Три кити онлайн-стратегії, або як стати авторитетом для цільової аудиторії

5

Цільова аудиторія — дама розпещена і примхлива. Її прихильності доводиться шукати роками, але лише один невірний порив може рознести всі старання в друзки.

Слово «репутація» особливо добре знайомо власникам невеликих організацій (локальних магазинів, майстерень тощо), які щодня вступають в бій з конкурентами різної величини. Але онлайн-репутація має не менше значення і може так само підняти або зруйнувати ваш бізнес.

Як же завоювати міцні позиції у світі цифрового маркетингу? Підприємець і маркетолог Ерік Сакс (Eric Sachs) розповідає про трьох основних аспектах, на яких будується онлайн-репутація успішної компанії.

Створення контенту

Для початку вам доведеться визнати, що контент контенту ворожнечу. І найефективніший спосіб домогтися авторитету у своїй сфері — це створення крутого контенту.

Минули ті дні, коли для залучення клієнта вистачало вдалої рими в рекламному слогані. Тепер від вас буде потрібно більше зусиль, щоб завоювати увагу людини. Особливо якщо ви хочете, щоб він у вас щось купив.

Парадокс полягає в тому, що успіх контенту не завжди можна прорахувати. Приміром, самий звичайний, на перший погляд пост може зробити фурор. І навпаки, контент, на який ви покладали великі надії, залишиться непоміченим. Так що експериментуйте!

Багато компаній ведуть блог (так-так, прямо як в старі добрі часи). Хочете вірте, хочете ні, але навіть самі популярні й авторитетні бренди справно викладають пости у власному блозі. Чим цей спосіб хороший? Новачкам корисно знати, що блоги подобаються пошуковим системам. Крім того, це ресурс, який цільова аудиторія може відвідати в будь-який момент і дізнатися все про ваш продукт.

Тут важливо розуміти, що пости в блозі повинні бути, насамперед, корисні читачеві. Стримуйтеся, якщо захочеться постійно рекламувати свою компанію. Контент підвищить вашу онлайн-репутацію тільки в тому випадку, якщо буде містити вирішення конкретних проблем споживача.

Соціальні медіа

Говорячи про SMM, варто брати до уваги кілька чинників. Перш за все, репутація безпосередньо залежить від активності в соціальних мережах. Користувачеві не цікаво стежити за записом, який оновлюється раз в рік.

Але це тільки початок. Якщо ви хочете, щоб ваша компанія мала високий авторитет, доведеться постійно обганяти конкурентів по частині ведення соцмереж. Це передбачає публікацію постів за графіком, використання різноманітних соцмедіа платформ і, що ще важливіше, залучення аудиторії.

Останній пункт — самий складний, особливо для власників маленьких компаній. А все тому, що їх вчили використовувати соцмережі суто для комерційних цілей. Так, в плані професіоналізму ваша компанія повинна бути «серйозним дяденькою» з великим досвідом за плечима, але не бійтеся проявити трохи людяності в соціальних мережах.

Наприклад, такі платформи, як Twitter і Instagram припускають, що ви не будете вставляти в пости цитати з статуту компанії, а подумки послабити краватку і просто поболтаете зі своїми передплатниками.

Соціальні медіа, як концепт, краще всього працюють, коли дві людини говорять про те, про се. Так, я пам’ятаю, що ви використовуєте соцмережі, щоб робити бізнес, а не жарти жартувати. Але не варто ставати роботом тільки тому, що ви хочете перетворити користувачів клієнтів. Залишайтеся професіоналом, але не викидайте «соціальність» з соціальних медіа. Якщо по-іншому ви не можете, краще заплатити за рекламу на ТБ.

Відгуки та громадська думка

Це самий абстрактний і складний аспект в управлінні онлайн-репутацією. На жаль, він же і самий важливий. Якщо ви погано знайомі з цифровим маркетингом, може здаватися, що відгуки в інтернеті не грають ролі. Але Google все ж вважає, що вони роблять колосальний вплив на репутацію бренду.

У століття інформаційних технологій «сарафанне радіо» як і раніше залишається самою надійною формою поширення реклами. Воно ж є головним чинником для прийняття рішення. Навіть якщо ви продаєте продукт за найнижчою ціною на ринку, кілька негативних відгуків можуть погубити продажу. Чому?

Та тому, що люди вірять іншим людям. І якщо один простий обиватель скаже іншому, що вашій компанії можна довіряти, ця людина вже не стане вашим клієнтом.

Як переконатися, що клієнти будуть добре про вас говорити? Перш за все, у вас повинен бути якісний продукт або сервіс. Якщо в кожному негативному відкликання згадується один і той же аспект роботи вашої компанії, пора задуматися і провести ревізію.

Крім цього, не бійтеся проявляти ініціативу і просити відгуки клієнтів. Як правило, більшість людей пишуть або говорять про компанії за своєю ініціативою, якщо вони залишилися незадоволені. Але якщо вам вдасться переконати 10 осіб, які були в захваті від вашої роботи, залишити відгуки, негативні висловлювання вже не завдадуть великої шкоди вашій репутації.

Пам’ятайте, що не варто ігнорувати погані відгуки. Навіть якщо вам здається, що вони несправедливі. У клієнта могло бути поганий настрій (або складний характер), але найчастіше негативні відгуки з’являються з-за нестачі спілкування. Майте на увазі, що виявити занепокоєння і спробувати виправити ситуацію — краще, що проігнорувати інцидент і назавжди втратити клієнта.

Важливо пам’ятати, що при всьому розходженні технік, суть залишається тією ж. Дбайте про свою репутацію, надаючи клієнтам чудовий сервіс. Як тільки ви цього досягнете, інструменти і тактики вже не буде мати великого значення.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: