Капітан Очевидність і втрачені маркетологами мільйони в бізнесі

6

«Вас оточують прості, очевидні рішення, які можуть багаторазово збільшити ваш дохід, вплив і успіх. Проблема в тому, що ви не бачите їх» — Джей Абрахам

Розповім вам реальну історію про втрачені мільйони і «креативних» маркетологов.

Це сталося в часи першого буму захоплення російського бізнесу новим для нього поняттям «Бренд». Багато стали на ноги бізнеси, спочатку виробляли підроблені порошки, горілку сумнівної якості і т. д., вирішили створювати власні марки і розвивати «власні бренди». Все просто звихнулися.

Маркетингові, рекламні і швидко утворилися бренд-агентства виставляли запаморочливі рахунки за свою роботу по створенню брендів.

І в цей час мене занесло в одне маркетингове агентство, в той час , входив до 10-ки найбільших у Росії. В це агентство влаштувалася працювати копірайтером одна моя знайома.

До цього вона, закінчивши філфак працювала в дивній організації під назвою Інститут старої рукописної книги. І про світ бізнесу знала природно тільки з книг. Але, перед пристроєм в маркетингове агентство, вона написала у співавторстві під замовлення книгу про бренд.

А я її консультував, так як в її оточенні був єдиним, хто мав практичний досвід у бізнесі. (Сам по собі веселий факт про те, хто пише книги і як потім це позначається на підвищенні репутації. Але це окрема тема).

В агентство надійшло замовлення від виробника горілки – «Розробіть нову марку народної горілки трохи вище самої низької ціни». Креативна група з захватом зайнялася «креативом».

Рафіновані хлопчики-дизайнери і дівчатка з філфаку, попиваючи мартіні і інші чужі простому народу напої, вправлялися в дотепності і тонкощі. Отримуючи величезне задоволення від власної ваги.

У результаті народилася назва «Одного разу ввечері», типу коли пілотам робити було нічого. І складним з «глибоким змістом» і «брендовим посилом» сріблясто-чорно-фіолетовим дизайном етикетки.

Природно протестувати ідею – не для геніальних креативників. Замовник оплатив роботу і навіть випустив партію нової горілки. І … закрив це питання. Горілка продавалася вкрай погано.

Я (так як був запрошений взяти участь у цій роботі) пішов найбільш простим і найбільш очевидним для мене шляхом. Вирушив до місця, де майбутні потенційні покупці купували горілку. Послухав, якими словами зверталися до продавців. Поговорив з кількома продавщицями.

За результатами написав свою пропозицію:

Дизайн повинен бути мінімалістичним. Краще на білому тлі чітко прописати назву.
А назва вибирати простіше. Що б могло потрапити в звичайну розмовну мову.

Я пропонував прості назви – горілочка, біленька, для малої фасування – стаканчик горілки, чарочка. Звичайно, моя пропозиція була відкинута, як примітивне і недостатньо креативне.

Тільки справа в тому, що буквально через рік – інший виробник випустив горілки «Біленька», практично з тим дизайном, який я описував. Та марка «Біленька» стала хітом ринку горілки, та й зараз ця марка в лідерах продажів.

Розповідаю я це не для того, що б показати який я розумний або що це моя ідея. А для того, що б наочно показати, що очевидні прибуткові рішення можуть лежати під носом і ігноруватися тільки тому, що надто прості і очевидні.

Про те, що багато людей пропускають очевидні сильні рішення, писали і говорили Джей Абрахам, Девід Огілві, Дрейтон Берд.

Дрейтон Берд, з властивою йому манерою грубуватого сарказму, висловлювався, що не варто плутати творче сильне рішення, що приносить продажу і прибуток з «креативної мастурбацією», а одним із смертних гріхів рекламіста – намагатися бути оригінальним, а не результативним.

До речі, одна з класичних книг з реклами, рекомендованих Джеєм Абрахамом до обов’язкового прочитання називається «Очевидний Адамс» (до речі, вона переведена на російську мову). Книга всього 20 сторінок. Зверніть увагу на опис реклами папери в цій книзі. Або можете знайти книгу Клода Хопкінса «Наукова реклама» і подивитися приклад підготовки реклами пива Шлитц.

До речі, Девід Огілві вважав, що нікого не можна підпускати до реклами поки він не прочитає 7 разів книгу Клода Хопкінса.

Гарна новина полягає в тому, що навички знаходити прості сильні рішення можна навчитися і натренуватися. Те саме і ви можете знаходити для себе рішення не гірше, ніж Джей Абрахам.

І що з того, що можливо Джею знадобиться для цього кілька хвилин, а вам кілька днів. Результат того вартий.

А в наступній статті я дам простий чек-лист від Дрейтона Берада
«Як перевірити або продає рекламний текст»

Павло Головін ,
проекти «Фінанси і маркетинг для підприємців»
і JayAbraham.ru


Павло Головін

Провідний
В
проект Фінанси і маркетинг для директора

Підприємець, партнер Школи розвитку бізнесу Джея Абрахама, один з авторів в експертній системі «Продажі» проекту Радмило Лукича.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: