Сповідь лікаря: Як працюють московські клініки

4

У філії, в якому я працюю, з продажами все дуже строго. Не виконав план на перший раз — штраф і мінімальний оклад. Не виконав другий раз — звільнений. У будь-яких платних медичних установах є план, середній чек по пацієнтові. Якщо лікар з цим чеком не справляється і не виконує місячний план, то йому роблять догану, штрафують або навіть взагалі звільняють, якщо це повторюється кілька разів.

Фінансовий план треба виконувати! Кожен медичний центр розраховує цю суму спеціально, скільки у середньому за місяць по виручці має виходити на лікаря. Для мотивації, щоб не пістони вставляти лікарям і розповідати кожен день, як важливо приносити прибуток філії і окупати
свої божевільні витрати, роблять їм мінімальний оклад і хорошу процентну ставку з кожного пацієнта, тобто з тих послуг, які лікар впарюють.

Ця система майже нічим не відливається від якоїсь «Евросети» або «Зв’язкового», де точно така ж технологія. У продавців є середній оклад і пряма мотивація продавати як можна більше, щоб заробити відсоток з продажів, тоді виходить цікава зарплата. Медицина перетворилася на «продаж мобільних телефонів», де на першому місці здоров’я пацієнта, а кількість впаренных послуг.

Сьогодні у мене був пацієнт зі скаргами на біль внизу живота і в паховій області. Симптоми описав наступні: незручність при ходьбі, біль в області паху після підняття тяжкості, відчуття тяжкості внизу живота. Після опису симптомів виникли явні підозри на пахову грижу. А після огляду і пальпації це стало вже зовсім очевидно. Коли пацієнт стояв, у нього виникало малопомітне змінюється в розмірах здуття, зникає в лежачому положенні.

Це проста ситуація, що не вимагає додаткового обстеження. Можна було йому спокійно поставити діагноз і відправити до хірурга на планову операцію. Але в нашій клініці (як і в будь-якій платній) так робити не можна. Операції по усуненню гриж у нашій клініці не проводяться, а відправити його в лікарню — це значить втратити клієнта і отримати догану/штраф від керівництва за невиконання середнього чека по кожному пацієнту.

Тому я його почав проганяти за нашою стандартною схемою продажу: загальний аналізи крові, сечі, калу, УЗД черевної порожнини. Також відправив до уролога в сусідній кабінет, у якого він, швидше за все, здасть аналіз на секрет простати і сплатить саму консультацію. Орієнтовна загальна вартість усіх перелічених послуг — 35-40 тисяч рублів.

У цій клініці я працюю вже 6 років. Вищеописана ситуація — це звичайні робочі будні. І навіть після такої кількості часу у мене все ще іноді бувають докори сумління. Вони вже слабкі і майже непомітні, але все ще виникають спогади про те, з якими думками і надіями я йшов вчитися в медінститут, щоб допомагати людям, лікувати їх, як заповідав Гіппократ. Ні про який обман і розлучення на середній чек тоді і думок не було.

Але, як говорить керівник клініки, в якій я працюю: «Гіппократ зараз не актуальний, так і помер давно, а моя сім’я і діти — живі і хочуть їсти».

Із-за таких як ти, мразина, моїй доньці 10 місяців демодекоз діагностували, не забувши попросити грошей за аналізи, в т. ч. і на дисбактеріоз — ДИСБАКТЕРІОЗ, бл*дь! Візити до імунолога, алерголога, ендокринолога та іншим паразитам. А у дитини вже рубці на століттях з’явилися. Горіти тобі в пеклі, тварь.

Це один із перших коментарів, який я отримав на попередній пост. Коментар цілком справедливий, я прекрасно розумію почуття цієї жінки і співчуваю їй. Ситуація, яку вона описала, зустрічається досить регулярно. По кожному пацієнту мені приходить ціла купа аналізів і результатів обстежень. Всі ці аналізи я, як правило, направляю здавати за два прийоми, щоб пацієнт не шарахався відразу від значної вартості і не запідозрив надмірність призначених обстежень.

По-перше, зазвичай немає необхідності здавати таку кількість аналізів. Але ви вже прекрасно знаєте про план, норму і чек по кожному пацієнту.

По-друге, ви, швидше за все, навіть уявити не можете, як робляться і як підробляються ваші аналізи в лабораторіях. Варіантів кілька.

Клініки, які економлять на проведення аналізів

Аналізів вам призначили багато, і ви за них заплатили відповідну суму, але дослідження в кращому випадку проводять лише самих основних або зовсім не проводять. Чому так відбувається? Швидше за все, у клініки, в яку ви прийшли, погано йдуть справи, тому вони економлять на аналізах. Відповідно, виходить недостовірна картина вашого обстеження, і, як наслідок, неадекватне лікування.

У результаті здоров’я не тільки не виправляється, а, швидше за все, погіршиться, що спровокує появу інших болячок. Але це не погано, тому що ходити в цю клініку ви тепер будете довго і регулярно. Але так роблять не у всіх клініках, а тільки в тих, де продажі йдуть погано і клініка навіть не окупається.

Клініки, не випускати можливості заробити навіть на здоровому пацієнта

Аналізи вам призначають по стандартній схемі, але підроблюють їх результати. «Виявляють» те, чого у вас насправді немає. І це, до речі кажучи, ще не найстрашніше, тому що тут виявляють лише незначну «захворювання», яке можна «вилікувати», прокапав кілька крапельниць і пропивши курс ліків.

Різниці пацієнт, швидше за все, не відчує, зате потім здасть аналізи повторно, які покажуть, що він «вилікувався».

Клініки, які виявляють у пацієнта тяжку або небезпечну хворобу

Швидше за все, це клініки з ледачим і тупим керівництво з пострадянським мисленням, які лише з чуток знають про менеджмент, маркетинг і внутрішні продажу. Економлять на всьому, лікарям платять скромну зарплату. Це жадібні керівники, у яких є лише одна клініка, тому що до мережевих масштабів вони ніколи не розширяться з-за своєї жадібності і тупості. Тому, щоб хоч якось протриматися на плаву і при цьому заробляти на хліб з ікрою, займаються відвертим шахрайством. Атмосфера в таких клініках панує гнітюча, лікарі злі, і це видно неозброєним поглядом.

І останній варіант

Це клініки, які нічого не підробляють, але завдяки грамотному менеджменту і маркетингу маніпулюють пацієнтом, щоб він здав велику кількість аналізів, додаткових аналізів і обстежень. Діагноз пацієнту ставлять тільки після виконаного плану і далі призначають адекватну схему лікування.

Ось в такій клініці я якраз і працюю. І скажу вам, що цей варіант не найгірший. Більш того, на сьогоднішній день навіть найкращий в Росії. Так, пацієнт витратить 3-5-10 разів більше необхідного, але зате точно буде знати достовірну картину своєї ситуації.

Пара слів з приводу безкоштовної медицини

В коментарях мені багато писали, що раз у платних клініках ось так наживаються на пацієнтах, отже, краще йти в безкоштовну районну поліклініку. А от скажіть, що для вас краще: вилікуватися хоч і за великі гроші або не вилікуватися зовсім, бо за «безкоштовно» на вас усім буде наплювати? На тому світі гроші вже не знадобляться.

Часу в обріз. Пишу найяскравіші ситуації за минулий тиждень, пізніше опишу все більш детально.

Днями у нас було позачергові збори. Начальство було вкрай незадоволене падаючими доходами нашої філії — всіх відчитали і погрожують звільненнями. Основна претензія: «Ви на роботі тільки й робите, що п’єте чай, і не обробляєте, як слід, пацієнтів». Це при тому, що тільки я один за 20 робочих днів в місяць в касу приношу від 3 500 000 рублів.

Поставили завдання: вгризатися у будь-якого пацієнта, і якщо ця симптоматика хоча б віддалено нагадує складні захворювання, то залякувати пацієнтів і призначати місцеві процедури і додаткові обстеження.

Наш УЗД-фахівець, перелякавшись, що її звільнять, здорової вагітної дівчини наговорила, що у неї передчасне маловоддя, плацента вся в кістах, що все дуже погано, необхідно терміново ставити крапельниці і провести повне обстеження, інакше вона може втратити дитину.

Фармацевтична компанія, яка просуває через нас свої «диво-препарати», випустила новий засіб при захворюваннях ШКТ. Результат — вже кілька пацієнтів поскаржилися на діарею і кровотеча.

Уролог при заборі матеріалу на ПЛР спровокував кровотеча з уретри. Пацієнт кров’ю забруднив білий халат лікаря і з переляку почав метушитися, забризкавши краплями крові підлогу кабінету. Коли лікар прочинив двері і пішов кликати прибиральницю, пацієнти, які очікують своєї черги, коли дізналися, що сталося, встали і пішли. Щось мені підказує, що нашого уролога звільнять.

Для тих, хто цікавився, які зарплати в нашій клініці і як стимулюються продажу, розповідаю.

У нас мінімальний оклад — у середньому 10-15 тисяч рублів. Все інше — це відсотки. З прийому хворого лікар отримує 20%, півроку тому було 15%. За направлення до іншого фахівця — 5%, півроку тому було 3%. За направлення на здачу аналізів — 8%, півроку тому було 5%.

Якщо ви вчитеся в медичних вузах і хочете отримувати пристойну зарплату, рекомендую вчитися на лікарів нетерапевтических спеціальностей. Грошей будете отримувати ще більше. Ті, хто вміють рахувати, вже самі здогадалися, чому. А для тих, хто не зрозумів, в інший раз напишу докладніше.

Кумедний момент, який багато хто з вас напевно помічали, але не знають таємниці. Якщо ви звертали увагу, в Москві у багатьох медцентрах на ресепшені висять «почесні дошки» з фотографіями кращих лікарів місяці, і я здогадуюся, що з цього приводу думають пацієнти. Але насправді це лікарі, які в цьому місяці принесли в касу найбільше грошей. Це як працівник місяця в меблевому магазині.

Багато болячки, з-за яких пацієнти звертаються в клініки, можна вилікувати після однієї-двох консультацій, спираючись на основні загальні аналізи. Цього достатньо для визначення картини і призначення адекватної схеми лікування. Але так лікувати зовсім нерентабельно, а якщо спробуєш, то отримаєш по шапці від керівництва.

До речі, пацієнта навіть не треба залякувати, коли він прийшов зі своєю проблемою. Досить просто посилити його вже наявні страхи всілякими натяками і похитуванням головою. А самі стабільні пацієнти — це ті, які в інтернеті уважно вивчають свої симптоми. Начитаются всяких жахів — і згодні на будь-які всілякі обстеження.

Пацієнта невигідно лікувати — вигідно знімати симптоми і відтягувати до останнього. А якщо пацієнт встиг заробити дисбактеріоз від прийому нескінченної кількості препаратів, то це непогано. Пацієнт стає зовсім сумним і слухняно ходить на прийом, готовий на всі процедури і додаткові обстеження.

Напевно деякі з вас були випадки, коли ви тривалий час лікувалися в якому-небудь медцентрі і поліпшення зовсім не наставав, а потім в якийсь момент ви втрачали терпіння або починалися фінансові проблеми, і ви кидали цю справу. Потім — раз, і здоров’я само собою выправлялось. Багато болячки выправляются або самі по собі, або досить мінімального втручання.

А ще, може, для когось буде відкриттям, але більшість препаратів, які ми (лікарі) призначаємо, самі не приймаємо навіть при аналогічних захворюваннях.

Автор: лікар-терапевт, гастроентеролог, лікар вищої категорії. Досвід роботи — 16 років. Пише анонімно в ЖЖ realmedic.livejournal.com


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: