Стратегія успішного бізнесу від Гару Вайнерчука: «Тримайте голову в хмарах, а ноги — в бруду»

6

Гарі Вайнерчук (Gary Vaynerchuk) — успішний американський підприємець, власник популярного відеоблогу «Wine Library TV» на YouTube і автор декількох бестселерів. У статті для журналу Inc.com він ділиться своїми ідеями з приводу того, як зробити ривок і вивести свій бізнес на новий рівень. Ми перевели для вас цей корисний матеріал!

Чому бізнес не розвивається?

Бути «як все» — значить, погубити свою компанію. Якщо ви розумієте, що застрягли на одному рівні, саме час розібратися в причинах того, що відбувається. Більшість бізнесменів витрачає 99% робочого часу на дії, які ні на крок не наближають їх до великим цілям: переживання з приводу невдач, налагодження конфліктних ситуацій в офісі і т. п.

Якщо нічого не змінювати, компанія з часом почне скочуватися вниз, поступаючись позиції конкурентам. Для якісного прориву використовуйте стратегію, яку я називаю «хмари і бруд».

Хмари символізують піднесену частину вашого бізнесу: його місію і філософію. Ви повинні розуміти, навіщо створили свою справу і витрачаєте на нього стільки часу, чого мрієте досягти, як ваш товар або послуга змінюють життя клієнтів.

Бруд — це ваші навички і щоденна наполеглива праця.

Важливі тільки ці два моменти: НАВІЩО і ЯК ви працюєте. Все, що між ними, можна сміливо ігнорувати.

Як завжди бути на крок попереду?

Коли люди просять мене дати пораду, вони зазвичай цікавляться тільки тактикою. Я впевнений, що без стратегії домогтися успіху не вийде, навіть якщо в руках будуть усі робочі інструменти. Не питайте: «Як заробити трильйон доларів з допомогою Фейсбуку?», запитаєте: «Навіщо люди приходять на Фейсбук, і що я можу їм запропонувати, щоб привернути увагу?».

Не забувайте оцінювати перспективу. Те, що зараз видається марною тратою часу, може виявитися каналом залучення платоспроможних клієнтів. В 1996 році я зробив ставку на електронну комерцію, купив домен і створив інтернет-магазин «Wine Library». Мої друзі використовували комп’ютери з доступом в Мережу, щоб знайомитися з дівчатами, в інтернет, як канал продажів, майже ніхто не вірив. Проігнорувавши думку скептиків, я за сім років досяг обороту 60 мільйонів доларів!

Занадто велика заглибленість у робочу рутину робить ваш бізнес вразливим і позбавляє його перспектив. Не забувайте робити стратегічні паузи та вивчати тенденції розвитку ринку. Слухайте прогнози експертів, дивіться, що роблять конкуренти. Тримайте руку на пульсі.

Найпростіший спосіб постійно рухатися вперед, — періодично переглядати стратегію і одночасно удосконалювати робочі інструменти (отримувати нові знання, відточувати навички). Використовуйте для цього будь-перерва. Переконайтеся, що ви розумієте, КУДИ йдете, і уявляєте, З ДОПОМОГОЮ ЧОГО можна туди потрапити!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: