Маркетинг без диплома. Просто і легко

5

Давно я не зустрічав настільки корисних книг з маркетингу. Останньою була «Йдемо у відрив» Кемерона Герольда, а після неї — на ринку з’являлися суцільні набори фішок, трюків, секретів. Тенденція дуже засмучувала 🙁

Тому, я був здивований і втішений, коли дізнався, що «Манн, Іванов і Фербер» планують видати книгу Джона Янча Маркетинг без диплома (в оригіналі Duct Tape marketing revised and updated). Переклад назви, звичайно, виявився дивним, але на саму книгу це жодним чином не вплинуло.

Чому я зрадів виходу книги?

Справа в тому, що я вже більше 2-ох років був підписаний на блог і розсилку Джона, регулярно читав його статті і електронні книжки. Саме від нього я дізнався про концепції «пісочного годинника маркетингу», яку тепер завжди рекомендую застосовувати своїм клієнтам.

За цей час я лише утвердився в думці, що не дарма журнал Forbes визнав блог Duct tape marketing кращим блогом про маркетинг для малого бізнесу, а його подкасти входять в десятку кращих на iTunes.

Забігаючи вперед скажу, що книга повністю виправдала мої очікування.

Системний маркетинг

Я не дарма на початку рецензії згадав, що останні роки ринок ділової літератури засорялся «порожніми» книжками. Багато автори видавали за секрети примітивні прийоми, через що багато підприємців почали втрачати віру в маркетинг.

Я спілкувався з клієнтами і вони нарікали на те, що втомилися від трюків і прийомчиків, і хочуть навчитися розуміти як працює системний маркетинг. Рекомендувати їм було нічого 🙁

Книга Джона Янча Маркетинг без диплома вирішила цю проблему! Це, дійсно, перша книга з тих, що зустрічалися мені, яка розповідає про маркетинг як про систему, а не про розрізненому наборі інструментів, тактик і фішок.

Структура книги

Автор книги є творцем своєї власної системи клиентогенерации під назвою Duct tape marketing. Саме вона є скелетом книги і складається з наступних етапів:

 • Дізнався
 • Сподобалися
 • Почав довіряти
 • Спробував
 • Купив
 • Купив повторно
 • Рекомендував
 • Я думаю, ви помітили, що ця система дуже сильно відрізняється від традиційної воронки продажів. Автор переконує, що спочатку компанія повинна сформувати ставлення і довіру потенційних клієнтів, а потім лише продавати.

  При цьому, продажу не є останнім етапом в системі — завданням будь-якої компанії є утримання клієнтів і повторні продажі, а після них — активація сарафанного маркетингу (коли клієнти починають рекомендувати вас).

  Про все це і йдеться в книзі.

  Що сподобалося

  Мені дуже сильно сподобалося те, що автор бере підприємця за руку і проводить його по всіх етапах клиентогенерации, починаючи від основ (створення портрета клієнта і УТП) і закінчуючи програмами лояльності та утримання клієнтів.

  До речі, саме у Янча я зустрів найбільш ефективні вправи по створенню портрет клієнта і УТП. Вони настільки добре описані, що виконати їх зможе навіть початківець підприємець, абсолютно не розбирається в маркетингу.

  Крім основ Джон зачіпає такі важливі елементи як точки контакту і айдентики. Адже дійсно багато підприємців не розуміють важливість гарного дизайну і дивуються чому клієнти тікають з сайту, виконаного в стилі 90-их.

  Також, автор багато уваги приділив контент-маркетингу, обґрунтовуючи і доводячи його ефективність. Джон докладно розповідає, який контент потрібен для кожного етапу клиентогенерации і показує приклади його застосування на практиці.

  Варто також зазначити, що автор розповідає про обов’язковість використання максимально можливої кількості каналів маркетингу: реклами, соціальних мереж, блогів, онлайн-директорій типу google maps, піару в пресі та створення партнерських зв’язків.

  Останнім приділяється особлива увага, оскільки автор вважає, що клієнти, які приходять за рекомендаціями, мають вже певну довіру до вашої компанії і рідко дивляться на ціни. Їм важливіше якість ваших продуктів і послуг, а також уміння вирішувати їх проблеми.

  Кожного з своїх клієнтів Джон намагається зробити рекомендателем (тобто, активує сарафанне радіо), за рахунок чого постійно отримує приплив нових клієнтів. Дуже рекомендую звернути увагу на ці поради.

  Що не сподобалося

  В кінці книги Джон зачіпає момент створення маркетингового календаря і аналітики. За цим 2, з моєї точки зору, дуже важливим елементам маркетингу автор пройшов зовсім поверхово. Адже сказати, що потрібно створювати календар маркетингу і міряти конверсію — це одне, а навчити читача це робити — зовсім інше.

  Але це жодним чином не псує враження про книгу. Я можу сміливо заявити, що Маркетинг без диплома претендує на звання настільної книги для будь-якого підприємця. Краще про системному маркетингу для малого бізнесу поки ще ніхто не писав!

  До книги я склав докладний майндмеп з ключовими ідеями. Скачайте його і переконайтеся самі в практичності і корисності книги.

  Скачати майндмеп >>


  Бутенко Інна

  Контент-менеджер
  В
  Клуб директорів

  Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  ТОП-10 книг максимально корисних для менеджерів з продажу


  25 ділових книг, які читають круті бізнесмени


  Топ-20 книг з маркетингу від вершків маркетингу по Рунету


  Атлант розправив плечі: 10 улюблених цитат


  Рецензія на книгу «тексти, що Продають: модель для складання»: як навчитися писати, якщо ви — не копірайтер


  Рисовий штурм + 7 вподобаних цитат  Авторизуватися для коментування: