ТОП-10 корисних лекцій TED для бізнесменів (з російськими субтитрами)

6

Коли бажаючі навчитися новому змушені були вивчати книги або намагалися знайти наставника, готового передати їм свій досвід. У наш час зробити це набагато простіше: відео, статті, безкоштовні вебінари…Було б бажання.

З кожним роком все популярнішими стають короткі і максимально насичені інформацією лекції TED. Серійний підприємець Ендрю Медалі (Andrew Medal) поділився своєю десяткою кращих роликів, які варто оглянути. Всі вони забезпечені російськими субтитрами!

«Давайте виховувати дітей підприємців», Кемерон Герольд

(Let’s raise kids to be entrepreneurs, Cameron Herold)

«Підприємці — люди справи, вони завжди вирішують проблеми. Якщо ваша дитина крав твори, списував на іспитах або наймав однолітків для виконання шкільних завдань — він природжений бізнесмен».

Герольд, спеціаліст по зростанню бізнесу з світовим ім’ям, вважає, що сучасна освіта марно. В дитинстві у більшості хлопчиків і дівчаток є мрії, але дорослі насильно «повертають їх на землю», змушуючи готуватися до вступу у вузи. В університетах студентів вчать тому, як працювати на кого-то: стати лікарями, журналістами, вчителями, пілотами…

Настав час змінити традиційні методи навчання і допомогти схильним до підприємництва дітям розвинути свій талант! У цьому ролику Кемерон розповідає про те, як розпізнати в дитині майбутнього успішного бізнесмена і чому синдром дефіциту уваги та гіперактивність — це плюс.

«Зустрічайте молодого підприємця, художника-мультиплікатора, дизайнера та активіста», Майя Пенн

(Meet a young entrepreneur, cartoonist, designer, activist, Maya Penn)

«Недостатньо просто вкласти вам в голову ті речі, що відбуваються в світі. Необхідно зрозуміти серцем, тому що, пропускаючи інформацію через серце, ми знаходимо можливості і створюємо нововведення. Саме так ідеї втілюються в життя».

Іноді у підприємця дивним чином поєднуються ділова хватка і художній талант. Сімнадцятирічна Майя Пенн, яка почала займатися бізнесом з пошиття екологічно чистого одягу та аксесуарів до 8 років, з їх числа. Вона вирішила стати бізнесменом, щоб реалізувати всі свої різнобічні вміння і зробити світ трохи краще.

У цій промові вона розповідає свою історію, демонструє мультфільми і дизайнерські проекти і заряджає слухачів нестримною енергією.

«Невидимі індійські інновації», Нирмалия Кумар

(India’s invisible innovation, Nirmalya Kumar)

«Ось профіль співробітників IBM. У 2003 році в компанії працювало 330 000 осіб, з яких 135 000 перебували в Америці, а 9 000 — в Індії. У 2009 році — 400 000 чоловік, і до цього часу кількість співробітників в США знизилося до 105 000, а в Індії збільшилася до 100 000. Тепер в IBM 433 000 працівників: 98 000 в США і 150 000 в Індії. Отже, скажіть мені, IBM — американська компанія або індійська?».

Ми часто упускаємо з уваги той факт, що одне із завдань бізнесмена — надихати оточуючих і впроваджувати інновації. Нирмалия Кумар — людина, якій це вдається. У своєму виступі він розкриває потенціал Індії, як глобального центру інновацій, розповідає про чотирьох типах «невидимих інновацій», що походять з цієї країни, і пояснює, чому компанії, які раніше використовували тільки аутсорсинг робочих спеціальностей, починають переміщати за кордон і керівні посади.

«3 історії про місцеве еко-підприємництво», Майора Картер

(3 stories of local eco-entrepreneurship, Majora Carter)

«Я хочу дати людям спосіб побудувати щось, що буде рости і множити початкові інвестиції, а не зажадає дати ще більше на наступний рік».

Майорка ділиться історіями малих підприємців, які змогли змінити світ навколо себе. Вона наполягає на тому, що бізнес повинен дбайливо ставитися до навколишнього середовища та брати участь у необхідних ініціативи щодо її захисту. На прикладі трьох бізнесменів вона пояснює, як це зробити.

«Як видатні лідери спонукають нас діяти», Саймон Синьки

(How great leaders inspire action, Simon Sinek)

«Будь-яка людина, будь-яка організація на землі знають, що вони роблять. 100% Деякі знають, як вони це роблять. Це може називатися диференційованим пропозицією цінності, оригінальним процесом або унікальним торговим пропозицією. Але дуже, дуже мало людей та організації знають, навіщо вони роблять те, що роблять. І я маю на увазі не поширений відповідь «щоб отримати прибуток»».

Саймон Знімку впевнений, що видатних лідерів, таких як Стів Джобс або Мартін Лютер Кінг, об’єднує творчий підхід до вирішення проблем. У цій промові він пояснює причини того, що одні компанії досягають успіху, а інші ні, і розповідає про те, чому корисно регулярно задавати собі питання «Навіщо я це роблю?».

«Чому кращий кандидат не може мати ідеального резюме», Регіна Хартлі

(Why the best hire might not have the perfect resume, Regina Hartley)

«Ланцюжок підробітків може служити ознакою непослідовність, відсутність фокусу, непередбачуваності. А може бути побічним ефектом самозреченої боротьби з обставинами. «Боєць» заслуговує співбесіди».

Зростаюча залежність від попереднього досвіду роботи — серйозна проблема, що впливає на здатність компаній наймати найбільш відповідних фахівців.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ →

Регіна Хартлі у своїй промові розповідає про те, за якими параметрами оцінювати претендентів на вакансію, і пояснює, що цілеспрямований аутсайдер здатний легко перемогти володаря шикарного резюме.

«Як дані змінюють бізнес», Філіп Еванс

(How data will transform business, Philip Evans)

«У будь-якому випадку, ми йдемо до гармонізації структури індустрій, і це передбачає фундаментальні зміни в тому, як ми думаємо про стратегії. Це означає, наприклад, що ми повинні знайти спосіб забезпечити одночасно спільну роботу та конкуренцію».

Складно сперечатися з тим, що за технологіями і аналізом даних майбутнє. У своїй промові Філіп пояснює, чому найпопулярніші бізнес-стратегії під загрозою і що прийде їм на зміну.

«Чому кросівки — це відмінна інвестиція», Джош Любер

(Why sneakers are a great investment, Josh Luber)

«Для багатьох людей кросівки — законна і доступна можливість інвестувати, демократична фондова біржа, яка ніким не контролюється. Ви, напевно, чули про те, як люди вбивають один одного за кросівок. І хоча це трагічно і дійсно відбувається, проте, трапляється не так часто, як це підносять ЗМІ. По суті, подібне — маленька голова в великої і цікавої історії».

Джош Скінхед — сникерхед (колекціонує кросівки, що випускаються обмеженими партіями) і засновник компанії Campless, яка збирає і аналізує статистичні дані з цього ринку.

У своєму виступі він розповідає про те, як Nike штучно створила вторинний ринок ексклюзивних кросівок, оборот якого сьогодні вимірюється в мільярдах
доларів, і як це позначилося на рівні продажу інших товарів компанії.

«Що я дізнався про маркетинг, завдяки фізиці», Ден Кобли

(What physics taught me about marketing, Dan Cobley)

«Фізика процесу така: ви ніколи не зможете точно виміряти властивості частки, тому що саме спостереження змінює їх. Сенс з точки зору маркетингу такий — треба намагатися вимірювати те, що люди роблять насправді, а не те, що вони говорять чи думають про своє споживанні».

Ден Кобли акцентує увагу на тому, що маркетинг — це в першу чергу гра з цифрами. Так само, як фізика базується на математичній логіці, розуміння законів маркетингу вимагає взаємодії з числами. Суть в тому, що важливість зв’язку між маркетингом і фізикою складно переоцінити, і Кобли доводить це на прикладі свого наукового підходу до брендингу.

«Як ми можемо передбачити наступний фінансовий криза», Дідьє Сорнетт

(How we can predict the next financial crisis, Didier Sornette)

«Уявіть, що у вас є інвестиція, яка приносить 5% за перший рік, 10% за другий, 20% за третій і 40% за четвертий. Хіба це не чудово? Це супер швидкий ріст, але занадто різкий і нестійкий. Головна ідея в тому, що математичне рішення таких моделей виявляє певні особливості, що позначають існування критичного моменту, коли система зламається, змінить режим. Інформація про цей момент міститься в ранньому розвитку супер-експоненціального зростання».

У своїй промові Дідьє Сорнетт розповідає про загальних економічних тенденцій, які стосуються кожного. Періоди спаду і розквіту економіки зазвичай циклічні. Дідьє впевнений, що можна спрогнозувати те, які галузі найбільше постраждають під час наступної рецесії, і звести до мінімуму потенційні втрати. Він наполягає на тому, що знати про макроекономічні тенденції — важливе завдання будь-якого бізнесмена.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: