Щоб навчитися новому, покиньте зону комфорту

6

Потрібно виступити на публіці, але коліна починають тремтіти ще до виходу на сцену? Хочете знайти бізнес-партнерів, але соромитеся заводити знайомства? На профільних заходах найчастіше мовчіть, хоча і є експертом в своїй області?

Уникати ситуацій, які можуть розвиватися самим непередбачуваним чином, — звична тактика поведінки для більшості з нас. Це зрозуміло — кому захочеться нервувати і червоніти, якщо можна просто не ризикувати?

Хороша новина — жити, не роблячи нічого дискомфортного, можна.

Погана новина — розвиватися при цьому не вийде.

Хочете домогтися успіху в будь-якій сфері? Доведеться почати рости над собою. Професор з «Brandeis university’s International Business School» Енді Молински у своїй статті на сайті «Harvard Business Review» ділиться секретами того, як зробити процес особистого і професійного розвитку максимально комфортним.

Крок 1 — будьте чесні з собою

Досить обманювати себе! Отримавши пропозицію від організаторів конференції, ви відмовилися виступити. Чому? Через брак часу або тому, що боялися вийти на сцену? Нічого не роблячи у відповідь на дії колеги, посягавшего на місце, ви вірили, що він сам зупиниться, або не хотіли конфліктувати?

Складіть список аргументів, які зазвичай використовуєте для відмови від різних пропозицій, і вирішите, які з них обгрунтовані (наприклад, пов’язані зі станом здоров’я), а які є банальними відмовками. Ви повинні побачити проблему і визнати, що вона існує.

Крок 2 — трансформувати ситуацію

Чи доводилося вам зустрічати людей, які в цілому не люблять спілкуватися з незнайомцями, але із задоволенням ведуть розмови на теми, в яких відмінно розбираються? А тих, хто губиться в натовпі, але цілком здатний підтримувати розмову в маленькій компанії?

Якщо ви знаєте про такі свої особливості, то завжди можете зробити ситуацію менш стресовою. Наприклад, подзвонити клієнтові з окремого кабінету, де немає зайвих слухачів, або спілкуватися з колегами один на один, а не на багатолюдних нарадах.

Крок 3 — почніть

Просто почніть. Я серйозно! Найімовірніше, це не так страшно, як ви уявляли. Можна довго розмірковувати про те, як познайомитися з потенційним партнером, але краще підійти і почати розмову.

Навчаючись в аспірантурі, я відвідував клас, всі учасники якого повинні були готувати й виголошувати перед іншими мови. Спочатку ми писали конспекти виступів і використовували їх в процесі. Після третього або четвертого заняття нас попросили діяти експромтом. Я був в жаху.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Але виявилося, що, імпровізований виступ звучало більш природно і щиро. Все вийшло. Викладач підштовхнув мене до виходу із зони комфорту, завдяки чому я зміг почати розвиватися, як спікер.

Збільшуйте навантаження поступово. Замість того, щоб рватись виступити на популярному заході, запишіться на курси ораторської майстерності. Готуючись до презентації перед великою аудиторією, потренуйтеся на колезі або близькій людині, після чого отримаєте від них зворотний зв’язок.

Ви можете оступитись — це нормально. Насправді це — єдиний спосіб чогось навчитися, адже без помилок не буває зростання. Навіть якщо ви відчуваєте себе спочатку абсолютно безпорадними за межами зони комфорту, енергії набагато більше, ніж нам здається. Дозвольте собі йти вперед!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: