Наташа Лекіч: як я кинула роботу і почала бізнес без плану

6

Дружба авторів і редакторів дає їй 55 000 $ у місяць

Наташа Лекіч поділилася з Businessinsider історією, як вона кинула роботу і почала бізнес без плану, який виріс в сервіс для допомоги авторам і став приносити дохід 55 000 $ в місяць.

В історії є два дуже важливих моменти, які дають відповідь на питання: як домагаються успіху ентузіасти без інвестицій (а також чому їх може чекати провал). Наташа дуже точно вгадала: а) нереалізовану потребу своєї цільової аудиторії, б) мотивацію людей, які можуть цю потребу задовольнити найкращим чином. Поєднавши ці дві сили, вона зробила гроші. Слово Наташі.

…В 2011 році у віці 29 років я кинула свою роботу в якості головного редактора книжкового видавництва в Нью-Йорку.

Мій бойфренд, будучи трейдером, допомагав мені покривати всі витрати в той час, як я намагалася визначитися із наступним кроком: потрібні були кошти на квартиру, життя, медичну страховку. (Зарплата редактора в 50 000 $ в рік в Нью-Йорку не дозволяє мати накопичення.)

Я витратила багато часу даремно. Ходила на співбесіди туди, де мені не хотілося працювати, намагалася готуватися до GMAT (стандартизований тест для визначення здатності успішно навчатися у бізнес-школах — прим. ред.), запустила свій перший стартап у ніші дитячих розваг — він провалився за п’ять місяців.

До січня 2013 року наші фінанси співали романси. У нас не було боргів, але щоб залишитися на плаву, мені потрібно було почати заробляти 2500 $ в місяць.

Я вирішила зосередитися на галузі, яку добре знала: видавничий бізнес. Я подумала: якщо вірно те, що «самостійне видання» — це майбутнє, в чому будуть потребувати незалежні автори? В маркетингу і редактури. Я нічого не знала про маркетинг, але я знала все про редагуванні.

Можливість висіла буквально в повітрі. Безліч редакторів-фрілансерів доступні в мережі, але лише невеликий відсоток з них мають який-небудь реальний досвід. Більшість авторів платять тисячі доларів за редагування, щоб в кінцевому підсумку розчаруватися в результаті.

Завдяки моїй старій роботі, у мене збереглися зв’язку з деякими з кращих редакторів в галузі, з ветеранами, які дійсно могли б змінити ситуацію для авторів. Мій «NY Book Editors» збирався дати авторам такий же досвід з редактурою, який вони могли б отримати в Penguin Random House або іншому найбільшому видавництві.

Моїй амбіцією було отримати до себе правильних редакторів. Потрібно було переконати деяких з найбільш шанованих людей у галузі приєднатися до стартапу, про який вони ніколи не чули.

Запуск стартапу

Кожен раз, коли я запрошувала редакторів на каву, я очікувала, що буде сміятися при думці про фрілансі для нового маленького веб-сайту. Це були професійні редактори, які працювали над відомими книгами нашого часу, бестселерами The New York Times і лауреатами премій. З чого їм було реєструватися на невідомому сайті?

На мій подив, практично всі редактори захотіли працювати з нами. Вони не цуралися фріланса — періодично все підробляли для друзів агента або видавця. В цьому і була проблема, тому що тільки автори зі зв’язками у світових літературних колах могли отримати доступ до цих редакторам.

NY Book Editors пропонував більш демократичний підхід. Через нас всі автори могли відправити свої роботи найбільш затребуваним редакторам. Редактори потім вибирали найбільш підходящий варіант.

Для редактора найбільша радість і досягнення найкращих результатів приходять від роботи над проектами, які їм дійсно подобаються.

Після того, як ми укомплектували команду редакторів, постало питання пошуку авторів.

Запуск NY Book Editors коштував 80 $. Я зробила сайт, заплатила 20 $ в місяць за хостинг і взяла курс SEO за 60 $. Завдяки цьому курсу, я розробила карту, яка стала вірусної серед письменників, отримала 46 000 заміток на Tumblr і допомогла клієнтам знайти нас. (Прочитайте у Андрія Зінкевича, як створювати вірусний контент. Це сила — прим. ред.).

Три місяці потому сайт приніс прибуток у розмірі 8000 $. Це було менше, ніж я заробляла у видавництві, і я працювала важче, ніж коли-небудь до цього. Фактично справа була в тому, що я не знала, як розставляти пріоритети, на чому зосереджувати увагу.

У божевільній поспіху тих перших днів я зробила самий божевільний вчинок, який ви тільки можете собі уявити. Я витратила кожен зароблений долар на один курс: «100 000 $ Саміт» Рамита Мережі — дводенний саміт у Нью-Йорку, на якому навчають підприємців, як почати і змусити рости свій бізнес. Ми всі знаємо, як скласти резюме і влаштуватися на роботу, але як розвивати бізнес? Навчитися знаходити потрібних клієнтів і давати їм цінність? Мені потрібно було практичне навчання від когось, хто вже це робив, і я його отримала.

Домогтися прогресу

NY Book Editors — бізнес, який допомагає авторам досягти прогресу. У нас є мережа дослідних фріланс-редакторів, що працюють над проектами, які їм подобалися.

Деякі з наших авторів укладали шестизначні угоди з видавництвами. Два автора уклали семизначні угоди з кіноіндустрією, інші автори публікувалися за свій рахунок. Всі наші автори мають одну загальну властивість: вони підтримують високий рівень своїх творів.

Редагування коштує від 1000 $ до 7000 $, в залежності від довжини книги і редагування стилю. Тільки автори, що завершили рукопис, готові до редагування.

Нашими клієнтами є фахівці з різних галузей, у яких вистачає знань на цілу книгу, від адвокатів до агентів з нерухомості. Багато хто з наших клієнтів встають в 5 годин ранку, до початку робочого дня, і пишуть протягом години або двох. Я захоплююся ними. У них напружений графік, і вони присвячують свій вільний час написання. У нас 215 клієнтів, багато з яких повертаються повторно замовляють редагування для нових книг.

У 2015 році доходи NY Book Editors склали 55 000 $ в місяць.

У мене стандартна робоча тиждень до 40 годин. Дивно, як багато ви можете зробити, коли не треба витрачати час на зустрічі і спілкування в офісі.

Моя роль полягає в поліпшенні бізнес-системи, починаючи з того, як ми спілкуємося з клієнтами, які послуги ми надаємо, і закінчуючи нашому маркетингом, рекламою, партнерськими програмами, і я продовжую зустрічатися з редакторами в пошуку лідерами цієї галузі.

Що змінилося на сьогоднішній день? Я щасливіший, мені простіше самій з собою, я впевнена в собі. Я можу піти в ресторан і замовити щось, не підраховуючи суму рахунку заздалегідь. Мій бойфренд почав втілювати в життя свої ідеї. На цей раз я підтримую його, оскільки він починає свій власний бізнес.

Кращий рада, яку я можу дати кому-небудь, хто хоче почати свій бізнес, — годі думати про себе.

Думайте про людей, яким ви намагаєтеся допомогти — неважливо, автор це, власник собаки чи студент. Витратьте час, щоб дійсно зрозуміти їхні проблеми і вирішити їх. У підсумку ви здоровий бізнес, а також підтримку і вдячність клієнтів.

Наташа Лекіч є засновником NY Book Editors, сервісу редагування книжок, де автори можуть знайти досвідчених редакторів з великої видавничої п’ятірки. Наташа вірить, що кожен автор має унікальну історію, яка може навчати, надихати і розважати читачів.


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: