Стів Джобс, Елеонора Рузвельт і Майкл Джордан про страх

6

Що об’єднує цих видатних людей різних епох і сфер? Мабуть, здатність подолати страх і витягти з нього користь. Їх цитати, які наводить у своїй статті Марті Фукуда, дозволять вам поглянути на свої переживання під новим кутом.

Страхи можуть багато про що розповісти і чому навчити

Елеонора Рузвельт сказала:

«Ви знаходите силу, мужність і впевненість, переживаючи ситуації, коли доводиться глянути страху в обличчя. Тепер ви точно знаєте, що зможете подолати будь-яку виниклу на шляху перешкоду».

Прийнято вважати, що лідер — безстрашний чоловік, який ніколи не скаже, що чогось боїться. Він раз за разом рятує світ, змушуючи інших мріяти про такий надздібності. Насправді, це не вроджене вміння, а поєднання минулого досвіду і постійної практики. Колишня перша леді стверджує, що кожна ситуація, яка спонукала вас боятися, — це урок.

Уявіть найгірше, що може статися

Чи справді ви втратите так багато, як здається? У своєму знаменитому виступі перед випускниками Стенфорда в 2005 році Стів Джобс розповів про те, як подолати страх невдачі:

«Усвідомлення того, що я скоро помру, допомагає мені приймати найважливіші рішення. Перед особою смерті багато втрачає значення: думка оточуючих, амбіції, страх ганьби або провалу. Залишається лише те, що насправді важливо. Це — кращий спосіб позбутися від впевненості в тому, що тобі є що втрачати. Ти вже голий. Немає причин ігнорувати заклик свого серця».

Колишній лідер Apple використовував моторошні образи, щоб нагадати собі і оточуючим — життя занадто коротке для того, щоб турбуватися. Це допомогло йому зосередитися на досягненні цілей і уникнути паралічу, до якого часто призводять переживання.

Страх — всього лише ілюзія

Майкл Джордан сказав:

«Одного разу ви подивіться вгору і побачите мене, п’ятдесятирічного, що грає в баскетбол. Не смійтеся! Ніколи не кажіть «ніколи», адже всі обмеження і страхи існують тільки в наших головах».

Уявіть малюка, якого лякає незвідане. Мама і тато спонукають дитину стрибнути з трампліна, покататися на велосипеді без підтримки або вперше спробувати нову страву. Найчастіше після того, як все сталося, дитина задоволена і посміхається. «Ось бачиш, все було не так вже й страшно. Хіба ти не радий, що спробував?» — кажуть йому батьки. Дорослі розуміють, як важливо для розвитку дитини періодично залишати горезвісну «зону комфорту». Якщо не допомагати в цьому, деякі хлопчики і дівчатка застрягнуть в певних рамках, переставши прагнути до розвитку. І все через страх потерпіти невдачу.

Як і дітям, нам постійно доводиться боротися зі своїм мозком, рисующим страшні картини провалу. Але важливо пам’ятати, що в більшості випадків страх — це ілюзія. Переставши ставитися до нього серйозно, ви знайдете мужність, необхідну для руху вперед.

Герої і лиходії, переможці і невдахи — всі вони чогось бояться. Різниця лише в тому, як конкретна людина веде себе, зіткнувшись зі страхом лицем до лиця. Пам’ятайте, що не буває безстрашних людей, є ті, хто навчився справлятися зі своїми переживаннями.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: