«Ніфіга, що замутили!» 2 круті програми як здивувати клієнта

5

На тренінгу по НЛП мене зачепила отруйна техніка — якір. Грубо кажучи, це коли ти на певну дію співрозмовника фіксуєш потрібну емоцію або думка.

Зробити цей сеанс терапії на реальних людях-кроликах у мене так і не вийшло. Але зате я скоммунізділ цю тему маркетинг, і зрозумів як її спотворена версія поліпшить мій роман з клієнтами.

Як викликати реакцію «Ніфіга, що замутили!»

Сухий залишок: необхідно додати «WOW-ефект», або по-російськи, «Ніфіга, що замутили» на початку і в кінці контакту. Це саме те, що запам’ятовується при взаємодії. Ти пам’ятаєш початок і кінець розмови. Ти пам’ятаєш перші і останні кадри фільму. Ти пам’ятаєш початкову і фінальну покупку в супермаркеті. Ти пам’ятаєш свій прихід в бар, і відхід з нього… Хммм… Хоча ні.. Бар — це виняток. Ніхто не пам’ятає як випливає з цього місця…

І все ж методом тику, ти вже зрозумів, що рідко, коли пам’ятаєш середину процесу. Все як в тумані… Так влаштований наш мозок.

В продажі, до речі, теж є така техніка під слюновыводящим назвою «Бургер», це коли ти називаєш вартість в середині промови. Тобто вона як котлета між булочок, за замовчуванням є, і куди важливіше обговорити інші інгредієнти.

Це вступна частина на основі води. Тепер переходимо до практичного застосування.

Найпростіше це викликати «Ніфіга, що замутили» від клієнта до початку. Так як людина від тебе нічого не чекає.

Мінімум і максимум програми для Wow-ефекту

У програмі мінімум ти робиш упор на якість. Що для багатьох в Росії буде неможливим і схожим на пропозицію потиснути штангу з соткою від грудей на 10 разів:

 • Взяти телефон відразу після першого гудка;
 • Доглянутий зовнішній вигляд зустрічаючого;
 • Гарний дизайн в офісі;
 • Дороге шкіряне крісло.
 • З банального, коли ти дзвониш у свій банк, улюблене таксі або не коханому стільниковому оператору, і тебе відразу вітають по імені. Дрібниця, в кишеню не покладеш, але приємно.

  Фото з сайту commons.wikimedia.org

  За програмою максимум тобі потрібно фигануть щось видовищне. Тут доведеться вже грунтовно напружити праве півкуля:

  • Піраньї в акваріумі;
  • Грудаста блондинка з зубами кольору унітазу;
  • Робот-пилосос, що їздить по офісу;
  • Фігура Халка в повний зріст.

  З останнього, після прийому замовлення офіціантка робила фірмовий короткий танець і вимовляла магічні слова. Це приклад простий, але практичний.

  Але, якщо ти ловиш тупняк з тим, як спочатку контакту з китайця зробити широкоглазого європейця, то краще подумай як ти залишиш свій протектор голові покупця по закінченні побачення. Фінальний акорд завжди найсильніший. Адже не дарма на концертах найкрутішу пісню залишають на фінал. Це не для того, щоб ми згорали від очікування, а щоб ми пішли на піку своїх емоцій.

  За програмою-мінімум в бізнесі — це перевершити очікування. Тобто зробити або подарувати більше, ніж очікує клієнт. Наприклад, безкоштовно наклеїти захисне скло при ремонті телефону. А з програмою максимум справи йдуть ох, як важко. Тут треба прив’язуватися до сфері і твоїм можливостям.

  З реального прикладу, це після установки кухні заходить слідом бригада клінерів і робить генеральне прибирання всієї квартири. І цей випадок не про преміальну покупку, а про цілком звичайну кухню.

  Підсумуємо. «Нічого собі-ефект» потрібен, щоб до тебе поверталися і залишалося післясмак.

  І приємним доповненням до цього будуть плітки, тільки не про те, з ким ти спиш, а те, яку круту штуку можна у тебе побачити або отримати.  Микита Жестков

  Директор
  В
  In-Scale

  Блогер, доробляю за маркетологами

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


  7 ознак відстійного маркетингу


  5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


  Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


  Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


  Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесу  Авторизуватися для коментування: