Рецепт карколомних змін від CEO dominos Pizza

6

Знайомтеся — Вільям Тейлор, співзасновник журналу для стартаперів та бізнесменів «Fast Company» і автор декількох бестселерів. Він витратив 18 місяців на дослідження, які лягли в основу книги «Simply Brilliant: How Great Organizations Do Ordinary Things in Extraordinary Ways».

Вільяма цікавили компанії, які досягли успіху в нічим не примітних сферах кшталт прибирання офісів або доставки піци. Ми перевели для вас статтю Тейлора про інновації в компанії domino’s Pizza, написану для журналу «Harvard Business Review».

З лузерів в лідери. Історія успіху domino’s Pizza

Кілька тижнів тому я відвідав конференцію для бізнесменів Мічигану в Детройті, організовану асоціацією найбільших компаній штату. Одним із спікерів був Патрік Дойл — CEO domino’s Pizza, штаб-квартира якої розташована неподалік, у місті Анн-Арбор.

Я не чекав від його виступу більшого, ніж перерахування найпопулярніших начинок, але отримав важливий урок. Назва лекції Дойла — «Як перетворити традиційний бізнес в технологічну, моторну, що руйнує стереотипи компанію» — відповідала її змісту.

Масштаб змін, які зазнала domino’s Pizza, вражає. Дойл став генеральним директором компанії в 2010 році, після складного періоду, коли темпи зростання сповільнилися, а вартість акцій зупинилася на рівні $8.76 за штуку. Сьогодні domino’s Pizza — друга за розміром мережа піцерій у світі, яка включає понад 12500 ресторанів у 80 країнах, а її акції продаються по $160. Компанія, над якою відкрито жартували всі, кому не лінь, стала героєм сюжетів CNBC.

Як Дойла і його колегам вдалося змінити своє дітище до невпізнання за короткий проміжок часу?

Важливу роль зіграло те, що domino’s стала технологічною компанією — на даний момент з 800 осіб, що працюють в офісі, близько 400 займаються програмуванням, аналітикою і підтримкою. Процедура замовлення піци максимально спрощено — тепер клієнти можуть використовувати мобільний додаток або Twitter.

Більше не потрібно дзвонити, достатньо написати @domino’s і додати смайлик піци або поставити хештег #EasyOrder, щоб оформити замовлення, який раніше був збережений в особистому кабінеті на сайті піцерії (цей спосіб доступний тільки для жителів США). Клієнт отримує особисте повідомлення, у відповідь на який потрібно відправити смайл, після чого замовлення передається в роботу. Відстежити його виконання і дізнатися, коли кур’єр з піцою опиниться біля дверей будинку, також можна в режимі онлайн.

Самоіронія — короткий шлях до серця клієнтів

Domino’s довелося попрацювати і над рівнем довіри до бренду. Навіть якщо основна «фішка» — швидка доставка, якість піци грає роль, а воно було жахливим. Незабаром після того, як Дойл зайняв свій пост, побачила світ смілива рекламна кампанія.

В ній були озвучені всі негативні коментарі клієнтів про піцу, наприклад, такі: «найгірша піца, яку мені доводилося пробувати», «це — не соус, а звичайний кетчуп», «тісто схоже за смаком на картон».

Дойл особисто знявся в рекламі, запевнив клієнтів, що всі відгуки враховані, і пообіцяв, що компанія буде працювати цілодобово і без вихідних, аби виправити ситуацію. Люди повірили йому. Кількість замовлень почала зростати.

Виділяйся. Запоминайся

Дойла і його команді довелося докласти чимало зусиль, щоб про domino’s знову заговорили. Коли якість піци стало високим, він оголосив про плани відкрити піцерії в Італії. Сміливий крок — навіть Starbucks поки не має представництв в цій країні.

За участю дизайнерів на базі Chevrolet Spark була створена DXP — гарна машина для доставки. Її головна особливість — вбудована піч на 80 піц, яка дозволяє привезти кожному замовнику гаряче блюдо. Дойл вважає, що доставка — важлива частина його бізнесу, тому варто інвестувати кошти у створення такого транспортного засобу.

Також тривають експерименти з роботизованими засобами доставки (domino’s Robotic Unit) і безпілотними літальними апаратами (у Новій Зеландії запущена доставка піци з допомогою дронов DRU Drone від компанії Flirtey).

Говорити про інновації в domino’s можна довго, але головний урок, який варто винести з виступу Дойла, полягає в необхідності впроваджувати зміни навіть в самих складних областях свого бізнесу.

Дві головні помилки бізнесмена, на його погляд, — уникати втрат (робити все, щоб не стало гірше, а не постійно поліпшувати) і недооцінювати бездіяльність (турбуватися про те, що робимо, забуваючи про негативний вплив того, що не зроблено).

Лідери, які мріють про зміни, повинні пам’ятати, що провал — це теж результат. Домогтися успіху в світі гіперконкуренції і безперервного розвитку можна тільки ризикуючи.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: