Пять секретів ефективного керівника від Пітера Друкера

6

Книг, які залишаються актуальними протягом десятиліть, мізерно мало, але «Ефективний керівник» Пітера Друкера («The Effective Executive», Peter Drucker) по праву займає місце в цьому списку. Вперше вона побачила світ у 1967 році і з тих пір багато разів перевидавалася. На честь ювілею рекомендуємо перечитати бестселер або прочитати його вперше!

Друкер був упевнений, що кожен може навчитися керувати собою, проектами і людьми. Ось п’ять секретів ефективного керівника від гуру менеджменту.

1. Грамотно розпоряджайтеся часом

«Час — ваш найцінніший ресурс», писав Друкер. «Не контролюючи його, ви не в змозі контролювати і все інше». Успішні керівники раціонально використовують кожну хвилину, делегуючи завдання, виконання яких не потребує їх участі.

Щоб визначити «пожирачів часу», Друкер рекомендував протягом дня фіксувати все, чим ви займаєтеся. Зараз робити це набагато простіше — є маса зручних мобільних додатків. Потім вивчите перелік справ і запитайте себе: «Що станеться, якщо це не буде зроблено?».

Якщо відповідь «нічого» (Друкер вважав, що це актуально в більшості випадків), припиніть витрачати час на такі задачі. Якщо завдання все-таки важлива, подумайте, може її виконати хтось крім вас. Так? Делегуйте без зволікання.

Є сенс повторювати таку перевірку раз в кілька місяців, щоб переконатися, що ви все ще розпоряджаєтеся часом з розумом.

2. Станьте командним гравцем

Друкер був упевнений, що найбільш ефективними керівниками стають люди, здатні працювати у співпраці з іншими задля досягнення стратегічних цілей компанії. Вони постійно задають партнерам, колегам, підлеглим і собі питання: «Чим я можу бути корисний команді? Який внесок можу внести в загальну справу?».

3. Робіть ставку на сильні сторони

Друкер проповідував такий підхід до побудови кар’єри задовго до того, як це стало мейнстрімом. Не потрібно тягнути підлеглих і себе за вуха, змушуючи робити те, що не виходить або не подобається. Розвивайте сильні сторони!

Постарайтеся знайти для кожної посади максимально підходящого людини, а не витрачати час на спроби «привести у відповідність» того, хто підвернувся під руку.

4. Розставляйте пріоритети і концентруйтеся на цілях

Задовго до появи гаджетів Друкер попереджав керівників про небезпеки, які таїть в собі багатозадачність. Він писав про те, що найефективніші керівники зосереджують всі свої сили на вирішенні одного питання. Такий підхід допомагає виконувати завдання максимально якісно і швидко.

Але спочатку треба зрозуміти, що вимагає вашої уваги зараз, а що може почекати. Пріоритетність важлива, тому що коли ви працюєте над одним завданням, потрібно бути впевненим, що вона обрана правильно.

«Ефективні керівники починають з найважливішого завдання і не приступають до наступного, поки не завершать попередню», стверджував Друкер.

5. Систематизуйте процес прийняття рішень

Ефективні управлінці не приймають рішення на бігу. Друкер рекомендував використовувати таку послідовність дій:

● зрозуміти, що перед вами — проблема, що вимагає ситуативного рішення, або повторювана ситуація, для якої потрібно розробити шаблонний алгоритм. Все, що описано нижче, актуально для другого варіанту;

● визначити «граничні умови»: специфічні вимоги, які потрібно врахувати при пошуку рішення (крайні терміни, якісні параметри тощо);

● знайти рішення, що задовольняє вимогам. При необхідності адаптувати його так, щоб воно було прийнятно для всіх зацікавлених сторін;

● продумати механізм реалізації знайденого рішення;

● забезпечити «зворотний зв’язок» — відстежити процес реалізації та оцінити отриманий результат.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: