Ознаки успіху: 7 неочевидних свідоцтв — ви успішніше, ніж думаєте

6

В погоню, в погоню, в погоню за успішним успіхом! Так живе середній підприємець. Джеф Хейден пропонує поміркувати: може бути, ви вже відбулися як особистість і пора це усвідомити?

…Якщо ви порівнюєте себе з певними особистостями, то легко можете відчути, що не домоглися ніякого успіху. Якщо ви підприємець і порівнюєте себе з Річардом Бренсоном, ви можете відчути себе невдахою.

Якщо ви музикант і дивіться на Тейлор Свіфт (особливо в частині доходів), то ви явно програєте в порівнянні.

Якщо ваша мета — змінити світ і ви порівнюєте себе зі Стівом Джобсом… ну ви зрозуміли.

В цьому проблема порівнянь. Неважливо, наскільки ви успішні, завжди знайдеться хтось більш успішний. Завжди знайдеться хтось кращий, розумніший, багатший — хтось, хто видається більш щасливим.

Давайте припинимо порівнювати і поговоримо про вас. Ось кілька ознак, що ви набагато успішніше, ніж думаєте, — і, швидше за все, щасливішим.

1. У вас достатньо грошей, щоб мати можливість зробити хороший вибір

Багато людей живуть від зарплати до зарплати. І навіть гірше: багато людей змушені вибирати, яку з двох необхідних речей можуть собі дозволити купити. (Моя дружина нещодавно розповіла, як одного разу їй довелося вибирати між купівлею антибіотиків і заправкою машини).

Якщо ви заробляєте достатньо і не витрачаєте занадто багато, то можете зробити хороший вибір, як розпорядитися залишком грошей — інвестувати, відправитися у відпустку піти на курси… Ви можете витрачати їх на те, чого хочете, а не те, що треба.

Якщо це так, то ви успішні, по-перше, тому що вирвалися з кабали «від зарплати до зарплати», і по-друге, тому що можете з розумом вкласти надлишок грошей, щоб стати ще більш успішним.

2. У вас є близькі друзі

Близька дружба — все більш рідкісне явище; одне дослідження виявило, що друзів, з якими респонденти могли б обговорити важливі питання, за останні 20 років впало в середньому з 2,94 до 2,08. (Скажімо, за це спасибі інтернету та соціальних мереж.)

Якщо у вас більше, ніж двоє-троє близьких друзів, можете порадіти не тільки через свою соціальну активність, але і за позитивний ефект дружніх відносин на життя. Цей ефект вдвічі більше, ніж від фітнес-тренувань, і зіставимо за користь з відмовою від куріння.

Що стосується професійних відносин…

3. Ви вирішуєте, які люди вас оточують

Іноді людей дратують їхні колеги. Клієнти деяких з нас украй неприємні особи. Буває, що люди водять знайомство з самозакоханими і егоїстичними персонажами. Насправді знаєте, що? Вони самі вибирають своє коло спілкування. Неприємні люди залишаються в їх оточенні до тих пір, поки вони дозволяють їм залишатися.

Успішні люди притягують успішних людей. Трудяги притягують інших трудяг. Добрі люди рано чи пізно сдружатся з добрими людьми. Відмінні співробітники хочуть працювати з класними керівниками.

Якщо люди навколо вас — саме ті, кого ви хочете бачити поряд з собою… ви успішні.

(А якщо ні, настав час щось змінювати.)

4. Ви витягаєте уроки з невдач

Терпіти невдачі неприємно, але в той же час це один з кращих способів вирости і чогось навчитися. У нашому житті завжди будуть труднощі, випробування і перешкоди, але завзятість в кінці кінців буде винагороджено.

Кожен успішний чоловік неодноразово зазнавав невдачі. (Більшість з них програвали набагато частіше, ніж ви. Саме тому вони зараз так успішні.)

Якщо ви приймаєте кожна поразка, проживаєте його, виносьте з нього уроки і з повною відповідальністю розумієте, що наступного разу зробите інакше — ви уже успішна людина.

І з часом ви будете ще більш успішним, тому що ви ніколи не залишаєте спроб стати кращою версією самого себе.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

5. Ви нічого не просіть

У всіх нас в житті траплялося подібне: ви чудово спілкуєтеся з кимось, знаходите багато точок перетину, і потім співрозмовник щось у вас просить.

І зв’язок відразу втрачається.

Те, що здавалося дружелюбністю, тепер виглядає натужним втиранням в довіру, практично нав’язуванням… я, наприклад, в такі моменти відчуваю себе винуватим, якщо вирішую, що не хочу допомагати цій людині.

Успішні люди позбавлені від необхідності ставити себе та інших у незручне становище. Вони приймають допомогу, якщо її пропонують, але вони не змушені просити. Насправді вони більше думають про те, що самі можуть зробити для інших.

6. Вам не шкода дозволити іншим зірвати оплески

Добре, може бути, ви зробили всю роботу. Може бути, ви звернули гори. Може бути, саме ви домоглися результату.

Якщо ви не чекаєте дифірамбів і вихвалянь, ви успішні. Ви відчуваєте гордість всередині себе, і вам цього достатньо. Вам не потрібна слава — ви і так знаєте, чого досягли.

Якщо ви радієте, коли інші отримують визнання, але самі визнання інших не потребуєте, ви успішні.

І ви знаєте це… навіть якщо не показуєте.

7. У вас є мета

У успішних людей є мета. Вони нею горять і віддані їй. Йдуть до цієї мети з пристрастю і без страху. І попутно діляться пристрастю з оточуючими.

Якщо ви знайшли свою мету — знайшли те, що вас надихає, додає сил, надихає, змушує мобілізувати ресурси і досягати її — ви успішні, незалежно від того, скільки грошей заробляєте або що думають про вас оточуючі.

Чому? Тому що жити так, як ви самі того хочете, — головна ознака успіху.

Колеги, коли ви зрозуміли, що відбулися? Чи є у вас пункти, якими можна доповнити статтю? Поділіться з читачами КД.


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: