Управління особистими фінансами: 3 невідомих правила

5

Гроші — дивовижна річ. Якщо ви робите їх своєю метою, вони вас карають. Ви неминуче будете відчувати, що грошей недостатньо. Що вам їх ніколи не буде достатньо.

З часом страх почне змінювати риси вашого обличчя і ваші стосунки з людьми. Ви станете просто ходячим посудиною енергії, перестанете відчувати задоволеність життям, притягаючи відносини, відповідні вашому внутрішньому разрозненному станом.

Звучить неприємно? Так і є. Якщо ви прагнете довгострокового фінансового успіху, має сенс застосовувати ці прості, але ефективні правила.

1. Краще менше, та краще

Принцип Парето, який ми часто називаємо правилом 80/20, у фінансових питаннях теж справедливий, як і в інших аспектах життя. 20% ваших інвестицій принесуть 80% стану — наприклад, кілька вдало куплених акцій можуть у майбутньому принести суму, достатню для покупки будинку. 20% витрат на надмірності — наприклад, походи в кафе, дорогий абонемент у спортзал чи непотрібну вам одяг — на 80% відповідальні за пролом у вашому бюджеті.

Вкладення ніколи не пропорційні результату. На отримання 80% вигоди йде 20% енергії, часу і грошей. Це закон під назвою «Важливого — мало».

Коли письменник Бенджамін П. Харді познайомив мене з роботою Грега МакКеона «Эссенциализм», мені вона здалася дуже актуальною. У своєму дослідженні МакКеон виявив, що дисципліноване прагнення до простоти приводить до успіху. Найчастіше має сенс залишити ідею володіння якомога більшою до моменту досягнення довгострокового успіху. Якщо ви хочете стати своїм власним фінансовим консультантом, вашій основний завданням повинна стати концентрація і викорінення непотрібних витрат і інвестицій. Сфокусуйтеся на своїх найпотаємніші бажання, приймайте фінансові рішення з оглядкою на те, що ви по-справжньому любите і у що найбільше вірите. А від решти позбавтеся без жалю.

Коли ви припиніть купувати десятки помад одного і того ж кольору і щодня витрачатися на обіди в кафе, почне прокидатися ваша фінансова сила волі, ви будете тримати себе в руках і станете ефективніше. Ви зможете грамотно інвестувати. Ви зможете купити будинок. Ви зможете відправитися в подорож.

Але давайте домовимося, що спочатку ви навчитеся обходитися малим.

2. Не існує ідеальних фінансових рішень

Сама ідея фінансового ідеалу — досить ризикована територія. Ідеал — зовнішня концепція, націлена на нашу потребу догоджати іншим людям. Ми хочемо, щоб нас сприймали певним чином, тому ми купуємо певні речі, які покликані символізувати наші досягнення. Нам недостатньо просто про них знати.

Перфекціоніст не може відпустити минуле, і врешті-решт воно починає визначати його майбутнє.

Якщо ви фінансовий перфекціоніст, ви дві години в день подбиваете бюджет з точністю до копійки і пропускаєте зустріч, яка може змінити всю вашу кар’єру.

Ви трясетесь над кожним кроком в інвестуванні, переживаючи, що він не ідеальний, і постійно виправляєте здаються вам помилковими рішення. У підсумку ви кардинально змінити напрям руху, нехай навіть воно не влаштовує вас так, як первісне.

Не ставайте одержимим. Це прямий шлях до параної.

3. Важливо, як ви домагаєтеся багатства

Ваш добробут — це більше, ніж просто гроші. Справжнє багатство здатне відкрити нові двері.

Якщо ви здаєте житло в оренду і постійно відмовляєте своїх орендарів, тому що гроші для вас важливіше, ніж хороше ставлення, ви ставите фінанси вище людей. Тим самим ви порушуєте один з базових законів природи.

В кінцевому підсумку орендарі почнуть звертатися з вашою власністю нешанобливо. Ви будете постійно вибивати з них борги. Вам доведеться витрачатися на судові розгляди. Тому що подібне притягує подібне.

А якщо б ви спілкувалися з орендарями так, як би хотіли, щоб вони спілкувалися з вами? До вас би притягувалися хороші люди. Вашу нерухомість хотіли б орендувати хороші люди, які воліють платити за оренду вчасно і поводитися акуратно. У вас були б з ними довгострокові відносини. Попит на нерухомість був би настільки високий, що ви могли б дозволити собі вибирати, з якими людьми хочете мати справу.

Ваші доходи стали регулярними, з часом знизилися б витрати на ремонт, вам не довелося б постійно шукати нових клієнтів, ви змогли б купувати більш якісні об’єкти нерухомості для здачі.

Ви б не йшли на ризик укладення договорів з новими малознайомими орендарями. У вашому житті стало б менше стресу. Ви б заробляли гроші, ставлячи на перше місце інших людей і їх інтереси.

Якщо ви економите на межі скопидомства (наприклад, відмовляючи на совість попрацювали в чайових офіціантам), то ви заробляєте гроші тільки в короткостроковій перспективі. У довгостроковій — ви все одно програєте.

Якщо ви заробляєте, привносячи щось хороше в життя інших людей, ваші фінансові дії служать високим цілям.

Гроші, отримані в результаті проходження високим цілям, — це більше, ніж просто багатство. Ваші добрі справи залишаться з вами назавжди.

Колеги, які неочевидні правила ви знаєте?

Джерело


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: