Що впливає на наші успіхи: мотивація чи навколишнє середовище?

5

Ми звикли звинувачувати в провалах брак сили волі або брак таланту, а причинами успіху вважати наполегливу працю, старанність і твердість характеру. Звичайно, все це важливо. Але якщо ви проаналізуєте фактори, що впливають на поведінку людей, то зрозумієте, що мотивацію і талант часто переоцінюють.

У більшості випадків, набагато важливіше середовище, в якому перебуває людина. У своїй статті Джеймс Клір розповідає, чому все відбувається саме так і як створити відповідну середовище для успішного досягнення цілей.

Роль форми континентів в історії людства

У знаменитій книзі «Рушниці, мікроби і сталь» (Guns, Germs, and Steel) дослідник Джаред Даймонд акцентує увагу на тому, що материки мають різну форму. Цей (на перший погляд не особливо важливий) факт суттєво вплинув на історію людства.

Наприклад, протяжність Америки і Африки з півночі на південь більше, ніж з заходу на схід. А Євразія навпаки, витягнута зі сходу на захід. Коли почало поширюватися сільське господарство, фермери Євразії отримали в своє розпорядження більш вигідні землі, витягнуті уздовж однієї широти. Умови схожі (кількість сонячних днів у році, опади, сезонні зміни погоди), тому успішно виростивши ту або іншу рослину в одному регіоні, його можна успішно культивувати і в інших частинах континенту.

А ось жителям Америки і Африки довелося зіткнутися з менш сприятливими умовами. Клімат зовсім різний (порівняйте, наприклад, погоду в Канаді та Флориді). У кожному кліматичному поясі доводилося вирощувати свої рослини. З-за цього сільське господарство на материках розвивалося в кілька разів повільніше, ніж на території Євразії.

Оскільки продуктів харчування в Європі і Азії було в надлишку, їх населення зростала швидкими темпами. Величезна кількість людей дозволяло створювати більш сильні армії і розробляти нові технології.

Звичайно, на хід історії впливали й інші чинники. Але можна з упевненістю сказати, що форма континентів — важлива причина того, що саме європейці прийшли до влади і змогли підпорядкувати собі племена Північної і Південної Америки, а не навпаки.

Навколишнє середовище і її вплив на поведінку людей

Уявіть собі фермера, який намагається виростити помідори в умовах канадської зими. Він може бути самим талановитим у світі, але це не поліпшить кінцевий результат. Сніг не замінить рослині грунт.

Немає жодних свідчень того, що європейські та азіатські селяни були більш обізнаними, вмілими або мотивованими, ніж їх побратими в інших куточках світу. Тим не менше, вони змогли підняти сільське господарство в 2-3 рази швидше.

Щоб домогтися успіху в стислі терміни, ви повинні перебувати в середовищі, що цьому сприяє, а не перешкоджає.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Як створити сприятливе середовище для змін

Є три стратегії, які дійсно працюють.

  • Автоматизуйте правильні рішення

Створити середовище, яке буде приймати рішення за вас.

Наприклад, купіть тарілки меншого розміру, якщо хочете схуднути. Вчений Брайан Вансинк з Корнельського університету довів, що люди з’їдають на 22% менше, просто замінивши тарілку діаметром 30 сантиметрів на тарілку діаметром 25 сантиметрів. А програми, які автоматично блокують доступ до соціальних мереж, допоможуть вам у боротьбі з прокрастинацією, успішно замінивши подкачавшую силу волі.

  • Додавайте корисні звички в потік щоденних справ

Кілька років тому мережа магазинів «PetSmart» змінила процес оплати. Коли покупець проводив картою з прочитуючого пристрою, на екрані з’являлося пропозицію пожертвувати гроші фонду, спасающему бездомних тварин. Це дозволило зібрати близько 40 мільйонів доларів за рік!

Ви можете застосувати аналогічну стратегію, вплітаючи корисні звички в потік своїх щоденних справ.

Хочете грати на музичному інструменті? Поставте його в центрі своєї вітальні. Плануєте почати ходити в спортзал? Шанси на регулярні заняття зростуть, якщо клуб розташований по дорозі з роботи додому.

Застосовуйте цю хитрість як можна частіше.

  • Виключіть будь-який негативний вплив

Селяни не могли прибрати бар’єри, що стримують розвиток сільського господарства в їх регіоні, але ви можете! Наприклад, одна з японських компаній, що виробляють телевізори, удосконалила простір на заводах таким чином, щоб уникнути зайвих поворотів і нахилів робітників.

Вам під силу, скажімо, зробити процес переходу до здорового харчування простіше, не купуючи шкідливу їжу або прибравши її в найдальший куток свого холодильника.

Завжди пам’ятайте про вплив навколишнього середовища

Ми схильні звинувачувати оточення, коли справи йдуть погано. Втративши роботу, чоловік нарікає на стан економіки. Програвши на змаганнях, стверджує, що винне нечесне суддівство. Запізнившись на роботу, посилається на пробки.

Але, домагаючись успіху, ми забуваємо про вплив середовища. Посів високу позицію в компанії? Виключно із-за таланту і привабливості. Переміг у турнірі? Тільки завдяки блискучій техніці. Прибув на зустріч завчасно? Лише тому, що організований.

Важливо пам’ятати, що середовище впливає на нас як негативний, так і позитивний вплив. Люди, які з легкістю дотримуються корисних звичок, отримують переваги з навколишнього середовища, що їм дуже допомагає. А те, що ми називаємо відсутністю сили волі, найчастіше є індикатором невдалої середовища.

Щоб домогтися успіху з легкістю, спочатку забезпечте собі сприятливе оточення.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: