Любов Монич: Мій шлях від виконавця до підприємця

5

Як все починалося

Першого вересня в бухгалтерському коледжі в Москві на сцену вийшов випускник. Він розповів, що він відкрив свій магазин і тепер власник власного бізнесу. Розповів про свою справу, як починав і привітав нас, майбутніх випускників, з початком навчання.

Тоді, слухаючи його розповідь, я вирішила, що теж буду підприємцем обов’язково. Що і як буду робити я тоді не знала. Але ця ідея засіла в моїй голові назавжди.

Я закінчила навчання, пішла працювати бухгалтером, стала ходити в походи і водить у походи людей. Саме в горах я зрозуміла, що можу дуже багато, і що мої можливості безмежні.

З часом я стала підробляти головбухом в маленьких фірмах. Перша оголошена декларація по прибутку призвела директора в жах. Цифри там були величезні. Я в той момент зрозуміла, що все, чого мене вчили в коледжі та інституті — це не так і від реальності сильно відрізняється. Що величезний прибуток — це великі податки і це погано.

Тепер я розумію того директора і його жах. А тоді мені було незрозуміло, як же так, нас навчили, що мета бізнесу — великий прибуток. Зараз смішно це все згадувати. Тоді довелося в терміновому порядку вникати, і виправляти ситуацію.

Потім я пішла працювати в аудиторську фірму. Вони набирали в прямому сенсі по оголошенню бухгалтерів. Я сподівалася, що зможу зрости до аудитора і навчуся там новим навичкам і прокачаюсь 🙂

Як же я помилялася. Хлопці із задоволенням забирали частину грошей із заробленого мною, але ніякої допомоги мені не надавали, стало ясно, що в їхній фірмі мені робити нічого. І тоді я вирішила нарешті відкрити ТОВ і стати власником бізнесу. В той момент у мене вже були свої клієнти, і з ними я продовжила роботу. З ними ми працюємо і донині.

Я запустила сайт і стала просувати його в SEO, тоді це було простіше зробити, ніж зараз. Замовлень стало більше і довелося брати помічницю. Потім довелося найняти кур’єрську службу. Часу возити документи самим теж не було. Не було часу і жити і спати.

Через рік стало зрозуміло, що якщо я не перестану все робити сама, я просто помру від перевтоми. Працювати вдома теж було складно, незрозуміло коли закінчується робота, і починається відпочинок. За звітами та деклараціями сиділа ночами і днями.

Потім події почали розвиватися дуже швидко.

Якось увечері я сиділа на сайті по оренді офісів і знайшла офіс біля дому. 400 метрів і я на роботі. Круто ж! Я уклала договір оренди і перевезла речі для роботи з дому. Меблі віддав зі складу один з друзів безкоштовно. І я найняла ще двох співробітників.

Зароблені гроші йшли на рекламу, оренду і зарплату працівникам. Слава Богу, у чоловіка була постійна зарплата. На неї і жили. За два роки вкладення окупилися, з’явилися нові клієнти, прийшли нові співробітники і тепер нас 7 чоловік. Я можу сміливо сказати, що фірма приносить прибуток нарешті.

Були і невдачі. Клієнти, які кидали не заплативши. Співробітниця, яка отримувала зарплату, але роботу не робила. Я переживала невдачі дуже сильно. Були і сльози і хвилини відчаю. Але позитиву було більше і це дозволяло не кинути все до біса.

Іноді думка, що люди повинні отримати зарплату вчасно і повністю, змушувала мене підняти свою п’яту точку від дивана і щось робити.

Про фірму

Ми займаємося бухгалтерським обслуговуванням малого і середнього бізнесу. Вважаємо податки, робимо декларації та здаємо всю звітність по компаніям. Працюємо з різними фірмами. І з тими, що надають послуги, і з виробництвом, і з торгівлею і з ресторанним бізнесом. Приходять і нові клієнти з різними видами діяльності і це дуже цікаво.

Я завжди любила бухгалтерію. Цікаво розбиратися з податками, відновлювати бухоблік і налаштовувати його. Це свого роду творчість і щось схоже на музику. Шукаєш гармонію і кайфуєш від правильного результату.

Нашою основною метою завжди було спокій клієнта, його нормальна робота без оглядки на податкову. Щоб люди працювали і їх бізнес спокійно ріс і розвивався. Щоб убезпечити себе і клієнта, я страхую нашу відповідальність і нашу роботу від помилок. Якщо з нашої вини щось трапляється — страхова повертає штрафи і гроші.

Звідки приходять клієнти

Клієнти приходять до нас по рекомендації і це найбільш лояльні клієнти. Ще вдається отримувати потік клієнтів з сайту, але конкуренція в нашій ніші величезна і витрати на рекламу не завжди окупаються.

Велика кількість конкурентів просто демпінгує і таким чином переманює потенційних клієнтів. З’явилося багато фірм, готових працювати за копійки. І за ці копійки працюють не дуже компетентні люди, що найжахливіше.

Якось прийшов клієнт. Його попередній бухгалтер написав книгу, як зробити, щоб вас не кинув бухгалтер. І потім цей письменник сам пропав, і клієнт залишився без бухгалтера 🙂 І таких історій я можу розповісти багато.

Саме із-за таких людей вважається, що всі бухгалтерські фірми халтурники і некомпетентні. Якби атестацію бухгалтерських фірм зробили обов’язковою, було б здорово. З ринку пішли неграмотні і демпінгують люди.

Зараз тільки аудитори не можуть працювати без атестатів. Бухгалтерську фірму може відкрити кожен і не факт, що робота буде виконуватися нормально. Потім клієнти таких компаній приходять до нас і ми намагаємося врятувати їх бухгалтерський облік та отмахать від податкових штрафів.

А так проблеми у мене, як і у всіх — пошук клієнтів в умовах жорсткої конкуренції, поточна робота з діючими клієнтами, навчання співробітників і спроби все скрізь встигнути.

Про співробітників

Співробітники у мене це як сім’я. Колектив маленький і дружний. Перші працівники – це мої подруги, які повірили в мою авантюрну ідею і довірилися мені, як роботодавцю. Ми досі всі разом працюємо і вони — мої найбільш досвідчені бухгалтери і помічники.

Тепер я беру людей, якщо вони підходять мені по духу і вписуються в наш колектив. Волію тепер вчити і виховувати кадри всередині фірми. Професійно ми ростемо разом.

Плани і що зараз потрібно зробити

В майбутньому я хочу дорости до аудиторської фірми. Людей, які зараз мої головні помічники, я хочу зробити своїми партнерами, щоб мотивувати їх бути і далі в моїй компанії. Будуть співробітники — аудитори та юристи, головбухи і початківці бухгалтера, які будуть виконувати найпростіші операції.

Найбільша проблема при швидкому зростанні компанії — можна втратити якість виконуваної роботи. І тоді клієнти будуть йти, не отримуючи того, що було раніше. Як цього уникнути я зараз намагаюся розібратися.

Думаю, потрібно продовжити навчання персоналу, і запровадити якусь систему контролю якості. Вчитися пішли весь колектив. Відправила співробітників себе і отримувати атестат головбуха. Зараз я перевіряю всіх сама. Поки встигаю, але думаю, скоро цим буде займатися окремий співробітник.

Ну і не варто скупитися і навішувати на бухгалтера купу фірм, щоб чоловік був перевантажений роботою. Це теж сильно знижує якість роботи. Це я зрозуміла, поспілкувавшись з працівниками інших фірм. Ну і так я робити не буду.

Якщо у читачів є до мене питання, чи потрібна нормальна бухгалтерія, ну або цікаво, чим скінчиться ця історія, мене можна знайти в соцмережах.

Любов Монич,
засновниця Буква Аудиту
https://www.facebook.com/lubamonia
https://vk.com/monich

Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: