Нареченої для Путіна — або чому я проти постановочних фотографій в SMM

5

Від редакції: Навіть Путін робить фотографії «як би випадково» і без всякої постановки. Саме такі добре працюють в соціальних мережах. А тепер слово автору — Армену Каладжяну.

Склав короткий путівник по якості фото та відео для соцмереж. Якщо ви ще збираєте на професійного фотографа, можна видихнути і витратити гроші на що-небудь інше.

Існує міф, що для просування в соцмережах потрібен професійний фото – і відеоконтент. Мене постійно про це запитують. Нещодавно телефонував чоловік з Карелії: я готовий (або ще хтось від мене) раз в місяць виїжджати в Карелію, щоб робити професійний візуал для мереж.

Мереж не потрібен ваш ідеальний візуал! Перевірено 100 разів. Зняте на телефон часто отримує більше реакції, ніж проф. зйомка. Зараз однозначний тренд на природний контент: всі наїлися глянцем і прилизаністю. Рекламі довіри — нуль. Знаменита ТВ-сліпота на рекламу в мережах — зустрічайте.
Клієнтам я раджу не соромитися і знімати на телефон. Головне, щоб ручки не тремтіли.

Але диявол SMM в деталях. Тому я склав короткий посібник з якості зйомок для різних соцмереж. Можете посперечатися, але мій досвід поки говорить про це:

 • Instagram.
  Сама вимоглива до якості зображень мережу. Instagram — це аналог глянцевих журналів минулого. Проф. фотограф і оператор потрібні в галузях: одяг, відпочинок, краса. Тобто там, де потрібно навести глянець і показати мрію. Беріть фотографа в штат або на постійний контракт і нехай забезпечує 20-30 фоток і коротких відео в місяць.
  Обов’язково розбавляти глянцевий контент природним. Особливо в галузях: відпочинок (готелі, ресторани, бари) та краса (салони, масаж тощо) Клієнт хоче бачити, як все відбувається «насправді».
  Якщо працюєте в медицині — розслабтеся. Навіть потворні инстаблоги з кошмарними фотками і без йдуть непогано. Головне — контент і особиста присутність лікаря.
 • Вконтакте.
  Друга за вимогливості соцмережу. Публіка тут проста, але «насмотренная». Погане якість і халтуру бачить відразу.
  Орієнтуйтеся на природний контент майже у всіх випадках, крім одягу та стилю + відпочинку. У ВК сильний стадний інстинкт, тому щедро діліться UGC (User Generated Content), фото і відео ваших клієнтів, навіть не дуже симпатичні.
 • Facebook.
  Народ тут прошаренный і недешевий, на глянець не ведеться. Фейсбук взагалі — мережа на любителя, тому тут затримуються надовго тільки «аристократи і дегенерати».
  Фото і відео має бути або супер-професійним або максимально натуральним. Середнячки тут не виживають. Не можете найняти майстрів першого ешелону, знімайте самі, але від душі. Знаю турфірму, де господар і його друзі самі знімають свої походи по Непалам і Эфиопиям. Все на самому аматорському рівні, зате хочеться крикнути: «Вірю!»
  Я, наприклад, вивішую свої пости без зображень. Не потрібні вони мені — і все тут.
 • Однокласники.
  Світ трешу з точки зору яйцеголових жителів столиці. Світ, як він є, для всіх інших.
 • Навіть не думайте наймати фотографа і оператора. Чим простіше — тим краще. Емоції важливіше стилю і якості. Точніше, ваше якість — це здатність викликати прості, але сильні емоції.  Армен Каладжян

  Власник маркетингового агентства
  В
  Marketing HoReCa

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


  7 ознак відстійного маркетингу


  5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


  Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


  Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


  Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесу  Авторизуватися для коментування: