Social Locker — соціальний замок: покрокове керівництво по використанню

6

Збільшення охоплення вашими публікаціями за рахунок соціальних мереж

Вітаємо читачів!

Ми КД — всією душею за клієнтоорієнтованість і завжди намагаємося сприяти нашим авторам, щоб якомога більше читачів ознайомилися з їх текстами. Для цього ми використовуємо кілька інструментів, і сьогодні мова піде про один з них — соціальне замку (Social Locker). В КД ми використовуємо плагін компанії OnePress, який доступний для скачування за цим посиланням.

Соціальний замок — це спеціальний плагін на вашому сайті, який приховує частину корисного контенту і відкриває його в обмін на репост в соцмережах. Таким чином автор отримує більше лайків, більший охоплення своїми публікаціями, більше передплатників, більше переходів на сайт, що на довгій дистанції допомагає встановити довіру з потенційними клієнтами та підвищити впізнаваність бренду.

Крім того, соціальний замок допомагає в сегментації читачів, тому що вашим контентом у своїй соцмережі поділиться тільки той, кому він дійсно був цікавий і корисний.

Обмін або вимагання?

Кілька слів про етичність соціального замку. З приводу його використання є різні думки — від дуже позитивних до дуже негативних (останні — в основному від користувачів, які до сих пір думають, що в інтернеті все має бути безкоштовно). О, будьте впевнені, вас назвуть «бізнес-жлобом» не один раз! Хоча, насправді, немає нічого поганого в тому, щоб попросити репостнуть статтю, над якою ви працювали від декількох годин до декількох днів. Або додатковий матеріал, над яким ви чаклували тиждень (у кращому випадку).

Таким чином ви відокремлюєте любителів халяви, які ніколи нічого у вас не замовлять, при цьому розмістять ваші матеріали на торренти, — від адекватних, осудних, поважають чужу працю людей. Адже ми ж пишемо список мінус-слів, коли налаштовуємо рекламну кампанію в Директе, відсікаючи всі запити типу «халява», «скачати» і т. д.? До речі, в «буржуйському» інтернеті немає абсолютно нічого безкоштовного. У вас попросять якусь зворотний зв’язок за будь-який контент — поставити лайк, залишити контакт, написати коментар, заплатити долар. Це абсолютно нормально! Безкоштовний сир — тільки на торрентах 🙂

Мова не йде про те, щоб тиснути на читача і викладати перший абзац статті, а інше — тільки за репост. Ми КД рекомендуємо робити до статей «контент-апдейт» (content update, content upgrades) — додатковий матеріал. Це може бути корисний чек-лист по темі, шаблон, відео, безкоштовний вебінар. Зацікавлений читач захоче дізнатися більше — і в цей момент доречно пропонувати поділитися вашою статтею. Читачі легко вбачають підступ, але також легко бачать чесне ставлення. Пропонуйте репостнуть в правильний момент.

«Той, хто нічого не пропонує натомість, краде». Стародавня індійська мудрість 🙂

Отже, що таке соціальний замок і навіщо він потрібен? Соціальний замок — це сервіс, який дозволяє приховувати частину корисного контенту та відкривати його для читачів, які поділилися вашої статті в соцмережах. Кнопки «поділитися» знаходяться всередині невеликого віконця в тілі статті. Підтримуються всі популярні соцмережі — Facebook, Twitter і ВКонтакте, Twitter, Google+, Однокласники, Mail.ru.

Соціальний замок:

Навіщо створювати соціальний замок?

Соціальний замок допомагає залучати потік читачів із соцмереж, таким чином збільшуючи охоплення: якщо один читач поділиться вашої публікацією, кілька його друзів побачать це і цілком можуть захотіти прочитати матеріал.

Іноді досить складно мотивувати читачів підписатися на ваші оновлення. Це відбувається із-за перенасичення інформацією — читач, швидше за все, забуде про вашому матеріалі, як тільки його увагу попрямує в іншу сторону. Мотивуючи його зробити репост, ви допомагаєте йому в числі іншого не втратити корисну йому публікацію. Зізнайтеся, у всіх нас траплялося подібне: «Нещодавно читав таку корисну статтю! Там говорилося про… ох, забув. Як вона називалася? Як шкода, що не зберіг в закладки. Пошукаю-ка в історії! Звідки ж я це читав, хм… з мобільного, з планшета або з десктопа? У Фейсбуці? Чи, може, в Телеграме? Там було чудово розказано про інструменти маркетингу в моїй ніші…».

Чим більше у вас репостов в соцмережах, тим вище ранжується ваш сайт пошуковими системами.

Спробуємо?

Щоб ця стаття не була для вас просто ознайомчої, а ви отримали результати відразу ж під час читання, створимо соціальний замок на простому прикладі. Переходимо на сайт соціального замку і натискаємо на кнопку Скачати безкоштовно, як показано на скріншоті:

Заходимо і вибираємо freemium-версію:

Безсумнівний плюс соціального замку — наявність freemium-версії. 7 днів ви можете користуватися плагіном на своєму сайті абсолютно безкоштовно. При скачуванні ми відразу бачимо соціальний замок в дії — freemium-версію можна отримати взамін на репост ВКонтакте 🙂

Встановлюємо плагін на сайт.

Ми записали для вас покрокову відеоінструкцію, як встановлювати плагін на сайт.

 

Плагін встановлений.

Ось так виглядає встановлений на сайті плагін:

Перейдемо в меню. У ньому доступно:

 • Список створених замків
 • Додати новий замок
 • Передплатники
 • Статистика та звіти
 • Загальні налаштування
 • Як використовувати
 • Ліцензування
 • Список замків

  Тут ви бачите всі створені вами замки і статистику:

  Аналітику і різні можливості ми будемо дивитися пізніше, а зараз нам важливо розібратися, як використовувати сервіс для створення нового соціального замку.

  Створити новий замок

  Розглянемо практичний приклад — створимо соціальний замок, який просить читача поділитися публікацією, щоб розблокувати контент. Вибираємо «Соціальний замок» і натискаємо на плюсик «Створити замок»:

  Вводимо назву замка для системи (те, що буде відображатись в вашій панелі завдань), заголовок для користувача (те, що читач побачить на сайті), текст повідомлення. Можна також вибрати шаблон віконця соціального замку:

  Вибираємо і налаштовуємо соцмережі (підтримуються всі популярні). Встановлюємо порядок відображення кнопок за допомогою перетягування, ставимо кнопки в позицію «включити», задаємо адресу сторінки, яку треба поділитися (якщо відрізняється від поточної) і задаємо текст кнопки:

  Замок готовий до використання. Перегляд доступний у режимі реального часу на тій же сторінці:

  У правому меню є різні опції для більш тонкої настройки замку. Ми встановимо опції: виключення повторного блокування (щоб у читача не з’являвся замок знову, якщо він вже поділився публікацією); відображення на мобільних пристроях:

  Установка шорткода.

  Шорткод — це код, який складається з двох частин, відкриваючою і закриваючою, який вам треба буде вставити в тіло публікації: відкриває — на початку приховуваного контенту, закриває — в кінці.

  Шорткод:

  Далі ви повинні вирішити, який контент хочете закрити. Це може бути:

  • посилання для скачування (графічні зображення, pdf або аудіофайл, відео),
  • промокод (надає 10% знижку користувачам, які поділяться вашою сторінкою),
  • частина статті (уривок статті в середині або в кінці з якоюсь дуже важливою інформацією для відвідувача)
  • чек-лист
  • шаблон,
  • вебінар

  — загалом, все, що завгодно, значуще для ваших читачів.

  Вставляємо шорткод в тіло публікації, для цього перейдемо на сторінку редактора. Приховуваного контент потрібно акуратно вставити між відкриваючим і закриваючим елементом шорткода:

  Не забудьте зберегти!

  От і все. Ви приховали частину контенту під соціальний замок. Тепер він відкриється в обмін на репост в соцмережах.

  Вуаля!

  Ми рекомендуємо приховувати тільки цікавий контент. Ніколи не ховайте нудну інформацію — ваш читач відчує себе обдуреним. Робіть такий контент, яким будуть ділитися з задоволенням, — наприклад, вірусний (ми в КД допомагаємо створювати такий, пишіть нам на [email protected] :).

  Також не приховуйте весь контент на сторінці — ніхто не хоче отримати кота в мішку.

  Почніть збільшувати охоплення вашими публікаціями прямо зараз!

  Ми записали для вас покрокову відеоінструкцію, як створювати соціальний замок. Щоб отримати доступ до неї, зробіть репост статті в соцмережі.

   


  Саша Іванова
  Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


  7 ознак відстійного маркетингу


  5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


  Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


  Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


  Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесу  Авторизуватися для коментування: