Ще приклад, як не треба писати клієнту

5

Приклад холодного листа

Читач КД Арсен з Тернополя прочитав нашу статтю про холодні емейли і надіслав до редакції свій приклад. Листування була англійською, тому публікуємо переклад діалогу. В кінці — рекомендація, як виправити холодне лист.

— Привіт, Арсен.

Я Алекс [компанія]. Півроку тому ми контактували з приводу можливої співпраці, але, на жаль, не прийшли ні до якого рішення. Ми продовжуємо поширювати нашу технологію, і ось наша остання презентація, так що, можливо, вам захочеться поглянути і знайти щось, що може вас зацікавити.

Тут ви можете поспостерігати наш прогрес: [посилання]

З найкращими

Алекс, [компанія]

— Вітаю з річницею роботи над проектом!

— Дорогий Арсен,

дякую за привітання. Протягом цього року я зіткнувся і впорався з серйозними викликами, які допомогли мені розвинути мій навик телепатії і зрозуміти, як зробити неможливі речі в розробці. І з гордістю представляю вам свою команду супергероїв [посилання].

Я так вдячний [посилання на сайт компанії] за безумовну можливість бути частиною професійного співтовариства і я не побоюся сказати, що це найкраща команда розробників, з якою я працював в житті.

— Я дивлюся вашу сторінку. Вау! Там вказані факти в цифрах: 26 країн, 180 організованих подій, 79 отриманих премій, 50 живих записів.

Таким крутим хлопцям на важливій сторінці [посилання], напевно, варто виправити текст за умовчанням: «Lorem ipsum dolor sit amet».

Завантажити книгу >>

— Е-е-е, так, ми ще працюємо над цим.

Дякую, що звернули увагу.

Піду дам розробникам дупи.

— До зв’язку, коли впораєтеся з цим.

Та не бийте їх занадто сильно. Ви начебто казали, що команда — серце вашого бізнесу. Менеджери можуть їсти, тому що розробники працюють. А не навпаки.

Втім, оскільки я не можу бачити приклади ваших робіт на сайті, може, ви бажаєте дати мені посилання на «вбивчі клієнтські скрипти»? Наприклад, мені подобається такий ефект прокручування [посилання]. Ви можете зробити щось подібне?

— Так, ми можемо. Я попрошу якісь приклади у хлопців. Давайте заплануємо розмова по скайпу, щоб обговорити деталі, якщо ви можете. Мій скайп […].

— Ось мій скайп […], але мені б хотілося для початку побачити приклади.

— Привіт, Арсен. У мене є деякі приклади наших робіт, але я не розумію. що ви там хочете побачити. У будь-якому випадку, я готовий до дзвінка по скайпу, щоб обговорити і показати вам, що у нас є.

Припустимо, у нас є таке: [посилання на приклад].

— Тобто ви стверджуєте, що [посилання на приклад] виконано вашою командою, я вірно вас зрозумів? Прошу вибачення, але оскільки я не отримав ніякої демонстрації до 16:00, дзвінок у 16:00 мною скасовано. Якщо ви відповісте на запитання вище, ми можемо перепризначити. Я готовий поговорити з розробником, який робив [посилання на приклад], виглядає акуратно.

— Будьте так ласкаві, поясніть, що саме ви хочете від нас побачити?

— Графіком, коди, ефекти тощо. У вас погодинна оплата?

— Так, ми зробили деякі роботи, схожі на [посилання].

Обидві мої команди беруть оплату за годину. Розробники більш професійні, так що вони дорожче.

— Вау, схоже, що ви, хлопці, не лише експерти в 3D-ефекти і вищої математики, але і досконало володієте французькою! Тому що [тут] я бачу багато коментарів розробників французькою. Смішно.

— Це інші! Мій хлопець розробляв іншу частину.

— На жаль, я ніяк не можу перевірити ваші слова. Скільки вам років?

На цьому Алекс зник.

Як виправити подібне холодне лист

1. Якщо немає портфоліо, озаботьтесь його збором. Ні в якому разі не показуйте чужі роботи з коментарем: «Я можу зробити подібне».

2. Беріть завдання по силам. Якщо ви тільки починаєте освоювати нішу, не будьте дуже амбітними, зіпсуєте собі репутацію. До нас в КД щодня пишуть: «Я письменник, пишу класні тексти про маркетинг». — «Приклади ваших робіт?» — «Ой, та вони всі у замовників, у мене з усіма підписано нерозголошення, але це дуже великі медіа, не можу сказати, які».


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Як мені консалтинг по збільшенню продажів продавали


28 ідей, як вбити заперечення «Я подумаю»


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


5 проблем вашого бізнесу, які необхідно терміново вирішувати. З лайкою від Олександра Гельмана


Які 3 найбільш важливих питання задати РОПу на співбесіді?Авторизуватися для коментування: