Корпорації мрії. Вся правда про роботу в Google та Apple

6

Ви коли-небудь намагалися уявити собі, яке це — бути керівником у корпорації на зразок Apple і Google? Дізнатися про це непросто — співробітники Google, наприклад, підписують угоду про конфіденційність, що забороняє обговорювати будь-які аспекти роботи з ким би то не було.

Кім Скотт (Kim Scott), автор бестселера «Radical Candor: Be a Kickass Boss Without Losing Your Humanity», розповіла про те, як їй працювалося в обох компаніях.

Apple — світ тотального контролю

Це легко пояснити на прикладі того, як компанія забезпечує працівників обідами. У Caffe Macs вам подадуть смачні і гарно оформлені страви зі збалансованим складом, які не поступаються дорогим делікатесів з кращих ресторанів. Продукти для приготування ланчів надходять безпосередньо від кращих постачальників, які гарантують їх свіжість і якість.

«Вони не хочуть підривати здоров’я тих, чиї мізки приносять їм прибуток», говорить Кім. І, звичайно ж, ви повинні самі оплатити свій обід. Це не безкоштовно.

Як Google, так і в Apple, співробітники часто користуються велосипедами, щоб дістатися до місця спільної зустрічі. Це виправдано — погода в Силіконовій долині переважно хороша, кампуси розкидані на великій площі, знайти місце для паркування складно.

Обидві компанії надають велосипеди працівникам, але в Apple всі вони однакові і красиві: сріблястого кольору, з чорними сидіннями і червоними дзвіночками. Транспорт зберігається в спеціальній кімнаті.

Google — все, що ви хотіли знати про залучення

А тепер порівняйте цей підхід з Google. Кім розповідає: «Окремих кімнат немає, велосипеди різнокольорові, багато з них зламані. Але адже це весело!».

У кафе теж панує зовсім інша атмосфера.

«Це більше схоже на шведський стіл», додає Кім. «Ви можете зловити себе на думці, що сидите над тарілкою їжі, абсолютно не поєднується один з одним».

Який підхід краще? Однозначної відповіді немає.

«Я люблю обидві компанії», говорить Кім. «Google займає більше місця в моєму серці, але я вважатиму за краще купити iPhone і пообідати в Apple».

У Google відповідь за замовчуванням — так

Ситуація з кафе і велосипедними кімнатами на думку Кім відображає різницю у підході до інновацій.

«Якщо ви хочете щось зробити в Google, то не треба питати дозволу. Просто розкажіть про свої наміри і приступайте. У компанії прийнята культура швидких змін і пошуку консенсусу. Я б сказала, що це неможливо, до того, як приєдналася до Google».

Кім вважає, що ця культура виникла невипадково. Ймовірно, вона стала результатом розчарування Ларрі Пейджа (Larry Page), одного з засновників компанії.

Одного разу керівник доручив йому проект, і Ларрі планував закінчити його за літо, працюючи по півдня. Але бос сказав:

«Ні-ні, ви повинні діяти так, як ми робили завжди. Ніяких змін!».

Ларрі був розчарований. Одного разу він сказав Кім:

«Я не хочу, щоб у кого-небудь в Google був такий досвід».

Той факт, що ці принципи не змінилися в ході росту компанії, свідчить про лідерські якості Марісси Майєр (Marissa Mayer).

«Був момент, коли кількість скептиків збільшилася в рази. У цей момент Марісса внесла деякі зміни. Наприклад, розробники отримали дозвіл ставити експерименти на певному відсотку користувачів без узгодження з керівництвом. Іноді ці експерименти істотно впливали на дохід компанії», – розповідає Кім. «Часом вони знижували продажу, але це було дуже важливою частиною корпоративної культури».

У відповідь Apple за замовчуванням — немає

Але якщо вони скажуть «так», то нададуть вам все необхідне, щоб домогтися успіху.

Один з колег Apple сказав Кім, що, коли в компанію приходять новачки, він показує їм дві папки: «так» і «ні». У першій чотири файлу, у другій — тисячі.

Якщо ви змогли переконати свого керівника сказати «так», у ваше розпорядження надходять всі необхідні ресурси.

«Коли я вирішила створити цей клас з менеджменту, мені дали п’ять місяців на роботу над ним. Я мала повне право не займатися нічим більше. У Google мені не дали б ні хвилини. Легендарні 20% часу для власних проектів існують в ідеальному, а не в реальному Google».

У Google довелося б працювати над навчальним курсом по ночах напередодні його здачі, вважає Кім.

«Apple забрала у мене все зайве, дозволивши зосередитися на завданні. Це було приголомшливо. Від мене чекали глибокого опрацювання ідеї».

Вона додає, що цей досвід став у нагоді під час роботи над книгою.

«Думаю, мій підхід ближче до Google — запускай, а потім удосконалюй. Але я б не завершила книгу, не працюючи в Apple. Я багато дізналася про те, як важливо відточувати кожне слово, і навчилася відрізняти хороше від видатного».Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: