Відкриваються, клікабельні, конверсійні

6

Як писати гарні електронні листи

У поштову скриньку часто прилітають шедеври електронного письмотворчества. В основному, запрошення на «Інтенсив», «Великий інтенсив», «Інтенсивний інтенсив», «Найбільший інтенсивний інтенсив».

Ми КД щотижня публікуємо текст з написання емейлів в b2b. Як стверджує сучасна нейронаука, для формування звички людина повинна повторити інформацію мінімум 21 раз. Це наша сьома за рахунком публікація про холодні листи. В теорії через десяток публікацій повинні відбутися приємні зміни 🙂 А поки продовжуємо тренуватися у написанні холодних листів, і сьогодні хороша база, яку ми перевели для вас з блогу Intercom.

…Ви можете собі уявити любовний лист, підписаний «для пред’явлення за місцем вимоги»? Погано написане електронний лист справить такий же ефект. Не витрачайте свій час на їх написання. Існують прості правила створення електронних листів, слідуючи яким ми збільшуємо шанси, що адресати будуть відкривати наші листи, переходити по містяться в них посиланнях і вчиняти дії, що призводять до конверсії.

Основні дані про коефіцієнт відкриття електронних листів

Чим більше передплатників, тим більше ймовірність відкриття листа

Хорошим коефіцієнтом відкриття листів, в залежності від вашого контенту, є показники вище 20%. По суті коефіцієнт відкриття листів — це в кращому випадку збіг. Він обчислюється на основі завантаження адресатом gif-файл розміром в один піксель, і залежить від різноманітних факторів, починаючи з поштової програми або браузера і закінчуючи наявністю вашої електронної адреси в контактах людини, який отримує лист.

Сучасні поштові клієнти дозволяють попередньо досить докладно переглянути лист, не відкриваючи його, що теж сильно позначається на статистиці. Як я вже сказав, на все — воля випадку.

Кількість передплатників X коефіцієнт відкриття

Ви можете досягти хорошого коефіцієнта відкриття листів незалежно від розміру бази адрес. Однак, чим більше ваша база, тим більше людей буде відкривати ваші листи, тільки якщо ви не змусили їх підписатися на розсилку обманним шляхом.

Отже, якщо коефіцієнт відкриття листів поповз вниз, варто почати турбуватися, адже по мірі розширення бази контактів і кількість відкритих листів має бути відповідним.

Читацька втому

З часом активність знижується передплатників

Однак по мірі зростання кількості передплатників набирає таке явище, як читацька втому. Той, хто 6 місяців тому жадібно ковтав кожне ваше слово, 24 листи через вважає, що ви починаєте повторюватися.

Покупці в інтернеті стають все більш і більш досвідченими. Боротися з цим складно, головне — постійно розвиватися і залишатися в тренді. Легкого і швидкого способу раз і назавжди прикувати до себе увагу читачів не існує.

Поліпшити коефіцієнт відкриття листів можна з допомогою певних тактик. Ваша головна зброя — тема листа і поле «Від кого». Маркетологи з команди Хілларі Клінтон досягли неймовірних результатів завдяки простим і особистим тем листів, наприклад: «Я б хотіла з вами зустрітися», «Що ви думаєте про вчорашніх дебатах?» — найбільш успішною — «Повечеряємо?»

Серед простих прийомів можна також відзначити використання в темі листа символів, зміна імені відправника (позбавляє від монотонності) і нестандартне час відправки. Але пам’ятайте, незважаючи на гадану ефективність, в довгостроковій перспективі такі хитрощі не підвищать кількості переходів по посиланнях. Спочатку вони працюють, потім — ні.

Розберемося з клікабельністю листів

Поряд з читацької втомою можна розглядати і явище втоми від кліків. І хоча коефіцієнт переходів по посиланнях з листа — набагато більш надійний показник, ніж коефіцієнт відкриття, немає універсального прийнятного коефіцієнта, так як існує безліч способів розмістити посилання в тілі листа. На щастя, в цьому питанні ви також можете дотримуватися певних ефективних правил.

Самі клікабельні посилання — перша і друга по рахунку

По-перше, більшість кліків наберуть перша і друга посилання, розміщені в листі. Очевидний висновок — не варто робити свій заклик до дії сьомий посиланням на сторінці. Не ховайте свої посилання.

Винятком є новинні розсилки або дайджести, по посиланнях з яких переходять рівномірно, адже всі вони є закликами до дії: перейдіть сюди, прочитайте це.

По-друге, в дайджестах посилання розташовані в передбачуваних місцях, тому і коефіцієнт кліків у таких листів вище, ніж у розсилок з неочевидними посиланнями, розкиданими то тут, то там. Формат має значення.

Дайджест відкривають краще

По-третє, поширеною причиною низького коефіцієнта кліків є складність розпізнавання посилання. Невдалий дизайн посилання здатний знизити кількість переходів по ній практично вдвічі. Переконайтеся, що ваші посилання очевидні, що красу ви все ж таки віддаєте перевагу ясність. Ваше завдання — отримувати кліки, а не оволодівати майстерністю прозорих натяків. Зробіть посилання в ваших листах очевидними.

Виділення посилань позначається на їх клікабельності

Як зробити так, щоб читач клікнув

І, нарешті, всі часто забувають, що ефект від листа є нульовим, якщо ви не переконали читача в користь виконання тієї або іншої дії. Величезною помилкою в розсилках всіх компаній, що пропонують програмне забезпечення, є концентрація на собі і своєму продукті, а не на клієнтах. Неважливо, що ви можете сказати. Важливо, що вони хочуть почути.

Читач вашого листа думає: що все це значить для мене?

Легендарний маркетолог Дрейтон Берд (ми публікували його поради щодо вибору CRM) радить в кінці кожного речення задаватися питанням: «Про що читач захоче дізнатися далі?» — і саме на основі цього сформулювати наступну фразу.

Ви можете легко протестувати ефективність електронного листа на клієнті або читача, якого не знаєте. Вголос прочитайте йому листа. Якщо людина не зацікавився — текст нецікавий. Якщо текст нецікавий, лист не буде ефективним. Якщо лист неефективно, не відправляйте його.

Розсилка неякісних листів призводить до зменшення клієнтської бази і витрачає ваш час і час ваших читачів. Пишіть правильні листи.

У маркетолога Андрія Зінкевича є хороший курс по темі.

Колеги, який холодний емейл вам би хотілося отримати? Я мрію про щось таке:

Редактор Саша,

ми прочитали ваші думки, що вам давно хочеться здати IELTS.

Але ви не можете відкласти термінову роботу, щоб підготуватися.

Ми з вами розумно перекроїмо ваш розклад, виділимо багаторукого многонога для вирішення вашої плинності і візьмемося підготувати вас до IELTS за 1 тиждень.

Ваш куратор навіть не помітить підміни!

:)))


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: