроки, він торгував закускою bhajia на ярмарку, прагнучи матеріально допомогти сім’ї.

У 17 років (в 1949 році) він покинув рідне місто і відправився в Аден (Ємен), де працював на компанію «A. Besse & Co». Кілька років потому, фірма стала дистриб’ютором продукції «Shell», і Дхирубхай був призначений керуючим мережі АЗС в порту Адена. Саме тут народилася його мрія про створення нафтопереробного заводу, яку він згодом успішно втілив.

Повернувшись до Індії в 1958 році, Дхирубхай почав бізнес з торгівлі прянощами, а потім відкрив свою першу текстильну фабрику. У 1966 році була створена компанія «Reliance Industries», спочатку працювала в нафтогазовому секторі. До 2007 року стан клану Амбані досягло 60 мільярдів доларів, зробивши їх другими серед найбагатших сімей світу.

А хто надихає вас? Розкажіть нам про інших бізнесменів, які досягли успіху всупереч несприятливим обставинам на початку свого життя!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: