Правило Златовласки. Два прості способи, які допоможуть зберегти мотивацію

6

Поставивши перед собою велику мету, ми готові згорнути гори. Але проходить час, ентузіазм згасає, і з кожним днем все менше хочеться дотримуватися плану. Виявляється, є два прості способи, що допомагають зберегти мотивацію і добитися успіху в будь-якій справі. Про них і розповідає у своїй статті Джеймс Клір (James Clear).

Хлопчик, який зміг

Йшов 1955 рік. 12-ти річний хлопець прийшов влаштовуватися на роботу в недавно відкрився Діснейленд в Анахеймі (Каліфорнія). Закон про працю в той час був лояльніше, і підліток отримав місце продавця путівників.

Протягом року нашого героя перевели в чарівний магазин Діснея, де старші товариші навчили новачка магічних трюків. Тоді-то він і вирішив стати коміком.

Працювати в клубах він почав ще під час навчання в школі. Аудиторія була маленькою, а виступи — короткими. Він рідко проводив на сцені більше п’яти хвилин, а одного разу виступав у порожньому залі. Йшли роки, хлопець удосконалювався, і до 19 років вже давав 20-хвилинні подання.

Лише через 15 років він отримав заслужене визнання. Кожен гастрольний тур був крутіше попереднього: 60 міст за 63 дні, 72 міста за 80 днів, 85 міст за 90 днів… 18 695 чоловік відвідали одне з його виступів в Огайо. 45 000 квитків було продано на триденне шоу в Нью-Йорку. Він опинився на вершині і став одним з найвідоміших коміків свого часу.

Його звали Стів Мартін (Steve Martin).

Як зберегти мотивацію

Комедійне мистецтво не для слабкодухих. Складно уявити собі щось більш страшне, ніж нездатність змусити аудиторію сміятися. У загальній складності Мартін йшов до успіху 18 років. Його історія доводить, що наполегливий і послідовний людина здатна досягти багато чого.

Чому одних цілей ми добиваємося з легкістю, а для інших не вистачає мотивації? В чому причина того, що ми кидаємо розпочате через кілька днів, хоч і були налаштовані рішуче?

Вчені шукають відповіді на ці питання багато років. Ще багато чому належить розібратися, але вже відомий один з кращих способів зберегти мотивацію — працювати над посильними завданнями.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Правило Златовласки

Люди люблять проблеми, але тільки ті, які знаходяться в зоні оптимальної складності.

Уявіть, що ви граєте в теніс. Матч проти чотирирічного супротивника швидко набридне — це занадто легко. Зважившись битися з професійним спортсменом, ви знову будете демотивовані — перемога навряд чи можлива, оскільки рівень майстерності відрізняється.

Гра з противником, рівним вам за рівнем, — це інша справа. Є шанс виграти. Відволікаючі фактори відходять на другий план, ви фокусуєтеся і повністю викладаєтеся, щоб отримати результат. Проблема, з якою ви зіткнулися, вирішувана. Перемога не гарантована, але можлива. У таких ситуаціях ми здатні довгий час залишатися зосередженими і мотивованими.

Кар’єра коміка Стіва Мартіна — яскравий приклад того, як працює правило Златовласки. Щороку він збільшував тривалість своєї програми на кілька хвилин. Постійно придумував нові номери, але залишав базові жарти, які гарантовано смішили глядачів. Було досить перемог, щоб зберегти мотивацію, і достатньо помилок, щоб отримати стимул працювати, не покладаючи рук.

Оцінюйте свій прогрес

Якщо ви хочете навчитися зберігати мотивацію заради досягнення цілей, важливо усвідомити залежність між роботою і щастям.

Психолог Гілберт Брім (Gilbert Brim) стверджує, що робота над завданнями оптимального рівня складності не тільки підвищує мотивацію, але і є основним джерелом щастя. Вона викликає стан потоку, знайоме спортсменам, музикантам, художникам і представників інших творчих професій. У такі моменти ви сконцентровані на розв’язуваної задачі, а все, що відбувається навколо, перестає бути важливою.

Щоб досягти цього стану, треба постійно оцінювати свій прогрес. Психолог Джонатан Хайдт (Jonathan Haidt) говорить про те, як важливо отримувати миттєву зворотний зв’язок, чим би ви не займалися.

Коли ви бачите, як просунулися у вирішенні завдання, це мотивує. Стів Мартін з реакції аудиторії відразу розумів, вдалою була жарт. Уявіть, як приємно йому було чути сміх із залу. Цього достатньо, щоб подолати страх і надихнути на нові звершення.

У кожній сфері оцінка результатів проводиться по-своєму, але вона незмінно важлива для того, щоб увійти в стан потоку. Незалежно від інструментів, наш мозок потребує візуалізації прогресу — це допомагає залишатися мотивованими. Нам важливо бачити свої перемоги.

Два кроки до мотивації

Якщо ви хочете дізнатися, як залишатися мотивованим у довгостроковій перспективі, я дам вам дві поради:

1. Вибирайте не дуже прості і не дуже складні завдання;

2. Аналізуйте результати і оцінюйте прогрес, отримуйте зворотний зв’язок всякий раз, коли це можливо.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: