Рисовий штурм + 7 вподобаних цитат

4

Якось мені на очі потрапила стаття відомого американського інвестора Джеймса Алтучера, про те, як змінити себе. Мене настільки надихнув матеріал, що я вирішив детальніше вивчити біографію Джеймса. Мене здивував один факт.

Практично в кожній статті Джеймс згадував, що на його успіх вплинули 2 якості: розвинена креативність та генерації ідей.

Тоді я вперше від нього почув «правило квот» — кожен день Джеймс вибирав довільну тему і генерував 10 ідей, як можна щось покращити. 99% ідей провалювалися, але 1% приносив хороші гроші!

Але Джеймс не був творцем правила 10 ідей. Його автором є один з найвідоміших фахівців Заходу креативності — Майкл Микалко. Його книга «Ігри розуму» давно перебуває у списку бестселерів США.

Я давно хотів прочитати цю книгу, але в магазинах вона була відсутня. На щастя, ситуацію взялися виправляти «Манн, Іванов і Фербер» і перевидали книгу під назвою «Рисовий штурм».

Сьогодні про неї і піде мова.

Чому рисовий штурм?

Відразу хочу сказати, назва не повинна лякати вас 🙂 Рисовий штурм — це назва однієї з технік генерації ідей. Не дарма ж містер Микалко є одним з найбільш відомих фахівців з креативності 🙂

Всі техніки отримали досить креативні назви: Книга мертвих, препарована вишня, бульбашки думок. Але в цьому і є великий плюс — вже одна назва включає уяву і змушує подумати, що ж буде в черговий чолі.

Скажу чесно, я припускав, що книга буде простим збіркою вправ. Взяв проблему, поклав її на техніку, отримав результат у вигляді ідей. Але книга перевершила всі мої очікування.

Вона виявилася не просто збіркою технік, а захоплюючим бізнес-чтивом. Кожну техніку автор розбавив захоплюючими історіями і прикладами її реалізації в різних сферах бізнесу.

Історія про эргоотвертке

Ось одна з таких історій.

Щоб удосконалити викрутку, необхідно досліджувати кожну характеристику і спробувати її поліпшити. Задайте собі питання: «Чому це зроблено саме так?» і «Як ще це може бути виконано?» – і шукайте відповіді.

Представники шведської компанії AB Bacho Tools звернули увагу на їх рукоятки. За спостереженнями фахівців, багато повертають викрутку, тримаючи її обома руками, хоча рукоятка інструменту для цього не пристосована.

В результаті компанія стала випускати викрутки з двома рукоятками. Новий виріб отримало назву «эргоотвертка» (від грец. ergon – справа, робота), поклавши початок нової серії інструментів.

Так звані эргоинструменты AB Bacho Tools виграли безліч призів і навіть потрапили в експозиції музеїв. Керівники компанії визнали, що, удосконаливши рукоятку звичайної викрутки, вони змогли помітно посилити свої позиції серед конкурентів.

Або ще одна.

Фахівці з Boatmen’s National Bank в Сент-Луїсі шукали оптимальний варіант реклами своїх можливостей по обслуговуванню клієнтів.

Піддавши аналізу всі банківські операції, вони встановили, що надання інформації про факт перерахування коштів на рахунок клієнта – послуга, яку не надає жоден банк.

Це і було покладено в основу рекламної кампанії.

Замість того, щоб розсилати традиційні рекламні буклети кожному з 1400 потенційних клієнтів банку, їм відправили посилки, усередині яких знаходилися здобні булочки, баночки з джемом, ножі та серветки.

Додається письмове звернення було записано: «Поки ви снідаєте, наш банк вже підготував інформацію про стан вашого рахунку на початок робочого дня!»

Така нетрадиційна рекламна кампанія помітно збільшила число клієнтів банку.

Що мені сподобалося у книжці?

Перше — це стиль написання. Книга написана простою мовою в кращих традиціях сторітеллінга. Завдяки цьому книга читається на одному диханні, а матеріал добре засвоюється.

Друге ( і найголовніше) — всі техніки розписані максимально просто і детально. Перед читанням книги у мене були сумніви, чи зможу я знайти корисні для себе вправи. Я побоювався, що вони будуть корисні лише представникам творчих професій.

Прочитавши книгу, можу сказати, що побоювання були марні 🙂 Книга буде однаково корисна і маркетологам, і підприємцям, і керівникам.

Що не сподобалося?

Можливо, я не досить креативний, але мені здалося, що деякі техніки схожі один на одного і їх можна не додавати в книгу. Але це жодним чином не псує загального враження.

Загальний висновок

Зазвичай я складаю до прочитаних книг майндмепы з ключовими ідеями, але ця книга — виняток. Аж надто багато в ній корисної та практичної інформації.

Я не можу сказати, що вона розрахована на широку аудиторію, але якщо ви є представником творчих професій, маркетологами чи підприємцями, регулярно виводять на ринок нові продукти або послуги, книга вам дуже знадобиться!

7 вподобаних цитат з книги

1) Люди, здатні висувати першокласні ідеї, вміють розбивати вирішувану задачу на прості складові, а потім знову об’єднувати їх в різні складні структури.

2) Якщо ваша фантазія дрімає, як офіціант в пустельному ресторані, просто візьміть що-небудь у руки і перетворіть цей предмет, ідею. Пам’ятайте, що нове – лише добре забуте старе

3) Людина, що вважає себе суб’єктом, відвертий, сприйнятливий, щиро ініціативний, вільно сприймає ситуацію і шукає способи розв’язати проблеми та досягти цілі.

Людина, яка вважає себе об’єктом, пригнічений, незадоволений, управляємо, діє по команді або зі страху, має обмежений кругозір і завжди намагається пояснити, чому неможливо розв’язати проблеми та досягти цілі.

Такі люди не можуть жити вільними і щасливими; вони обмежені і поневолені власними установками.

4) Для творчості немає нічого більш згубного, ніж страх, сумніви і невпевненість.

5) Ви повинні записувати свої думки. Як я розумію, ні в одному магазині не продаються скрижалі з вашими ідеями. Подумав – запиши!

6) Якщо ви не фіксуєте письмово ваші проблеми, увага розсіюється, і ви опиняєтесь не в змозі вирішити, на чому зосередитися.

7) Перш ніж приступати до розв’язання задачі, потрібно попередньо зважити її на вагах особистої вигоди. Найкращі ідеї народжуються у тих, хто прагне успіху, вирощує в собі дух великих звершень.

Замовити книгу можна тут:

Україна — інтернет-магазин kniga.biz.ua >>
Росія — інтернет-магазин Ozon >>


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ТОП-10 книг максимально корисних для менеджерів з продажу


25 ділових книг, які читають круті бізнесмени


Топ-20 книг з маркетингу від вершків маркетингу по Рунету


Атлант розправив плечі: 10 улюблених цитат


Рецензія на книгу «тексти, що Продають: модель для складання»: як навчитися писати, якщо ви — не копірайтер


Продавець нового часу + 7 вподобаних цитатАвторизуватися для коментування: