Плач за «запрещенке», або чи Є майбутнє у російської агропромисловості?

6

Коли в 2014 році російська влада запровадила «окремі спеціальні економічні заходи» проти ряду західних країн у відповідь на санкції проти Росії, найбільше постраждали досвідчені смачною їжею жителі столиці. Контрсанкции передбачали заборону на імпорт м’яса, птиці, риби, молочних продуктів, овочів, фруктів і інших категорій продовольства. Через деякий час соцмережі наповнилися скаргами росіян на брак делікатесів. Адже імпорт пішов, а попит залишився!

З одного боку — погано. З іншого боку, не привід це згадати, що є нашим «сильним місцем»? Росіяни завжди вміли, вміють і будуть вміти робити смачну їжу! Існують справжні продукти — «герої Росії»: костромський сир, вологодське масло, можайське молоко, луховицкие огірки, тамбовська картопля — хто не знає ці вітчизняні бренди з історією? В останні роки додалася «екзотика» — тульська страусятина, яка впевнено завоювала своє місце на ринку.

По суті, в Росії на ринку агропромислових продуктів спалахнуло зелене світло» для вітчизняних фермерів та підприємців: створюй хороший і якісний товар — і отримуй доступ до величезного багатомільйонного ринку. Конкуренція — мінімальна, витрати на робочу силу падають, вартість багатьох ресурсів, включаючи землю — теж. Ідеальний час для розвитку власної агропромисловості!

Інвестиційна пропозиція від Костромської Агропромислової компанії

Ми шукаємо власника технології, оператора технології та інвестора для реалізації запуску виробничого комплексу в Костромській області. У зв’язку з цим проводимо конкурс: якщо вам цікаві інвестиції в агропромисловість або є ідея власного бізнесу з подальшим освоєнням майданчики в 1000 га, надсилайте нам короткий опис своєї технології і основні економічні показники. Ми оцінимо надіслані матеріали та за найбільш вподобану технологію виплатимо 1 000 000 рублів.

Щоб взяти участь у конкурсі, а також отримати інвестиційна пропозиція, заповніть форму нижче.

Поки що наші підприємці «расчехляются» і нарікають на санкції і падіння рубля, що звільнилася величезна ніша вже привернула погляд досвідчених китайських інвесторів. У травні 2016 року таїландський конгломерат CP Group і китайська компанія Banner Infant Dairy Products (Banner Dairy) домовилися спільно інвестувати 1 мільярд доларів і побудувати найбільший у РФ інтегрований молочно-товарний комплекс у Рязанській області.

Що вони придумали? Повний цикл виробництва молочки, починаючи від вирощування кормових культур для тварин і закінчуючи виробництвом молочних продуктів, упаковки і логістикою. Планують виробляти 400 тисяч тонн готової продукції на рік і мати широку продуктову лінійку: пастеризоване і ультрапастеризоване молоко, сири, кефір, йогурти.

З сирами, до речі, окрема історія. Цей продукт завжди користувався величезним попитом на території Росії, але так вже історично склалося, що у нашого споживача в підсвідомості культивовано думка, що «імпортний сир смачніше». Поламати цей стереотип зголосився Олег Сирота, засновник Істринської сироварні. Зі своїм «Русским пармезаном» Олег успішно увірвався на розпещений столичний ринок, а про його успіхи написали навіть у Washington Post.

До чого ми ведемо?

Справа в тому, що побудована за розумною бізнес-моделі аграрна промисловість — одна з найприбутковіших і привабливих галузей підприємництва. Їжа буде користуватися попитом завжди, в будь-якій країні, незалежно від економічної ситуації. У всьому світі фермери — одні з найбагатших людей.

Для прикладу, в Аргентині на 100% аграрна економіка. У Старому Світі є приказка «багатий, як аргентинець» — приїжджаючи в Париж розвіятися, аргентинці везли з собою відгодованих бичків, тому що в «убогою» Європі «не дістати» хорошого м’яса. Сільське господарство країни — одне з кращих в світі, вони на першому місці в європі по споживанню продуктів харчування, які продають їх по всьому світу.

Престиж бізнес-фермерства там дійсно вражає уяву. У мережі часто потрапляють самі неправдоподібні історії від домашнього персоналу багатих аграріїв — про сховок під підлогою, набитому пачками купюр, про те, як мішки грошей довелося викидати, тому що господар не любить банки (банкноти і покрилися цвіллю), про запаморочливих угодах, коли в автосалон прийшов товариш в гумових чоботях і купив десяток нових пікапів вартістю по 50 000 $ кожен, заплативши готівкою і забезпечивши такі комісійні дилера, що той купив квартиру…

А у нас з чим зазвичай асоціюється агропромисловість?

Стереотип про «брудному п’яному колгоспника» постійно підгодовує міф про невигідність фермерства, а в 90-ті ми часто спостерігали по ТБ жахливі сцени жебраків радгоспів та п’янички населення.

Але лихі роки давно закінчилися, та підприємництво в аграрній сфері, що має в основі добре прораховану бізнес-модель, приносить процвітання своїм господарям. Тим більше, що проблеми фермерства, пов’язані з недоліком інформації, що жартома називають «ворожінням по перелітним птахам» — відходять у минуле. До послуг агропромисловців — новітні технології і програмне забезпечення.

Великі дані — інформацію про хімічний склад ґрунтів, погодних умовах, безліч специфічних агроинженерных показників — штучний інтелект збирає в хмарі і відправляє на центральний комп’ютер. На їх основі видається прогноз про ідеального часу сівби і розраховується точну кількість добрив. Завдяки цьому вже зекономлено сотні тисяч доларів в агропромисловій сфері.

Збут продукції теж перестав бути проблемою — підключаючи до нових ферм сучасні системи продажів і маркетингу, маркетплейсы, виробники отримують можливість безпосередньо поставляти найсвіжішу продукцію в магазини і ресторани міст щодня. Фермеру більше не треба оббивати пороги і намагатися домовитися з директором магазину або ринку про продаж пари ящиків помідорів.

Як підіймати вітчизняне агропромислове виробництво?

Конкурс для професіоналів агропромисловості

Оголошуємо конкурс на кращу ідею в агропромисловій сфері з призом в 1 000 000 рублів!

Під Костромою є 1000 гектарів землі. Цього вистачить, щоб побудувати будь-агропромисловий комплекс. Потенційно ми зможемо забезпечувати їжею кілька прилеглих областей.

З безумовних переваг «костромських гектарів» хочу зазначити, що це зовсім не голе поле, а колишні тваринницькі комплекси в безпосередній близькості від Костроми (в селах Коряково і Василево) із зручними під’їзними шляхами і наявністю необхідних інженерних комунікацій на межах ділянок.

Я думаю, що наш комплекс — один з найбільших і перспективних по цей бік Уральських гір.

Ось що там є по межах ділянок на території:

 • необхідна інженерна інфраструктура;
 • можливість негайно підключити світло;
 • газ також підведений — дуже важливо, адже далеко не всі землі навіть у Московській області газифіковані;
 • вода (її буде потрібно багато, і у нас є така можливість);
 • споруди — в комплексі з вирощування нетелей в Василево — 7 споруд;
 • у фермі ВРХ поруч з Коряково — добре спланована інфраструктура і 40 каркасів будівель різного призначення (сховища, станції, приміщення для утримання тварин).

На карті добре видно:

Також перевага в тому, що господарство буде знаходитися недалеко від Москви і Ярославля. Додатковий плюс: Кострома — старовинний промисловий центр, а це означає розвинену інфраструктуру, досвід і традиції виробництва, скорочення витрат на навчання працівників.

Хто ми і чому ми вам пропонуємо?

Костромська Агропромислова компанія. Наш президент, Сергій Секлюцкий, 10 років тому встав біля керма Костромської федеральної компанії №1 (житлові будинки). Тоді задача стояла в короткі рядки забудувати доступним житлом великі площі, і це було виконано: за 10 років побудували 6 мікрорайонів для 20 000 чоловік. Компанія соціально-орієнтована, передано 400 квартир для розселення людей зі старого фонду та 150 квартир для дітей-сиріт.

Оскільки ми — найбільший забудовник в Костромській області, то не можемо не думати про те, що зростаюче населення треба забезпечити всім необхідним, перш за все — екологічно чистою їжею високої якості. Тому було прийнято рішення відновити вже існуючі тваринницькі комплекси і вдихнути в них життя.

Ми віримо, що це можливо, варто лише взятися. Наша компанія пережила за 10 років два найбільших економічних кризи — і продовжувала зростати. Віримо у свої сили і здатність подолати будь-які труднощі, вважаємо, що настав наш час — час професіоналів. Ми дуже поважаємо людей, які поділяють наші цінності, і тому оголошуємо конкурс на мільйон.

Повторю подробиці.

Умови участі в конкурсі

Ми шукаємо власника технології, оператора технології та інвестора для реалізації запуску виробничого комплексу в Костромській області.

Щоб взяти участь у конкурсі і подальшому освоєнні майданчики в 1000 га, надсилайте нам короткий опис своєї технології і основні економічні показники. Ми оцінимо надіслані матеріали та за найбільш вподобану технологію виплатимо 1 000 000 рублів.

А далі — беремо і робимо!

З виграла компанією почнемо взаємодія з реалізації проекту на майданчику Агропромислової компанії. Переможець конкурсу буде оператором проекту за запропонованою ним схемою. Розглядаємо як традиційні, так і новаторські пропозиції. Найбільш цікаві:

 • Тваринництво
 • Рослинництво
 • Гідропонні теплиці
 • Тепличне квітникарство
 • Бассейное рибництво

Чекаємо ваших заявок за адресою: [email protected]

По всіх додаткових запитаннях можете зв’язатися з нами по телефону:
+7 (906) 521-64-74 — Володимир Бєлов

Юридично зараз землі в оренді (власник Російська Федерація), при появі реальних зацікавлених учасників підберемо ділянка потрібної площі і вирішимо питання юридичного оформлення взаємин.
Сергій Секлюцкий
Президент Костромської Агропромислової компанії і групи будівельних компаній КФК 1.

  This author does not have any more posts.


Авторизуватися для коментування: