ТОП-11 трендів SMM в 2017 році

4

Соціальні мережі крокують по планеті семимильними кроками і відіграють все більш важливу роль в нашому житті. А з недавніх пір у них міцно влаштувався бізнес (чи це соцмережі захопили нову середовище проживання?).

Подобається нам це чи ні, але тепер успіх компанії безпосередньо залежить від того, яке значення вона надає SMM. Але навіть самі просунуті підприємці часом не встигають відстежувати всі новинки в цій сфері.

2017-й у розпалі, і якщо раптом ви ще не встигли ознайомитися з трендами SMM, саме час зробити це! Тим же, хто вже в курсі, буде корисно освіжити в пам’яті їх перелік. Підприємець і письменник Діп Патель (Deep Patel) зібрав 11 хітів соціальних медіа, які можна (і потрібно) застосовувати, просуваючи свій бізнес.

Відео-контент

Відео все ще на піку популярності. У 2015 році Facebook додав функцію онлайн трансляцій, яка дозволяє записувати відео з будь-якої точки світу в реальному часі. Пізніше представники соцмережі заявили, що користувачі дивляться трансляції частіше і довше, ніж звичайні відео. Потім цей же інструмент впровадили Instagram і Snapchat.

Компаніям, які хочуть залишатися цікавими для своєї цільової аудиторії, варто взяти до уваги цей тренд і залучати користувачів за допомогою відео-контенту.

Вдосконалені інструменти для аналітики

Бізнес продовжує підкорювати соціальні мережі, і платформи поспішають їм на допомогу, пропонуючи поліпшені інструменти для аналітики.

Приміром, у 2015 році Instagram впровадив опцію бізнес аккаунта, який дуже нагадує сервіси твіттер-аналітики і Facebook Insights. Цей інструмент дозволяє власникам компаній будь-якого розміру відстежувати ефективність контенту, охоплення та залучення аудиторії, а також створювати рекламні оголошення прямо в додатку.

Зникаючий контент

Створення нових інструментів і можливостей, що дозволяють зафіксувати момент, — один з головних трендів цього року.

На піку популярності додаток Snapchat, в якому можна публікувати знімки та історії, зникаючі через 24 години. У 2016 році Instagram представив свою версію історій, заснованих на тому ж принципі: людям подобаються короткі відео і фотографії, які зникнуть, добу.

Компанії вже почали використовувати цей інструмент маркетингових цілях. Але їм варто пам’ятати, що цей формат найкраще працює, якщо піднести буденні речі, як щось унікальне і незабутнє.

Фільтри і маски на всі випадки життя

До чого техніка дійшла! Тепер ми можемо домалювати до селфи корону, а другу на фото зробити вирячені очі. Всі ці фільтри і маски — прекрасна можливість підняти настрій собі та іншим. Дані аналітики підтверджують, що вони користуються популярністю серед користувачів.

Facebook першим почав тестувати маски для свого мобільного інтерфейсу ще в минулому році, а потім цей підхопив і Instagram в «сториз». Очікується, що у 2017 році фільтри і маски продовжать свій тріумфальний хід по соціальним мережам.

Контроль над новинною стрічкою

Користувачі хочуть самі вирішувати, який контент з’явиться в їх новинний стрічці, і платформи йдуть їм назустріч.

Приміром, у Твіттері недавно стала доступна функція «фільтр якості», яка дозволяє відбирати тільки той контент, який цікавий користувачеві. Instagram також формує стрічку, виходячи з того, які посади найчастіше лайкает і коментує власник облікового запису. Не хочете загубитися і прірву увазі? Навчитеся створювати контент, який цікавий цільової аудиторії.

Завантажити книгу >>

Нішеві платформи для пошуку користувачів

У той час як Facebook залишається головним гравцем на ринку соціальних медіа, виникають інші платформи, сфокусовані на певній аудиторії. Спільноти Tastebuds (для меломанів), Ravelty (для рукодільниць), Fishbrain (для любителів риболовлі) — яскраві приклади того, як люди об’єднуються за інтересами. А для підприємців такі платформи — прекрасна можливість краще вивчити свою аудиторію.

«Темні» соцмедіа

Все більше користувачів віддають перевагу приховувати свої новини від сторонніх очей і ділитися ними тільки з обмеженим колом людей. Це дало поштовх до поширення так званих «темних» медіа. Ніякого криміналу! Мова йде про месенджерах начебто Viber або Snapchat, які дозволяють пересилати фотографії та інший контент в особистих повідомленнях.

Погані новини: особисті повідомлення не доступні для аналітики. Хороші новини: компанії можуть використовувати месенджери у своїх цілях, і, таким чином, налагодити з клієнтами особистий контакт. У цьому випадку знадобиться наступний тренд.

Чат-бот

Це програма, яка може підтримувати діалог з користувачем в особистих повідомленнях так, що людина навіть не запідозрить, що листується з роботом.

Чат-бот вміє підбирати потрібні відповіді з бази даних і навіть приймати замовлення. В результаті клієнт отримує ідеальний сервіс, а компанія звільняє робочі руки. Ідеально!

Усвідомленість в соцмедіа просторі

Завдяки соціальним мережам здається, що весь світ — як на долоні. Дивно, але це стомлює і навіть віддаляє людей один від одного.

Вічна гонка більше нікому не потрібна, тепер всі хочуть зняти стрес і забути про проблеми. Замовляли дзен? Отримаєте, розпишіться. Соціальні медіа моментально вловили настрій користувачів і створили безліч додатків, які дозволяють розслабитися.

Компаніям також слід прислухатися до цієї тенденції і замінити інформаційний шум на більш рідкісний, але якісний контент.

Віртуальна і доповнена реальність

Цей рік може стати тріумфом нового тренда — віртуальної і доповненої реальності в соцмережах. Якщо розробники постараються, зовсім скоро користувачі зможуть створювати свої віртуальні версії і спілкуватися з іншими по ту сторону екрану.

Наприклад, Facebook і YouTube вже представили відео 360°, які дозволяють записувати зображення так, щоб глядач міг повернути і розглянути його під будь-яким ракурсом.

Але платформа myVR пішла далі і хоче відкрити нові можливості використання віртуальної реальності. Користувачі зможуть створювати віртуальні кімнати і «ходити» в гості один до одного, щоб разом подивитися фільм, послухати музику або поспілкуватися в реальному часі.

Здається, ми наближаємося до світу, який Сергій Лук’яненко описав ще 10 років тому в трилогії про Дайверу.

Розквіт комерції

Алгоритми роботи соцмереж постійно змінюються, і брендам стало складніше залучати клієнтів безкоштовно. Але в платної реклами є свої плюси, включаючи можливість вибрати користувачів за специфічними параметрами.

Так чи інакше, ми спостерігаємо розквіт бізнесу і комерції в соціальних медіа. Бренди, які активно використовують соцмережі, стрімко збільшують продажі і хочуть знайти універсальний спосіб залучення цільової аудиторії. Але не варто забувати, що успіх продажів багато в чому залежить від правильного впливу на емоції клієнта.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: