Обійміть хейтеров. 3 причини полюбити негативні відгуки в Мережі

6

Знаєте, що кажуть про вас, як керівника, і про вашу компанію колишні співробітники або незадоволені клієнти? Більше половини опитаних бізнесменів відповіли на це питання негативно, але позиція страуса незастосовна в питаннях збереження репутації. Адже все, що викладено в Мережу, може негативно позначитися в майбутньому на процесі найму і продажах.

Замість того, щоб проклинати «колишніх», які пишуть про вас гидоти, подякуйте їх. Джей Баєр (Jay Baer), автор книги «Hug Your Haters: How to Embrace Complaints and Keep Your Customers», наводить три переконливі причини для цього.

1. Критики допомагають вам побачити проблему

Якщо багато людей говорять про одне й те ж, значить, щось в компанії працює не так. Ігнорувати ці сигнали — найкращий спосіб знищити бізнес своїми руками. Кожен інцидент заслуговує того, щоб відповідальний за цю ділянку вник у ситуацію, розібрався і повідомив про те, що насправді відбувається.

Дізнавшись про проблему, подякуйте тих, хто зважився сказати про неї вголос — вони безкоштовно протестували ваші бізнес-процеси. І обов’язково знайдіть спосіб виправити ситуацію. Дійте швидко і рішуче: звільняйте співробітників, які не справляються з роботою, міняйте постачальників, аналізуйте асортимент…

Щоб не дивуватися, випадково виявивши негативний відгук, зробіть все, щоб побачити його одним з перших. Наприклад, налаштуйте відстеження Google по назві компанії, прізвищ і імен ключових співробітників, адресу сайту, використовуйте інструменти для моніторингу згадок в соціальних мережах.

2. Критики допомагають вам розвивати бізнес

«Лестощі і похвала нічому вас не навчать», говорить Баєр. «Це — найбільш переоцінена річ у бізнесі. Як правило, підприємець і сам прекрасно знає, на що здатний він і його команда».

Похвала тішить самолюбство, не приносячи більше ніякої користі. А от конструктивна критика підштовхує нас до змін і вдосконалення свого продукту.

Досить зробити три простих кроки:

 • Подякуйте людини за те, що він витратив час на написання відзиву.
 • Визнайте проблему і пообіцяйте, що вона буде вирішена (якщо, звичайно, мають намір діяти).
 • Приступайте до змін, не відкладаючи!
 • 3. Критики допомагають вам поліпшити свою онлайн-репутацію

  Документуйте всі скарги, щоб пізніше, коли проблема буде усунена, використовувати їх для створення кейсів. Публічно звітуйте про те, з якими труднощами зіткнулися, і розказуйте, як їх подолали. Це — краща стратегія, яка підтверджує адекватність керівництва компанії і готовність змінюватися. Будьте впевнені, що такий підхід помітять і оцінять по достоїнству ваші майбутні підлеглі і потенційні клієнти.

  Прикладом того, як треба відкрито говорити про всі «косяки», може служити блог підприємця Федора Овчинникова, головного героя книжки «І ботаніки роблять бізнес», засновника мережі «Додо піца».

  Коментуйте будь-яку думку про свій продукт або компанії, залишене в інтернеті. Така активність зробить вас більш привабливою в очах тих, хто так чи інакше контактує з вашим бізнесом.  Катерина Бакланова
  Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


  Чому Black Star російські партизани музики?


  Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


  5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


  Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


  Як директор навів порядок у себе на складі?  Авторизуватися для коментування: