Рецензія на книгу «тексти, що Продають: модель для складання»: як навчитися писати, якщо ви — не копірайтер

7

А вам доводилося брати в руки товсті книги з копірайтингу, гортати і повертати на полицю з коментарем «Це занадто складно»? Думали про те, що для написання продають текстів потрібен талант, а якщо його немає, значить, не доля? Рекомендую спробувати ще раз і прочитати книгу Дмитра Кота «Продаючі тексти: модель для складання», яку в 2017 році випустило видавництво «Пітер». З десятків профільних видань, які потрапляли мені до рук, це краще всього підходить для зайнятих бізнесменів, але і колегам-копірайтерам повинно сподобатися.

Не нудний підручник, не збірник рекомендацій від західних гуру, а гранично коротка інструкція зі складання текстів, які працюють. Якщо застосовувати описані в книзі прийоми, результат не змусить себе чекати.

Що приховано під стильною обкладинкою

Автор не розжовує теорію копірайтингу, а з перших сторінок приступає до практики. Він розклав продає текст на частини і присвятив кожної з них окремий розділ, де описав правила її складання. Читати книгу, як художній твір, не бачу сенсу: до неї потрібно звертатися в міру потреби, знаходити відповідні прийоми і відразу їх тестувати. Для тих, хто пише тексти, що продають вона повинна стати в прямому сенсі слова настільної.

Ви дізнаєтеся:

 • з якого боку підступитися до тексту;
 • які заголовки працюють найкраще;
 • яким має бути перший абзац, щоб читач не закрив статтю після його прочитання;
 • що таке оффер, і як його скласти;
 • за допомогою яких прийомів можна визначити цільову аудиторію, щоб її представники зрозуміли — текст для них;
 • як відбудуватися від конкурентів;
 • чому не всі відгуки однаково корисні і як домогтися того, щоб клієнти писали ефективні відгуки;
 • як складати кейси (історії успішного застосування товару або послуги), щоб вони працювали на вас;
 • як зазначати у текстах ціну, щоб не відлякати потенційних клієнтів.

Бонус: чек-лист для перевірки продає сторінки і питання для збору інформації (цей список стане в нагоді копірайтерам).

Чим хороша книга

 • Безліч прикладів використання рекомендацій.
 • Вдала структура розділів. Кожна частина тексту, який продає описана докладно: яку роль грає, з чого складається, за якими принципами будується, ніж її можна посилити.
 • Оригінальні міні-ілюстрації, що спрощують навігацію по тексту.
 • Немає «води». Все написане застосовується на практиці, знайти потрібну інформацію легко.
 • Для кожного блоку є кілька формул, незалежно від сфери діяльності ви знайдете підходящу.
 • Виділені блоки порад для виробників, перепродавців і тих, хто просуває послугу.
 • В кінці кожного розділу вас чекає домашнє завдання, виконання якого допоможе закріпити матеріал.
 • 9 вподобаних порад з книги

  1. Чим більше сумнівів у потенційного клієнта, дорожче товар або послуга, інтенсивніша конкуренція на ринку, тим більше відомостей потрібно покупцю для прийняття рішення.

  2. Якщо людина прочитав перші 20% тексту, висока ймовірність того, що він подужає та інше. Завдання першого абзацу — зачепити. Уявіть, що перед читачем дві вкладки: у одного з них відкритий ВКонтакте, в іншій — ваш сайт. Що потрібно повідомити такого, щоб людина відірвався від соцмережі?

  3. У вас в руках — листок паперу розміром з візитку. На ньому потрібно вмістити ключову інформацію про товар/послугу і те, чому варто звернутися до вас. Це і буде оффер, з якого починається робота над продають текстом.

  4. Вигода повинна бути виражена в цифрах. Якщо не можете гарантувати конкретний результат, використовуйте конструкції «мінімум…» і «до…».

  5. Пам’ятайте, що у клієнта є вибір. У тексті потрібно показати переваги вашого товару в порівнянні з прямими (аналогічними товарами інших виробників) і непрямими конкурентами (замінниками).

  6. Кейс переслідує одну з цілей: показати навички вирішення складних завдань, продемонструвати досвід в конкретній галузі, повідомити про те, з якими відомими клієнтами вам довелося працювати. Під кожну ціль готуються окремі кейси, чим більше, тим краще.

  7. Правильний відгук допоможе відбудуватися від конкурентів, заздалегідь зняти заперечення клієнта і показати, які результати можна отримати, скориставшись вашою пропозицією. Щоб зібрати відгуки, які будуть працювати на вас, навчіться ставити клієнтам питання.

  8. 47% інтернет-користувачів перед покупкою шерстять інтернет у пошуках знижок, але більшість не любить це слово і вважає його принизливим. Використовуйте замінники: перевага, персональне пропозицію, привілей, ексклюзивна акція і т. п.

  9. Створюйте тарифи. Це допоможе відбудуватися від конкурентів, підвищити середній чек і краще дізнатися аудиторію, проаналізувавши, який з тарифів купують найчастіше.  Катерина Бакланова
  Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  ТОП-10 книг максимально корисних для менеджерів з продажу


  25 ділових книг, які читають круті бізнесмени


  Топ-20 книг з маркетингу від вершків маркетингу по Рунету


  Атлант розправив плечі: 10 улюблених цитат


  Рисовий штурм + 7 вподобаних цитат


  Продавець нового часу + 7 вподобаних цитат  Авторизуватися для коментування: