Лист, яке привернуло 16 нових b2b-клієнтів

5

Хитрий Морган (пам’ятаєте її статтю Як не можна писати клієнтам?) з SalesFolk — консалтингової компанії, що спеціалізується на B2B-продажах (з легкої руки КД Хитрий отримала кодову назву «помаранчева коза» — прим. ред.), ділиться з нами своїм найефективнішим шаблоном листи.

…В чому різниця між продають листом, що ніхто не відкриває і на яке ніхто не відповідає, і таким, яке призводить вам десятки нових клієнтів? Це тема листа? Його довжина? Стиль тексту або його зміст? Правильна відповідь — поєднання всього вищепереліченого.

Якщо у вас є список цільових контактів, а на персоналізовані листи відповідає менше 10% адресатів, можливо, вам варто переробити повідомлення. Раніше в цьому році до нас звернулася за допомогою одна B2B-компанія. Вони надавали високоякісні послуги системного адміністрування, але їх продають листи були далекі від досконалості. Відповідала на них менше 2% клієнтів.

Всього за місяць спільної роботи я створила шаблон листа, яке призвело до них більше 16 нових покупців. Але перш, ніж я поділюся шаблоном з вами, давайте розберемося, у чому були помилки цієї компанії.

Чому їх листи були неефективними:

 • Занадто довгі. Ніхто не хоче відкривати лист і бачити там цілу книгу.
 • Занадто багато ідей. І хоча продукція компанії прекрасна, в їх листах містилася занадто багато ціннісних пропозицій, що просто збивало читачів з пантелику.
 • Занадто багато «я, я, я». Їх листи розповідали про те, які вони чудові, і перераховували гідності продукту, ніяк не пов’язуючи його з клієнтом.
 • Занадто хипстерские. Вони хотіли здаватися модними і сучасними, але листи в такому стилі здавалися безособовими, навіть якщо в тексті листа вони зверталися до клієнта по імені. Навряд чи хтось сприйме особистим лист, вилизане до найменшої коми.

Отже, ми розібрали помилки — настав час зрозуміти, як правильно писати листи клієнтам.

Ось який шаблон я для них розробила:

У 10 разів більше нових клієнтів для [назва компанії клієнта] за 10 хвилин

Привіт, (ім’я),

У мене є ідея, як [компанії] може отримати 100 нових відмінних клієнтів. Моя розповідь займе всього 10 хвилин.

Нещодавно ця ідея допомогла нашому клієнту [схожа компанія/конкурент] збільшити місячний оборот практично втричі.

(Ім’я), давайте призначимо час десятихвилинної розмови, щоб я зміг поділитися з вами своєю ідеєю. Який час для вас зручно?

Результати застосування цього листа говорять самі за себе:

 • 57% відкритих листів
 • 21% відповідей

Підсумок: 16 нових клієнтів.

Чому ж такий шаблон спрацював, а попередні — ні? Тому є кілька причин:

 • Інтригуючий заголовок. Заголовок — важливий момент, 50% успіху листа залежить саме від заголовка. Придумайте і протестуйте якомога більше варіантів. Вам потрібно створити інтригуючий, але правдоподібний (несхожий на спам і ненав’язливий) заголовок, прочитавши який клієнту захочеться відкрити лист.
 • Спокуслива пропозиція. Дайте клієнтові привід відповідати, нехай це буде простий заклик до дії. Згадка попередніх успіхів у роботі з клієнтом, про якого він чув, робить пропозицію більш реалістичним і доступним.
 • Відчуття унікальності. Настрій і формат цього листа схоже з повідомленням, яке б ви послали мамі або найкращому другові. Коли ви занадто формальні, то сприймаєтесь як продавець, а не як особистість.
 • Соціальне доказ. Одне з головних перешкод у продажах — небажання ризикувати. Ніхто не хоче бути першим покупцем і працювати з компанією без досвіду і репутації. Згадка одного з ваших клієнтів і результатів вашої спільної роботи вселять в читача впевненість.
 • І найважливіше — чим простіше, тим краще.

Колеги, що скажете? Тестували такий шаблон?


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: