Переконуйте з допомогою візуальних метафор

5

Метафора в рекламі

Які ніжки!

Сучасна когнітивна та нейронаука кожен місяць приносить нам нові приголомшливі дослідження про те, як насправді працює наш мозок. Прикладне застосування нейротехнологій в рекламі та продажу — одне з найбільш бурхливо розвиваються напрямків. В блозі Neuroscience marketing — цікавий приклад по темі.

Хоча ми сприймаємо поняття метафори як щось словесне, потужним інструментом продажу можуть бути візуальні метафори. Вони інтригують, як і метафори текстові, але часом словами не під силу так стимулювати органи почуттів, як образам.

Одного разу мені попалася реклама салону Elements Laser Spa, в якій була і візуальна метафора, і гра слів. У рекламі було фото троянди без шипів і напис: «Гладкі ніжки».

Ось чому ця реклама так чудова. По-перше, вона справить ефект «Ага!», тому що багато читачі зрозуміють її сенс тільки після того, як прочитають дрібний текст під нею (в якому говориться, що в салоні проходить акція — знижки на лазерну епіляцію). Спочатку троянда з віддаленими шипами нічого значить, але, прочитавши текст, людина відразу ж зрозуміє, на що натякає картинка.

Другий цікавий аспект — двояке значення слова «ніжки», як і в багатьох хороших заголовках, читача зацікавить гра слів. Слова, використані не за прямим значенням, завжди справляють такий ефект.

І останній елемент цієї реклами — як тільки в голові у читача збереться докупи гра слів, він побачить візуальну метафору шипів. І хоча більшість жінок не стане асоціювати волосся на ногах з гострими шипами, ця метафора порівнює волохаті ноги з колючою рослиною. Підсвідомо довгострокова епіляція випаде кращою альтернативою частого гоління з неминучим появою щетини.

Той же салон в іншій рекламі використовує картинку з кактусом. У нас в Техасі кактуси ви можете зустріти всюди, і це навіть більш яскрава метафора, ніж рожеві шипи. Але, на жаль, на цій рекламі гри слів ви не знайдете.

Чи стикалися ви з цікавим використанням візуальних метафор у рекламі? Пишіть в коментарях, а я постараюся підібрати картинки.

Щоб відволіктися від теми волохатих ніг, читайте нашу попередню статтю на тему фізичних метафор: Простий спосіб зменшити жаль покупця >>


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Як мені консалтинг по збільшенню продажів продавали


28 ідей, як вбити заперечення «Я подумаю»


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


5 проблем вашого бізнесу, які необхідно терміново вирішувати. З лайкою від Олександра Гельмана


Які 3 найбільш важливих питання задати РОПу на співбесіді?Авторизуватися для коментування: