Як блогери «розводять» готелі: одна дівчина заїхала в готель і…

6

Нещодавно була просто чудова ситуація з блогером на 120 тисяч инстаподписчиков, яка заїхала в пітерський бутік-готель моїх знайомих.

Досвіду у готелю по роботі з блогерами раніше у них не було. Інтерес до початку роботи за цим напрямом з’явився після приїзду інкогніто одного з відомих дизайнерів в готель і його чекіна з фото. Після цього всі номери на вихідні були повністю заброньовані. Готель пов’язав факт такого бронювання з розміщенням фото готелю цим дизайнером.

Початок роботи з блогером з Инстаграма було стандартне, за правилами: лист з пропозицією про співпрацю, з перерахуванням тих, по яких вона спеціалізується, досвіду роботи та консультацій з готелями, назва ключових готелів регіону (і світу в тому числі), з якими вона співпрацювала і в ув’язненні три послуги, які можуть бути надані як бартерного обміну. Були названі фотозйомка, консультації з smm та реклама у неї в обліковому записі.

До речі аккаунт на 100% відповідає описаному в листі, дуже стильний з якісними фото.

Кількість лайків під постами варіюється від 2 до 6 тисяч. Коментарі – від 50 до 300 максимум (про цінність кількості лайків і якості коментарів у записі поки говорити не будемо – цей висновок стане зрозумілим за результатами роботи)

Номер надавався люкс на 3 ночі, але з боку блогера були натяки, що для повноцінного освітлення вашого чудового готелю та максимального збору інформації добре було б продовжити ще на кілька днів.

Я підключився вже після її заїзду через тривожних повідомлень від керівництва «здається нас розводять».

Основні сумніви почалися після того, як керівництво побачило, що справжньою метою з’явилася нагальна необхідність десь зупинитися на час перебування в Пітері по своїх справах. Це відстежувалася спочатку в листуванні, а потім і в прямих розмовах. Подив викликало також небажання зустрічі з керівництвом після заїзду для обговорення деталей, посилаючись на «справи» і невизначеність в плані роботи.

«Моєю особливістю в роботі є на 50% мої особисті справи поза готелю, і також я, як творча людина повинна мати достатньо часу для очікування поезії від зірок. Мені потрібно натхнення для роботи…» — майже дослівно…

Як працювати з блогерами

Візьміть на замітку.

Загалом після термінових консультацій були сформульовано ряд пунктів, які транслювалися в переговорах з блогером для того, щоб перервати цю лінію поведінки:

 • Інтерес співробітництва готелю безпосередньо залежить від того, що спочатку було заявлено в листі з пропозицією. Всі інші речі можуть бути лише додатковими.
  Таким чином блогерша «повертали» у визначені нею ж вихідні дані, за якими готель зацікавився у співпраці.
 • Бартерний обмін передбачає рівнозначний обмін послуг. Готель пропонує розміщення, блогер пропонує свої позначені послуги.
  Цим пунктом фіксувався обсяг послуг, який повинен бути виконаний з її боку. Не неопределеное «що-небудь буде зроблено», а співрозмірний обсяг — скільки ми надаємо тобі з нашої сторони, стільки і чекаємо від тебе.
 • Співпраця з готелем передбачає роботу для готелю в зазначеному часовому обсязі. Всі інші самозайнятості поза готелю не передбачаються або ж входять в межі проекту.
  Цим позначалася фіксація тільки на бізнес співробітництво і незацікавленості готелю у всіх інших справах блогера, які не стосуються інтересів готелю. Зупинка «дружній» лінії співробітництва, що припускає відсутність будь-яких виражених зобов’язань
 • В рекламних матеріалах зі сторони блогера повинні бути вказані явно виражені атрибути готелю: ім’я готелю, розташування, особливості, що надаються готелем послуги, переваги та ін. Форма оформлення залишається на розсуд блогера.
  Були позначені реперні точки готелю у рекламних постах. Цим звужувався «творчий політ думки не про що» ідеально підходить під саморекламу блогера на власному акаунті, але не має ніякої цінності для готелю. Блогер фіксувався в рамках матеріалів необхідних готелю виконаному в її власному стилі.
  Цей висновок був зроблений після першого рекламного посту, де весь упор матеріалу був зроблений на особистості блогера, а готель згадувався лише побіжно, як випадковий факт з життя, причому в негативній фатальною формі – «Пітер мій будинок, але зараз я як гість живу в готелі і це неправильно».
 • Кількість послуг у вигляді рекламних матеріалів, фотографій і консультацій з SMM ще раз позначається. Всі послуги виконуються під час перебування в готелі, за винятком відкладених рекламних постів.
 • Позначені пункти добре подіяли на хід проекту. На самому початку бесіди керівництва з блогером по рекомендаціям побіжно згадувалися факти постійного контакту та взаємодії з спільнотою готельєрів та оперативному обміні інформацією.

  Як відомо можливість негативного відгуку є самою уразливою частиною готелів у роботі з клієнтами, а звідси самої очевидною областю для можливості маніпуляції. Будь отельєр відверто боїться поганого відгуку і тим більше його страх збільшується, чим більшу популярність, а отже, цінність думки має його клієнт.

  Якщо для готелів їхні клієнти можуть перебувають серед передплатників блогера, то для блогера його клієнти можуть бути серед готельєрів.

  У разі несправедливого відкликання з боку блогера з-за його образи на тверду позицію готельєра і неприемлимости «творчої розхлябаності» в роботі, блогер бачить гарантовану для себе загрозу бути «відзначеним» в такому сообщесте готельєрів, що тягне за собою гарантований відмова у співпраці з усіма готелями, куди він буде надсилати свої пропозиції. Це буде тримати його «звезданутость» в рамках.

  Висновки

  За фактом такої співпраці були зроблені висновки у роботі з блогерами:

  • Початковий аналіз блогера.
   Кількість передплатників і лайків в записі не має результуючого значення. Має значення тільки якість коментарів, яке фільтрується за спрямованістю аудиторії.
   Якщо блогер має відповідну тематику освітлення, цікаву готелю, перевіряється активну участь передплатників у вигляді коментарів. Найбільшу цінність має коментарі з відміткою інших користувачів, а також уточнюючі питання по темі, які говорять про зацікавленість читачів рекламного матеріалу. Коментарі в вигляді «класна фотка» та інші, які вважаються не мають цінності.
   Блогери з спрямованістю виключно на красиві фото в різних місцях і рекламу себе готель не цікавлять не залежно від кількості передплатників. Цільової аудиторії у таких випадковий мінімум.
  • Попередня робота з блогером.
   Чітка фіксація завдань. В ідеалі договір взаємного надання послуг (за бартером). Такий підхід зможеш ще на підході відсікти небажані «творчі елементи», готелю можливість відслідковувати по пунктах виконання робіт.
   Зрозуміло, що і тут є ризики, на крайні судові розборки ніхто не піде – дорожче буде. Але це буде давати хоч якусь міру спокою отельеру і більшу частку відповідальності з боку блогера.
  • Поточна робота блогера.
   По заселенню блогер зустрічається з керівництвом або відповідальними особами для максимального збору первинного матеріалу та позначення плану власної роботи. Протягом всього проекту блогер знаходиться в постійному контакті і взаємодії з готелем.
   В якості прикладу «як повинно бути» давався мій власний досвід фотографа в роботі з готелями, приклад блогерів з бажаним прикладом роботи, а також негативний досвід в поточному проекті.
  • Результат співпраці.
   Головним результатом роботи з блогером є цінність і результативність наданих їм послуг. Через роботу в соцмережах в розрахунок приймається кількість коментарів/переходів через його рекламні матеріали на сторінку облікового запису готелю з наступними підписками нових користувачів і, що найцінніше, факти бронювання номерів готелю або його послуг.
   У фотозйомці – якість фотографій. В області додаткових послуг з SMM просування та інтернет-маркетингу — їх унікальність і актуальність.

  Історію розповів Олексій Сухопар.  Армен Каладжян

  Власник маркетингового агентства
  В
  Marketing HoReCa

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


  7 ознак відстійного маркетингу


  5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


  Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


  Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


  Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесу  Авторизуватися для коментування: