Від курєра до генерального директора. Історія Миколи Лазутіна

6

Моя особиста історія. 13 років у Москві. Від кур’єра до ген.директора. Як я починав, періоди з драмою, досвід, навички і що зараз.

Народився і виріс я в місті Бутурлиновка, це Воронезька область. Перші гроші, які я почав заробляти, це 50 рублів в тиждень. Тоді мені було 16 років напевно. Потім трохи більше: 500 або 1000. Заглиблюватися в той період життя я не буду, а почну з Москви.

Навичка домовлятися

У 2003 році вступив В Воронезьку Технологічну Академію, на бухгалтера, тоді час такий був, бухгалтерів і юристів.
А в 2004 році я пішов служити в армію, потрапив до Москви. Академ відпустку не брав, домовилися і служити і вчитися.

В армії виявилися мої перші навички домовлятися. Якимось чином я завжди намагався опинятися в місцях, де нічого не робив. В той час, як інші товариші по службі цілий день крокували по плацу або бігали в протигазах, я сидів за столом у штабі і перевіряв пропуску, а іноді стояв на дорозі і відганяв машини від військового об’єкта, забороняючи людям паркуватися.

Я познайомився з комендантом штабу Московського військового округу, пробив собі вбрання у поліклініці офіцерською. Приходив щоранку і сидів до вечора за столом на КПП. Так в цілому і пройшли два роки служби. Історій багато, про все писати не буду, так як найцікавіше — це життя після армії.

Два роки пройшли. Квітень 2007 року. Я вийшов і стусаном відправив зимову шапку високо в повітря, нарешті свобода!

Москви я не знав. Роботи не було, тому в Бутурлиновку вирішив не повертатися. Москва — це місто з грошима, тому вирішив їх заробити. Мені дуже хотілося влаштуватися в РУНА (продаж консультант+), вони пропонували оклад 25 000 — 35 000 плюс бонуси.
Але вищої освіти не було, мене не взяли.

В армії, коли до мене приїжджав батько, він зупинявся поруч з частиною у неблагополучній сім’ї, яка проживала в 4‑кімнатній квартирі на Москві вулиці, поруч з частиною. Контакти у мене залишилися і я ще три місяці жив у центрі Москви, шукав роботу. Ще будучи в армії, зробив собі прописку в Московській області, мовляв місцевий.

Перша робота — це прямі продажі книг людям, скрізь, де можна. Там я протримався один тиждень, не моя тема була.
На квартирі, почали натякати, мовляв пора мені з’їжджати вже. А грошей немає і стабільної роботи теж.

Як-то в армії, я потрапив у госпіталь, де познайомився з веселим малим. Питав у нього про роботу в Москві, цікавився, що і як. Він порекомендував Сіті-піцу і номер дав: 105-33-33.

І ось іду я у метро Третьяковська, на узбіччі стоїть Ока, з тим самим номером телефону. Я прийняв це як добрий знак, подзвонив і мене взяли. Робота була важка, доставка піци і суші по Москві, оплата раз на тиждень по п’ятницях.

Мене все влаштувало, на останні гроші купив собі проїзний в метро на місяць і почав працювати. В місяць виходило 35 000, тоді це здавалося багато. Хотів зняти житло «кімнату» і потрапив на шарлатанів. Розвели як лоха, залишився без грошей і без житла.

Благо, що платили щотижня. Зняв ліжко місце, на Щолковської, у трійці нас жило 14 осіб. До речі дружно жили.

Драма

Через два тижні наступала сесія в ВГТА, потрібно було накопичити грошей і їхати в Воронеж її здавати.

Хтось із сусідів наскаржився дільничному, що у нас там гуртожиток ціле. І в один день я опинився з сумкою речей на вулиці. Зняти дешеве житло на два тижні було нереально. Та й усі гроші зароблялися на сесію.

Варіантів взагалі не було, зупинитися було ніде. Армійський друг, працював у міліції, і давав можливість через кожні три дні, ночувати в нього. Це перший плюс.

Схема ночівлі була така. Працював я до 23:00, іноді з останніх замовлень повертався дуже пізно. Ночував день на вокзалі, другий день в інтернет-кафе, третій день на вокзалі, а потім у одного і так два тижні. Іноді 2 ночі в інтернет-кафе.

Енергії практично не було. Потрібні гроші на сесію, посилено збирав. Доходило до того, що я чотири рази просипав свою зупинку в метро, потім мозок вимикався взагалі. І мені потрібно було проїхати з Третьяковки до Бєляєво по одній гілці, але я ніяк не міг доїхати. 2 години їхав. Проспав, доїхав до кінцевої, вийшов у Теплий стан і перейшов на інший бік, знову проїхав, за звичкою вийшов на другий бік, а там перехід дивний і випадково взагалі перейшов на іншу гілку, потім назад.

Мозок просто не працював. Метро вже закривалося, у мене залишався останній шанс. Час більше години ночі. Я стояв біля дверей, спеціально не сідав, щоб не спати, але спав стоячи… Коротше доїхав, потім пішки до будинку, автобуси вже не ходили, час 2 ночі, поки в душ, поки поїв, ліг в 3 ночі, а підйом в 7 ранку.

Цілий день ще тягав важкі сумки з піцою, так як чим більше замовлень береш, більше заробляєш.
І нарешті поїхав на сесію. 2 тижні раю будинку. Потім тому, підкорювати Москву. При перетині МКАД на автобусі, нападала смертна туга, думав знову все це почнеться. Але швидко входив у ритм.

Знайшов в Москві далекого родича, зняв у неї кімнату за 3 тисячі і все почало налагоджуватися. Гроші збирали на дипломну роботу вже і на практику.

Знову навик домовлятися

Ситуація проста. На роботі було два варіанти доходу:

Доставка піци — 15%
Доставка суші — 7%

Мінімальне замовлення на суші 800 рублів і час на доставку давалося не 40 хвилин, як на піцу, а 2 години.

Прикинув і підійшов до керівництва з такою пропозицією.

Давайте я буду працювати тільки на доставку суші. Мовляв будь замовлення, на будь-яку суму, але піцу більше не вожу.
Замовлення беру позачергово, так як тільки суші.

Мені дали добро, всі кур’єри іржали наді мною, мовляв дохід у два рази менше.
А мені навпаки по кайфу.

1. Час доставки 2 години.

2. Немає стремных і смердючих сумок від піци. Тільки чорний пакет і все. Я брав по 3-4 замовлення за раз, встигав їх розвести і дохід у результаті, більше ніж з піци або такий же.

3. Плюс чайові на сушах більше, ніж на піці.

Так я і закінчив своє навчання у Воронежі. Отримав вищу освіту і пішли думки про нову роботу.
Стабільні 35-40 т. р. сильно тиснули на мене, проти невизначеності попереду.

Висновок такий, що зробив, за рік роботи кур’єром я дуже добре дізнався Москви, від центру до околиць. У майбутньому мені це стало в нагоді, а зараз тим більше.

Пошук нової роботи

Довго не шукав, критерії були такі:

1. Вільний графік.
2. Дохід %
3. Велика компанія.

Згадав куди, розвозив суші і влаштувався в Ренесанс, агентом.
Те, що мені і було потрібно за критеріями. Там перший місяць сидів без грошей. Поки пройшов навчання. Поки продукти вивчив. І почалися холодні дзвінки.

Продзвонили бази авто.ру, де і були перші клієнти. Потім перший договір КАСКО на Торт Рав 4, перші гроші і понеслася.
Потім прикинув, де гроші у страхуванні та почав обдзвонювати юр.осіб, пропонуючи їм ДМС, майно та відповідальність. Працював по цим трьом продуктів. Стратегія була грамотною. Іноді в офіс компанії приходили зальотні клієнти, виписати ОСАЦВ або ДОР. Менеджери колеги, особливо не любили ДОР і ОСАГО, адже всім потрібно відразу КАСКО, і подорожче. А я брав. У процесі оформлення ОСАЦВ з’ясовував, де працює людина, чим займається.

Одного разу прийшов мужик, застрахувати по ОСАГО жигулі стару 6-ку, всі від нього відвернулися і скинули на мене.
Я взяв. Поки оформляв, дізнався, що він працює в компанії «Для душа і Душі». Зараз їх, по-моєму, вже немає на ринку, а раніше велика мережа була. Коротше застрахував їм кредитне майно на 1 мільйон Євро і заробив відразу 45 000.
Надихнувся і займався потім тільки юр.особами.

Пішли договори на склади, вантажі та ДМС. Став топовим агентом. Став індивідуальним підприємцем (ІП), знизив витрати на податки і все закрутилося.

Вызвонил в холодну одну компанію по ДМС. А в Ренесансі була долбанная СРМ система, де юр.особи закріплювалися за певними агентом. І був дідусь, який страхував вже років 5 ОСАЦВ в цій компанії. Менеджер у мене був грамотний, сказав мовчати і готувати договір до операції, клієнта поки не закріплювати.

Загалом довелося заглибитись і розробити для колективу 25 осіб шикарну програму ДМС. Договір вийшов на 2 500 000 рублів.

Тут стариган прокинувся, мовляв я його клієнта повів. А у мене злість, ти там старий пирдун сидів 5 років і крім ОСАЦВ нічого не зробив, а я в холодну вызвонил, відпрацював індивідуальний продукт і зробив договір.
Питання вирішувалося на рівні керівництва вище.

Теза був такий: президентом був Борис Йордан, він якось ляпнув на корпоративі: хто договір приніс, того й гроші. Ну і начебто розрулили ситуацію в мою користь.

Моя комісія склала 200 000 рублів, правда оплата була за квартальною. Але я не страждав. Знав, що раз у квартал капне полтос.

Минуло пів року.

Виявляється СРМ заплатила за помилку 2 рази комісію, мені і того старому (старий образно, просто мужик років 60).
Коротше довга історія, я свої вести на руки отримав і Ренесанс почав ці 200 000 з мене утримувати, за іншими договорами.

Довго не думаючи, особисто написав лист Йордану Борису. Піднявся скандал. Звільнили двох Топ-менеджерів, вони походу за частку ці питання вирішували. Потім розірвали договір зі мною, моїм менеджером і взагалі ці мудаки зруйнували весь наш колектив, а він у нас був класний, майже сім’я. А я в підсумку отримав свої 200 000.

Після Ренесансу уклав договір з брокером і ще три роки поспіль страхував цього клієнта в інших компаніях. Люблю цього клієнта не за гроші, а за стосунки. Щоправда завдяки Ренесансу і зіпсував сам відносини, через довгий час.
Поки так і не налагодив толком, в ступорі.

Став самостійним брокером і працював вже не на одну компанію, а відразу на 20. Але там якось вже не так жваво виходило. З юр. особами напрямку взагалі закинув і відкрив для себе ОСАЦВ. Виявляється там були гроші не гірше.

З’явився знайомий, який запропонував підробіток.

Мовляв є нова послуга в ОСАГО, доставка та оформлення в нічний час. Ну мовляв цілодобово. Він давав рекламу в директе, а я ще одного підтягнув і ми вдвох почали цим займатися. Потім знайомий злився, віддав нам сайт в оренду.

Ми з другом почали удвох цим займатися і платили 400 рублів на місяць через сайт + 500 рублів на рекламу в директ.
Іноді ми за ніч рубали по 10 000 на обличчя.

Коротше вирішив зробити свій сайт і працювати на себе.

Знайшов конструктор, швиденько запив сайт, налаштував директ і вперед. Налаштував голосно сказано. Це зараз я знаю, що повинно бути багато ключових слів і на кожне з них оголошення. А тоді все було просто, два оголошення по сорок ключових слів і вперед. В цілому вистачало. Але не довго.

Оффер був такий. ОСАГО цілодобово з доставкою додому.

Авантюризм

Розуміння, як збільшити потік клієнтів не було. З’явилися конкуренти нічні. Почав дод. продукти продавати, картки всякі і т. д., але особливо це грошей не приносило.

І тут була одна страховка ОСАГО на 20 днів. Вона потрібна в тому випадку, коли людина кудись переганяють машину і йому потрібен поліс на 20 днів. Або комусь дає машину, щоб не вносити людини в поліс, робили страховку на 20 днів. Коштувала вона 500 рублів.

Побачивши попит і відсутність конкуренції (ніхто не продавав такі страховки, так як комісія з неї менше 100 рублів), я спробував їх продавати по 1000 рублів. Попит був хороший. Потім почав продавати їх за 1500, потім по 2000. Потім налаштував директ на такі страховки, так як попит був. І тільки на них майже сидів.

1500 чистими + 500 доставка, разом із одного клієнта 2000 Р чистими.

Потім з’явилися тех. огляди. Взагалі спека почалася. Продавав їх по 5000, потім ринок вирівнявся і потихеньку скидав.
Дуже допоміг мені Vladimir Petrenko, майже півроку працювали, поки він в Америку не переїхав.

Потім з’явився преміум сегмент. Там тупо до звичайної ціни страховки + 5000 за сервіс, оформляв адже в 2 і в 3 ночі, з доставкою. Було за що брати гроші.

Були клієнти, який сплачували за ОСАГО + 10 000 рублів. Обчислював легко. При розрахунку запитував потужність двигуна, і коли більше 2000 або 500 л. с. уточнював модель, а там пішли Бентлі, Порше, Ренжи т. д….. тупо наворачивал від 3 000 до 5000 і продавав. Вован як-то Ролс-Ройса застрахував.

Весь час страхові душили, з’явилися цільові сегменти, заборона регіонів, потім заборона рукописних полісів.
Новий геморой, довелося купувати інвертор і возити з собою принтер. Потім комісії почали урізати.

На початку у мене були страхові, які платили по ОСАГО 43%, інші топові 30%, а потім спустили до 17% і здебільшого взагалі нуль.

Довелося сидіти на 20-ти денних. Вони подорожчали і стали коштувати 1000 рублів, я їх продавав по 4500 — 5000 + 500 доставка. А потім і їх перекрили.

Так і залишилася тема страхування у мене не закінченою. Як кажуть? Гештальт здається. 8 років у цій темі пропрацював.
Досі відгомони йдуть, ні кому-небудь роблю страховку. Сайти погасли. Все набридло.

Навчився робити сайти. Перший сайт був в 2009 році. Я іноді кидав страховки, йшов у нову тему і потім знову повертався. Так у свій час зробив інтернет-магазин ювелірних флешок зі стразами. Один привозив їх з Китаю, а я ніби як за збут відповідав, тільки оптовий. Але опт не особливо йшов, і розкрутив роздріб. Зробив адекватну маржу і рубав без вкладень. Сайт коштував мені 350 рублів на місяць плюс реклама копійчана. Потім це сайт продав за 50 000 рублів.
І все. Знову в страховки повернувся.

Потім інтернет-магазин екзотичної шкіргалантереї був. Трохи заробив, чого-то з постачальником не склалося і знову страховки. Так ці 8 років і пройшли.

Ну і потрапив в будівельну тематику.

Зробив хороший сайт для великої будівельної компанії, потім другий. Потім став директором цієї компанії по закупівлях, знову спрацював мій навик домовлятися. Більша частина постачальників привозить матеріал по дзвінку і без грошей. А відвантаження йдуть на суми понад мільйон рублів. Так ось виходить домовлятися. Хто займається закупівлями, можу дати поради, пишіть в лічку.

Зараз я ген.директор однієї з будівельних компаній. Моя мета стати акціонером. (просто пост без реклами, намагаюся не писати назви цих компаній) А про Ренесанс писав, так як це було важливо, перша робота без окладу, тільки % і вільний графік.
Зараз в рамках будівельної компанії відкрили новий напрямок, який я веду сам і командою. Це суперская тема. Думаю ринок ремонтів труханем.

Оффер такий зробив:

Ремонт квартир під ключ за 18 000 рублів/м2 з матеріалом і роботою від забудовника.
Весь матеріал входить, і чорнової і чистової, і сантехніка, коротше під ключ.

Підсумки 13 років життя в Москві

Спочатку домовлявся в армії, навик розвивався. Потім робота, навик розвивався. І зараз, під моє слово, люди, які ніколи не бачили мене в очі, а тільки чули по телефону, відвантажують продукцію мені на 500 000 грн, на 1 мільйон Р, коли як.
Виходить навички розвиваються!!!

Навичка продавати: прийняв рішення працювати з добре маржинальними продуктами, а там де немає маржі, робив її сам.

ОСАГО гарний тому приклад. Здавалося б, тарифи державні, але коли людині треба і в нього є гроші
(навик визначити по телефону, чи є на іншому кінці телефону — ваші гроші) приліпити до ОСАЦВ зверху 4500 рублів це круто!

Навчився робити сайти самостійно. Хороший навик.

Зараз є купа крутих движків, от до речі один з них. Я часто роблю лендінгем під різні проекти: http://bit.ly/CRMmotor — тут і СРМ є і воронка, і автоворонки новий тренд.

Навчився налаштовувати трафік або потік клієнтів.

Мінімум 1000 оголошень з 1000 ключових слів. У мене по ремонту більш 50 000 ключових слів.
Ключові слова це варіанти того, як люди можуть знайти вас в інтернеті.

Вивчаю маркетинг, навіть якщо ви підприємець і вже все делегували. Без знань ви ніколи не зможете перевірити підрядника, їздить він вам по вухах або він просто слабенький рівнем. Особливо, коли немає результату.

Маркетинг це окрема тема. Є купа сервісів, які допоможуть вам визначити конкурентів, дізнатися бюджет конкурентів на рекламу, за якими словами рекламується ваші конкуренти і т. д. Аналіз конкурентів це номер один. Ну і важливо знати помилки, прорахувати їх наперед і постаратися уникнути.

Можна і потрібно витратити 10 000 рублів на тестування, і навіть якщо ви їх окупили з першого разу. Обов’язково прорахуйте всю економіку рекламної компанії, так як можна дуже непомітно встряти. Буде здаватися, що ви в плюсі, але пройде час, ви сольете купу грошей і опинитеся в мінусі.

Ви пишіть мені в лічку. Постараюся всім відповісти.

І ще один подарунок тим, хто не знає на чому заробити.
Ця посилання дасть вам доступ до сотень магазинів, продукти яких ви можете продавати і заробляти http://bit.ly/podarokFB.
Ну або хоча б собі купувати, якщо не цікаво займатися продажами.
ОБІ, Петрович, Всеинструменты, 220вольт, OLDI, і купа всього. Від модного одягу до годин швейцарських.

Всі ми там щось купуємо, тепер ви можете купувати і економити, продавати і заробляти.

Автор Микола Лазутін.

Стиль автора збережено.

Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: