Навіщо підприємцю друзі та як їх зберегти

6

Йдеш з головою в бізнес, выныриваешь одного разу, а друзів не залишилося. Один втомився запрошувати на каву і чути у відповідь: «Вибач, я зайнятий», в іншого своїх справ по вуха, третій став батьком і загруз у сімейних справах.

Скажете, що це нормальна ситуація, з якою стикається більшість дорослих людей?

Ніл Роуз (Neal J. Roese), професор з Northwestern University, рекомендує підтримувати міцні дружні відносини і ось чому…

Друзі — запорука успіху та здоров’я

Результати досліджень показали, що ті, за чиєю спиною стоять надійні друзі, добиваються великих успіхів в бізнесі. Виявилося, що можливість розділити перемогу і отримати підтримку в разі провалу рятує від невпевненості і депресії, допомагає йти вперед і долати будь-які перешкоди.

Приємний бонус — ті, хто підтримують дружні стосунки, рідше хворіють, менше страждають від психічних розладів і довше живуть, тому що можуть у будь-який момент «вилити душу», частіше вибираються за межі будинку і офісу, а також живляться чужими позитивними емоціями.

Цікаво, але звідки взяти час на спілкування? Справ сила-силенна, графік робочих зустрічей розписаний на два місяці вперед, а ще сім’я, діти…

Що можна зробити?

Проявляйте ініціативу.

Після 20, коли багато створюють сім’ї і починають будувати кар’єру або займатися бізнесом, компанії поступово розпадаються. Все складніше зібратися і влаштувати посиденьки: одні переїжджають, в інших народжуються діти, треті просто постійно зайняті…

Використовуйте будь-яку можливість поспілкуватися, телефонуйте друзям, цікавтеся, як у них справи. Віддалившись один від одного, буде складно відновити відносини.

Діліться з друзями радощами і труднощами.

«І в горі, і в радості, і в багатстві, і в бідності», пам’ятаєте? Для дружніх відносин це так само актуально, як і для шлюбу.

Ваш бізнес, нарешті, вийшов в плюс і перестав бути збитковим? Вчора уклали сотий контракт? Зберіть з цього приводу вечірку, позначте з близькими людьми! Розлучилися з другою половинкою? Запросіть старого друга на каву і попросіть про підтримку. Відгукуйтеся на аналогічні прохання.

Чим рідше ви бачитеся, тим важливіше регулярно нагадувати друзям про те, що вони вам потрібні.

Знайдіть точки дотику.

Дивіться разом фільми, грайте в настільні ігри, влаштуйте кулінарний майстер-клас, рушайте в похід на байдарках або на гірськолижний курорт…Якщо у вас діти приблизно одного віку, заохочуйте їх спілкування.

Заводьте нових друзів.

Сучасна молодь часто змінює місце проживання, опиняючись за тисячі кілометрів від звичного кола спілкування. Шукайте людей, які близькі за духом, вибудовуйте відносини — крім усього іншого це відмінний спосіб вивчити мову і дізнатися «зсередини» культуру нової для себе країни.

Дотримуйтесь баланс.

Може здатися, що успішний бізнес і підтримка близьких відносин з друзями — це взаємовиключні речі, так як вони вимагають багато часу і енергії. Але це не так.

Друзі можуть стати джерелом нових ідей для бізнесу, а бізнес дасть вам нові теми для розмов під час дружніх посиденьок. Розподіліть час і насолоджуйтеся обома сферами свого життя!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: