Мистецтво війни в ілюстраціях + 10 найбільш улюблених цитат

6

Є такі художні книги, які по своїй начинці, ідей і корисних порад стоять доброго десятка спеціалізованих ділових книг. У моєму переліку улюблених і корисних книг фігурують такі художні твори, як Атлант розправив плечі, Титан і Фінансист, автобіографія Андре Агассі і Джека Уелча, Кар’єра менеджера Лі Якокки, Сегун.

Тепер серед них з’явилася книга, яку я хотів прочитати дуже давно. Книга, яку ось вже більше 25 століть вивчають великі політики і полководці, а зараз — учні на програмах MBA менеджери. Книга, що складається з корисних і мудрих думок — Мистецтво війни великого китайського стратега і мислителя Сунь Цзи.

Про що книга

«Мистецтво війни» — книга про те як правильно вести підготовку до війни, проводити військові дії і керувати своїм військом. Але сприймати її дослівно не можна. Ця книга, в першу чергу, про ефективне плануванні, роботі над стратегією і вмілим менеджментом.

Саме тому книга така популярна серед керівників, а на Заході багато бізнес-школи включають Мистецтво війни в свою програму.

Книга складається з розділів:

● Попередні розрахунки. Цей розділ присвячений створенню стратегії

● Бойові дії. Тут Сунь Цзи розповідає про тактичних діях

● Військові хитрощі, вигляд армії і Міць. Ця глави присвячені управлінню і прийняттю управлінських рішень. Автор ділиться думками про те, яким повинен бути ефективний полководець (читайте, керівник)

● Порожнеча і повнота і Маневри. В цьому розділі Сунь Цзи розповідає про підготовку до бою і військових хитрощах. Управлінці у цьому блоці зможуть знайти корисні думки та ідеї щодо протидії своїм конкурентам, а також мотивації персоналу.

● Облік обставин. Правила гри завжди змінюються і потрібно бути гнучким. Потрібно вміти підлаштовуватися під ситуацію, а не твердо гнути свою лінію. Саме цьому вчить автор в даній главі.

● Військо в поході. Цей блок присвячений аналізу. Мудрий полководець повинен аналізувати стан свого війська, стежити за станом справ у країні, а також регулярно аналізувати дії своїх ворогів. Теж саме має виконувати і мудрий керівник: стежити за атмосферою всередині компанії, регулярно аналізувати ринок і дії своїх конкурентів

● Види місцевості, 9 видів земної поверхні. Ці глави присвячені аналізу ринків і ніш, а також того, як правильно варто вести на них дії і конкурувати з суперниками.

● Пристрій пожежі. Розділ присвячений тому, як влаштовувати паніку в рядах суперника і перемагати його.

● Розвідка. Остання глава є однією з найсильніших і найбільш корисних в книзі. В ній Сунь Цзи розповідає як налаштувати шпигунську мережу і займатися розвідкою. Все теж саме відбувається і в сучасному світі. Володіння інсайдерською інформацією і обізнаність про дії конкурентів часто стають вирішальними конкурентними факторами

Впевнений, що навіть такий невеликий огляд книги дає вам уявлення про її корисності.

Крім того, хочу зазначити, що Сунь Цзи не вважає війну головною дією, на якому кожен керівник повинен зосередитися. Навпаки, він вважає війну важким і виснажливим дією, уникати якого треба прагнути за будь-яку ціну.

За цю ідею обстоюють багато великі маркетологи сучасності: Джей Конрад Левінсон, Джей Абрахам, Ден Кеннеді. Вони твердять про те, що з конкурентами потрібно не боротися за будь-яку ціну, а створювати з ними партнерські союзи з метою утримання клієнта на ринку і отримання прибутку усіма сторонами.

Особливості нового видання

Автор нового видання — изветсный на Заході блогер Джессіка Хэги. Вона, в кооперації з іншими графічними дизайнерами, вирішила зробити візуалізацію думок Сунь Цзи за допомогою графіків і діаграм. А також спробувати перенести думки стратега на сучасний світ.

Ось як виглядають ці діаграми.

Не скажу, що мене сильно вразили. Більшою мірою, думки і висновки Джесіки є для мене спірними. Тому, чесно скажу, після перших сторінок, перестав звертати на них увагу, щоб не псувати враження від чудової книги!

Підбиваючи підсумок

Мистецтво війни книга, яку рекомендую прочитати кожному керівнику і маркетологу. Вона — джерело корисних думок і порад, тому книгу використовую в багатьох програмах MBA на Заході.

Крім того, незважаючи на те, що книги більше 20 століть, ви побачите причини і відповіді на питання, пов’язані з поточною економічною кризою в країнах СНД.

Впевнений, що книга посяде гідне місце у вашій колекції!

Замовити книгу в Україні >>

Замовити книгу в Росії >>

10 найбільш улюблених цитат

1. Коли державна казна виснажена, засоби для прожитку війська доводиться шукати по всій країні. Народ, який змушений годувати і утримувати військо в далекому поході, бідніє. Коли у народу кінчаються засоби до існування, починаються великі лиха.

2. Правило ведення війни полягає в тому, щоб не покладатися на те, що супротивник не прийде, а покладатися на те, з чим я можу його зустріти; не покладатися на те, що він не нападе, а покладатися на те, що я зроблю напад на себе неможливим для нього.

3. Якщо полководець розмовляє з солдатами лагідно і чемно, значить, він втратив своє військо. Якщо він без рахунку роздає нагороди, значить, військо в скрутному становищі. Якщо він має безліч вдається до покарання, отже, військо у важкому становищі. Якщо він спочатку жорстокий а потім боїться свого війська, це означає верх нерозуміння військового мистецтва.

4. Якщо солдати ще не розташовані до тебе, а ти станеш їх карати, вони не будуть тобі підкорятися; а якщо вони не будуть підкорятися, ними важко буде користуватися. Якщо солдати вже розташовані до тебе, а покарання проводитися не будуть, ними зовсім не можна буде користуватися.

5. Якщо будеш дивитися на солдатів як на дітей, зможеш відправитися з ними в найглибше ущелині; якщо будеш дивитися на солдатів як на улюблених синів, зможеш йти з ними хоч на смерть. Але якщо будеш ти добрим до них, але не зможеш ними розпоряджатися; якщо будеш любити їх, але не зумієш їм наказувати; якщо у них виникнуть заворушення, а ти не зумієш встановити порядок, це означає, що вони у тебе — неслухняні діти, і користуватися ними буде неможливо.

6. Якщо знаєш ворога і знаєш себе, перемога недалека; якщо знаєш при цьому ще Небо і знаєш Землю, перемога забезпечена повністю.

7. У війні найголовніше — швидкість: треба опановувати тим, до чого ворог не встиг дійти; йти по тому шляху, про яке він і не думає; нападати там, де він не остерігається.

8. Якщо заборонити всілякі прогнози і видалити всякі сумніви, уми солдатів до самої смерті нікуди не відмовляться.

9. Той, хто добре веде війну, подібний Шуайжань. Шуайжань — це чаншаньская змія. Коли її б’ють по голові, вона б’є хвостом, коли її б’ють по хвосту, вона б’є головою; коли її вдаряють посередині, вона і б’є головою і хвостом.

10. Якщо немає вигоди, не рухайся; якщо не можеш придбати, не пускай в хід війська; якщо немає небезпеки, не воюй. Государ не повинен піднімати зброю з-за свого гніву; полководець не повинен вступати в бій з-за своєї злості. Рухаються тоді, коли це відповідає вигоду; якщо це не відповідає вигоді, залишаються на місця Гнів може знову перетворитися в радість, злість може знову перетворитися в веселощі, але загибле держава знову не відродиться, мертві знову не оживуть. Тому освічений государ дуже обережний по відношенню до війни, а хороший полководець дуже остерігається її. Це і є шлях, на якому зберігаєш і держава в світі армію і в цілості.


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ТОП-10 книг максимально корисних для менеджерів з продажу


25 ділових книг, які читають круті бізнесмени


Топ-20 книг з маркетингу від вершків маркетингу по Рунету


Атлант розправив плечі: 10 улюблених цитат


Рецензія на книгу «тексти, що Продають: модель для складання»: як навчитися писати, якщо ви — не копірайтер


Рисовий штурм + 7 вподобаних цитатАвторизуватися для коментування: