Подкаст як інструмент для просування бізнесу

5

Багато бізнесмени ведуть радіопередачі в інтернеті — подкасти. Широко відомі подкасти Радислава Гандапас, радіо Медиаметрикс, Олега Тинькова. Колишній партнер КД Андрій Зінкевич теж веде подкасти — ми вже публікували матеріали з Вадимом Дозорцевым, Данилом Гридиным і Ией Имшинецкой. Подкаст хороший тим, що ви можете слухати його в пробці і займатися самоосвітою замість того, щоб нудьгувати.

У російському інтернеті є хороший сервіс подкастів — podster.fm, який розвиває молодий підприємець Денис Гиряев. Ми зв’язалися з Денисом і попросили розповісти про сервіс подкастів і про те, як пристосувати їх для вашого бізнесу. Слухайте подкаст про подкаст і читайте інтерв’ю!

З подкасту ви дізнаєтеся:

 • Як пояснити бабусі, що таке подкаст
 • Яке корисне якість розвинеться у підприємця за прослуховування подкастів
 • Що придумав Денис Гиряев і як розвинув ідею з підкастами
 • Як почати записувати подкасти
 • Як просувати бізнес за допомогою подкастів
 • Що робити в подкастах не потрібно
 • Гарну справу, в якому ви можете взяти участь
 • Кілька відмінних рекомендацій, кого послухати
 • Як перестати хвилюватися при запису і почати вже записувати 🙂

І багато іншого.

Для прослуховування натисніть на кнопку Play.

Поділіться подкастом з тими, кому він може бути корисний!

Записала подкаст і зібрала інтерв’ю для вас редактор Клубу Директорів — Саша Іванова.

Короткий виклад бесіди 🙂

Клуб Директорів: Денис, вітаю. Розкажіть про початок почав. Як у вас виникла ідея створення сервісу подкастів? Яка історія стоїть за цим?

Що було взято за модель? Як реалізовувався проект і з якими труднощами зіткнулися?

Денис Гиряев: Проект Podster вперше побачив світло в кінці 2011 року. Я ж приєднався до його команді восени 2013 року. Спочатку я виконував роль керівника продуктового відділу, а через деякий час почав займатися проектом в цілому. Тому говорити про історію виникнення проекту мені не представляється можливим, я там не з самого заснування. Однак можу пояснити, що спочатку при створенні Подстера за основу була взята класична модель подкаст-терміналу, доповнена рекламними інструментами.

В кінці 2013 року проект істотно функціонально преобразився — ми його навіть стали позиціонувати як «соціальну аудиоплатформу», або соцмережа зі звуком. Сервіс був доповнений такими важливими функціями, як особисті аудиоблоги користувачів, підписка на подкасти та аудиоблоги, користувацька стрічка оновлень, плейлисти (ми їх називаємо словом «потоки») користувачів і багато чого іншого. Також важливим кроком в історії проекту став запуск програми для iOS, яке на той момент було першим додатком в російськомовному сегменті інтернету, що дозволяє не тільки слухати, але і записувати, редагувати.

Мова йде про просте редагування, важливому для подкастер: обрізка початку і кінця, додавання фонової музики і джинглів. Джингл — це такий вокальний елемент. Наприклад, ви багато разів чули: «Наше радіо. Все буде добре». Це їх джингл. Ну і, нарешті, публікувати подкасти і аудіозаметкі в особистих аудиоблогах.

Основна трудність, з якою зіткнувся проект — проблема монетизації. Рекламна модель не працює так, як хотілося б. По-перше, через складність вимірювання аудіореклами. По-друге, з-за високої конкуренції з більш звичними, а тому і більш «зрозумілими» для рекламодавців форматами. На сьогодні ми спеціально прибрали рекламу з усіх подкастів.

КД: ПРО користь подкастів — навіщо вони потрібні?

Денис: Для кого-то подкасти — інструмент самоосвіти, для когось- розвага, для когось- хороший спосіб проведення часу в пробках або в метро. Поки ще далеко не все в російськомовних країнах знають, що таке подкаст. Навіть досить технічні просунуті користувачі. Однак знайомство з форматом відкриває для людей абсолютно нові горизонти можливостей, а вже як їх використовувати — кожен вирішує для себе сам.

КД: Яка бізнес-модель монетизації Podster.fm?

Денис: Як я вже згадав вище, спочатку планувалося монетизувати проект допомогою аудіореклами. Але проведені нами експерименти не увінчалися успіхом, а тому до поточного моменту вирішено повністю відмовитися від реклами в подкастах і зосередитися на розвитку і збереженні сервісу зручним як для слухачів, так і для авторів подкастів.

По суті, я бачу в якості одного з можливих варіантів розвитку подій — становлення Подстера «домашнім» простором для російськомовних подкастер, що зберігає все найкраще в культурі подкастингу і такими інтересами авторів і слухачів. Існувати Подстер в такому випадку буде за допомогою donation-моделі (на добровільні пожертви). І перша кампанія по збору коштів у нас вже запущена, до 2017 року нам необхідно зібрати 1 мільйон рублів для забезпечення існування проекту протягом усього наступного року.

Подробиці я описав в обігу в блозі проекту. Величезне прохання до всіх читачів ознайомитися з ним. Виникли запитання можна адресувати мені прямо.

КД: Як змінилося ваше бачення за час розвитку проекту? Які були ілюзії на початку, що змінилося в процесі?

Денис: Будучи надмірним перфекціоністом, спочатку я був на 100% зосереджений на розвитку саме продукту — сервісу. І лише згодом усвідомив важливість та інших складових проекту.

Напевно, як і багато стартапери, спочатку я вважав, що ідеальний сервіс сам по собі забезпечить необхідну аудиторію. Однак без маркетингу і продажу (в даному випадку, реклами), як ви розумієте, рухатися вперед досить важко.

КД: Плани на майбутнє — куди розвивати проект далі?

Денис: На жаль, сьогоднішні реалії не дозволяють будувати плани на далеке майбутнє. Зараз я хочу, щоб успішно пройшла оголошена кампанія «Podster-2017». І якщо до початку 2017 року у нас буде достатня сума не тільки на зміст, але і на розвиток проекту протягом року, то тоді можна буде говорити про плани.

Однак зазначу, що у мене є ряд планів розвитку функціональності, більшою мірою базуються на зворотному зв’язку активних користувачів.

Невеликі ж технічні зміни я намагаюся проводити час від часу і зараз. Так, наприклад, близько тижня тому сайт перейшов на роботу з безпечного протоколу https.

КД: Ваша трансцендентна місія — навіщо ви це робите? Про що мрієте?

Денис: Мабуть, це найкращий питання. Особливо враховуючи той факт, що я прагну у всіх своїх справах і проектах слідувати якимось мріям і глобальних ідей.

Знаєте, я познайомився з подкастингом ще задовго до появи Подстера. І я «прикипів» до цієї сфери. Надалі ж, отримавши можливість розвивати один з найбільших подкаст-терміналів в Росії, я з задоволенням втілив у ньому все те, чого мені самому як подкастеру раніше не вистачало. Та ідей (в першу чергу з точки зору функціональності) у мене ще багато — дуже сподіваюся, що фінансова ситуація навколо проекту зміниться і всі вони втіляться в життя.

До речі, час від часу на електронну адресу підтримки проекту приходять листи від подкастер з ідеями. Я люблю їх читати і веду листування з усіма авторами подібної кореспонденції. Тому якщо у когось з ваших читачів є ідеї, зауваження чи пропозиції щодо Подстера — буду радий їх побачити під входять моєї електронної пошти [email protected] Можливо спільно ми зможемо перетворити Подстер в подкаст-термінал № 1. І не тільки в Росії 🙂 Чому не місія? 🙂

КД: Скільки подкастів ви записали особисто?

Денис: Пік моєї активності в якості подкастера припав на 2012-2013 роки. Сумарно мною записано трохи більше 100 випусків подкастів. Це були самі різні програми, починаючи від серйозних обговорень тем сучасної системи освіти, закінчуючи інформаційно-розважальними шоу про технології і не тільки.

Також раніше я брав участь у ряді подкастів інших авторів в якості гостя. Останні ж роки я відхиляв більшу частину таких запрошень. Але зараз до кінця поточного року я готовий брати участь як у великих подкастах, так і в подкастах початківців авторів, інформаційно підтримують кампанію «Podster-2017». Так ми і записали подкаст для Клубу Директорів 🙂

КД: Ми підтримуємо сервіс, да 🙂 чи Слухаєте подкасти інших? Які у вас улюблені?

Денис: Слухаю, але не дуже часто. Як будь-який «скромний» людина я, звичайно, скажу, що улюблені подкасти слухача Дениса Гиряєва — подкасти провідного Дениса Гиряєва 🙂

А якщо серйозно, то саме улюблені подкасти інших авторів називати не буду, але хочу виділити 3 подкасту в різних тематичних нішах, на які я б хотів звернути увагу ваших читачів: по-перше, це подкаст проекту «Почуття спокою» під назвою «Психологія: міфи і реальність» з чудовими ведучими Андрієм та Олександрою Копецкими; по-друге, це подкасти «Тюпиш Дойч» авторської школи німецької мови Дениса Листвина DeutschEffekt; по-третє, це подкаст для SMM-фахівців від засновника агентства NextMedia Эльнары Петрової «SMM без котиків».

КД: НА закінчення порада підприємцям про те, як вони можуть застосувати сервіс.

Денис: Якщо говорити про застосування Подстера для розвитку бізнесу, то рада простий: заведіть подкаст, тематично релевантний напрямку вашого бізнесу. Випускайте його регулярно, не перетворюйте його на збірник реклами, а зробіть його цікавим для користувачів. Звичайно, це не завжди може вийде, але треба пробувати. Послухайте 3 подкасту, наведених мною вище, — це успішні різнопланові кейси. Удачі!

Спасибі Денису.

Ми хочемо звернутися до наших читачів із запитанням: з ким ви хочете послухати подкаст на нашому майданчику?

Пропонуйте учасників. Наприклад, якщо ви знаєте, що ваш партнер — геній систем продажів, запропонуйте його як героя, ми зв’яжемося з ним і запишемо фішки. Вам корисно — просування, читачам корисно — цінна інформація, нам приємно. І Подстер підтримали 🙂 Всі щасливі, працюємо далі ))


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: