Маркетинг без шкоди для бюджету та здоровя

6

Партнери з Click.ru написали для Клубу Директорів колонку про здешевлення директ-реклами для малого бізнесу і про реальну альтернативу контексту.

Первісна ідея бізнесу, ідеальна картинка, яка стоїть перед очима підприємця або директора в самому початку шляху, на практиці практично ніколи не співпадає з реальним станом речей.

У обивателів є стереотипний портрет «першої особи компанії» — директора, не поспішаючи питущого у особистому кабінеті кави, який йому приносить довгонога секретарка. На ділі ж «перша особа компанії» — це, мабуть, самий багатостраждальний персонаж, який змушений перебувати на зв’язку 24 години на добу, мати на контролі величезна кількість відділів і підрозділів, бути в курсі всіх негараздів від бухгалтерії до складу, знати про місцезнаходження найближчого нотаріуса вийшов на заміну водія, який везе замовлення постійному клієнтові.

Витрати на просування, маркетинг і рекламу в бізнесі — перший (і один з найбільш важливих) пункт у контрольному списку. Цілком можливо, що власник бізнесу або просунутий директор вирішить «розкручувати» підприємство самостійно або за допомогою невеликого відділу маркетингу (найчастіше складається з однієї людини). Хто б це не був, хоч перша особа компанії, хоч друге — відділ маркетингу з однієї людини — розуміють: бізнес треба рекламувати і просувати.

Як просувати нещодавно створений бізнес з невеликим бюджетом?

Відкриваючи digital-агентство Click.ru ми орієнтувалися на клієнта з середнім бюджетом. Поставили собі завдання: запропонувати бізнесу маркетингові рішення, які будуть ефективними для залучення недорогого і якісного трафіку з інтернету.

На старті ми зіткнулися з трьома основними особливостями ринку:

1. Величезна кількість вхідних запитів від підприємців з мінімальними бюджетами на просування. Брати їх на роботу агентству абсолютно невигідно, а бізнес не готовий брати на себе оплату відсотка комісії агентству.

2. Контактні особи — це власники бізнесу, підприємці, але аж ніяк не маркетологи. Проблема в комунікації — пояснювати, з якої причини був обраний саме той, а не інший підхід до просування і чому в даному випадку саме він є найбільш оптимальним. Складність полягає в тому, що всі вони, безсумнівно, є розумними і надзвичайно скрупульозними людьми, оскільки вкладають у бізнес свої гроші і мають право знати про все досконально, але при цьому вони не завжди розбираються в сучасних рекламних технологіях.

3. Обмежений бюджет породжує ситуацію, коли немає можливості тестування способів просування, а значить, право на помилку немає. Все, що ми пропонуємо клієнту, має працювати, причому працювати «на відмінно» і давати продажу прямо зараз.

Існує велика кількість компаній, що мають у своєму розпорядженні скромний бюджет на маркетинг. Скромний — це до 100 тисяч рублів, з яких тільки половину (а то й третину) передбачається виділити на контекстну рекламу. Власники таких компаній витрачають величезну кількість часу і сил у пошуках сумлінного фрілансера або невеликого агентства, яке погодиться взяти їх на роботу. Невдалих прикладів, що наочно демонструють результати такої «розумної економії» на просуванні, — вагон і маленький візок.

Для того, щоб не відмовлятися від потоку клієнтів, багато агентства беруть позаштатними співробітниками тих же самих фрілансерів. Виникає складність з людським фактором: фрілансер зриває терміни, пропадає, робить халтуру. У результаті отриманий результат роботи з таким агентством може виявитися нітрохи не краще варіанту з приватником.

Ця ринкова ситуація стала для нас драйвером, і ми взялися за пошуки ефективного способу вирішення проблем.

Знайдене рішення

1. Автоматизація більшості рутинних операцій: аналіз конкурентів, збір семантичного ядра і так далі.

В даний час цей функціонал трансформувався в повноцінний сервіс автоматизації контекстної реклами Click.ru, який дозволяє будь-якому спеціалісту створити і запустити рекламну кампанію в Яндекс.Директ і Google Adwords «з нуля» буквально за півгодини. Ми дуже спростили роботу користувачам і менеджерам.

 • Усі технічні операції — від підбору ядра і написання оголошень до керування ставками та вибору стратегії — автоматизовані.
 • Клієнти працюють в єдиному дружньому інтерфейсі, в якому можна керувати рекламною кампанією, отримувати аналітику і звіти, не володіючи при цьому спеціальними навичками.
 • Створивши такий сервіс, ми вбили одразу двох зайців: отримали додаткових клієнтів з їхніми бюджетами і вирішили завдання з прозорого і ефективного управління рекламою.

Зрозуміло, що контекст — це не та складова, яка здатна повністю вирішити завдання бізнесу по інтернет-рекламі, але це дуже вагома та ресурсозатратная частина.

Ми пропонуємо провести тест-драйв сервісу Click.ru, щоб оцінити його функціонал. З промокодом CLUB, ви отримаєте безкоштовну допомогу персонального менеджера в налаштуванні рекламної кампанії.

2. Якщо не підходить контекст

Пряма реклама може не підходити для бізнесу в наступних випадках:

 • тематика бізнесу має обмеження по ліцензуванню;
 • не сформовано семантичне ядро;
 • наявність складнощів з модерацією в контексті;
 • непомірна ціна кліка через висококонкурентною ніші.

Це лише частина можливих проблем, і виникає абсолютно логічне запитання: звідки отримувати трафік бізнесу в таких нішах?

Спочатку тільки для поточних клієнтів, а потім і для всього ринку ми запропонували послугу контент-маркетингу. Так народився наш дочірній проект «Альфа-контент», що має відмінні кейси щодо залучення трафіку для таких тематик, як вантажоперевезення, розваги, туристична сфера і так далі. (Хочете подивитися кейси?)

Цим нам вдалося доповнити (а в ряді випадків і зовсім виключити) контекстну рекламу, що дозволило знизити вартість контакту та вартість переходу клієнта в 10-50 разів.

Приклад.

«Альфа-контент» займався контент-маркетингом для інтернет-магазину гаджетів. Вартість переходу в контекстній рекламі в залежності від ключового запиту обходилася інтернет-магазину від 276 до 2900 рублів.

Після впровадження контент-маркетингу вимір ефективності показав, що вартість переходу в рамках контент-кампанії склала всього 27 рублів.

Контент-маркетинг — це залучення клієнтів за рахунок корисних текстів.

Метод контент-маркетингу для залучення цільового трафіку найбільш ефективний:

 • для тематик з високою вартістю кліка;
 • для компаній «другого ешелону», які перебувають у висококонкурентних нішах і тому не мають можливості боротися з лідерами;
 • для компаній з обмеженими можливостями в контекстній рекламі (медицина, фінанси, феєрверки, вентиляційні системи тощо);
 • для тематик з несформованим попитом (нові або нестандартні продукти);
 • для бізнесу, гостро потребує формування лояльності клієнтів і підвищення експертного статусу.

Зростання впізнаваності бренду, виведення на ринок нової марки, рішення репутаційних завдань — всі ці питання з успіхом можна вирішити з допомогою контент-маркетингу.

Таким чином, автоматизація контекстної реклами в комплексі з грамотним використанням контент-стратегій істотно полегшить завдання по просуванню бізнесу його власникам і підприємцям, заощадить бюджет, а також час і нерви, витрачені на контроль і управління.

Адже розумні рішення для того і потрібні, щоб зробити бізнес результативніше, а життя — простіше.


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: