Не можеш — навчимо, або уроки лідерства для інтровертів

6

Ви волієте працювати в самоті, уникаєте корпоративів і терпіти не можете публічні виступи? Вітаємо, судячи з усього, ви — інтроверт! Але це ще не означає, що вам не дано стати лідером.

На перший погляд може здатися, що інтроверсія і лідерство — не найбільш вдала комбінація. Але насправді у цього типу особистості є всі шанси повести за собою цілий полк.

Знамениті інтроверти, від Альберта Ейнштейна до Марка Цукерберга, ставали джерелами натхнення для багатьох людей.

Вони довели, що не обов’язково говорити голосніше за всіх у кімнаті, щоб бути почутим. Все тому, що управління не має нічого спільного з типом особистості керівника, зате пов’язано з його підходом до робочого процесу і ставленням до команди.

Інтроверти думають, перш ніж сказати, уважно слухають співрозмовника і добре знають свої достоїнства і недоліки. Ці якості вигідно відрізняють їх від інших лідерів.

З іншого боку, не кожен чоловік здатний взяти на себе відповідальність, надихати команду і розвивати компанію. Але якщо ви обожнюєте свою роботу і колег, у вас є всі шанси стати хорошим керівником.

Засновник і генеральний директор HR-агентства Менді Гілберт (Mandy Gilbert) пропонує п’ять стратегій, які допоможуть інтроверту перетворитися на лідера.

Зніміть з себе ярлик

Кращий спосіб подолати слабкі сторони інтровертів — перестати думати, що вони існують. Часто ми самі собі найгірші вороги.

Тому, перш за все, примусити замовчати той самий внутрішній голос, який постійно нашіптує, що вам не дано стати лідером.

Пам’ятайте:

 • circle
  абсолютно всі нервують перед виступом на публіці,
 • circle
  нікому не подобається повідомляти погані новини,
 • circle
  ми всі робимо помилки,
 • circle
  у кожного лідера є ситуації, в яких він відчуває себе вразливим.

Так що просто прийміть це.

Грайте роль

Час від часу ви будете потрапляти в ситуації, з яких захочеться втекти від зустрічей акціонерів до щорічного корпоративу на природі.

Але лідер — член колективу, а не самітник. Він намагається знову, якщо щось не вийшло з першого разу, і регулярно робить те, що йому не по душі.

Навіть якщо ви не вважаєте себе природженим лідером, дійте так, ніби ви їм є. Приміряйте на себе цю роль і зробіть все, що від вас залежить.

З часом у вас буде виходити все краще, а потім настане момент, коли ви відчуєте себе в своїй тарілці. Але до цього часу працюйте над собою і не ховайтеся від людей.

Робіть ставку на переваги

Всі ми знаємо, як це, коли хтось перетворює нараду в театр одного актора і говорить без угаву. Якщо керівник чує тільки себе і в інших ситуаціях, підлеглі починають розбігатися.

У цьому сенсі інтроверти мають суперздатність — умінням слухати інших людей. Багато хто недооцінюють це якість, але для лідерів воно особливо важливо.

У той час як екстраверти схильні говорити раніше, ніж подумають, інтроверти надходять навпаки. Вони аналізують те, що сказали інші, і зважують всі за і проти.

Неспроста до спокійним і врівноваженим керівникам ставляться з великою повагою.

Беріть на роботу екстравертів

Інтроверти добре знають свої сильні і слабкі сторони. Такий лідер швидко розбереться, які завдання йому не під силу.

Так що якщо ви впевнені, що не зможете утримати увагу аудиторії своєю презентацією, знайдіть людину, яка зробить це швидко і з вогником.

Якщо ви не схильні до ризику і повільно приймаєте рішення, штатні екстраверти прискорять темп роботи компанії. Успіх багато в чому залежить від швидкості реакції на інновації і зміни в попиті цільової аудиторії.

Так що знайдіть «янь» до свого «інь» і знайдіть бажаний баланс.

Вийдіть зі своєї голови

Інтроверти схильні «перетравлювати» почуття і думки всередині себе. Проте нам усім час від часу треба звільняти накопичився стрес і тиск.

Тренування в спортзалі, медитація або розмова по душах з близькою людиною — оберіть найзручніший спосіб і переконайтеся, що ваше натхнення і позитивну енергію більше ніщо не стримує.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: