Як Джефф Безос заборонив компанії презентації і повернув меми — розповіді

8

Читав річний звіт Amazon. У зверненні до акціонерів Джефф Безос, той який засновник, СЕО і взагалі найбагатша людина світу, підтвердив що на нарадах у компанії тепер заборонено використовувати матеріали в форматі Power Point.

Amazon звернулася до наративних структур». Просто кажучи — до розповідей. Тепер, замість того, щоб вивчати буллеты презентації, учасники наради протягом 30-ти хвилин читають матеріали, які готуються у вигляді оповідань. Після чого «дискутують з приводу топіка».

У Amazon багато цікавих ідей. Вистрілить ця — не знаю. Але з точки зору створення пам’ятних повідомлень, мемів — розповіді — самий правильний спосіб спілкування зі споживачами. Наш мозок запрограмований на вислуховування історій. Починаючи з первісних часів люди передавали один одному інформацію — інструкції, попередження, натхнення — виключно через історії.

Ми набагато легше запам’ятовуємо і згадуємо повідомлення, представлені в якості розповіді, а не списку. Історії переконливі. В них простіше вплести емоції — самий швидкий спусковий гачок нашої поведінки. Буллеты не надихають.

Розлучення по-американськи. Історія з 6 принципів доброго мема

Можливо, ви чули від свого знайомого таку історію – людині в барі підмішують снодійне в коктейль, він приходить у себе у ванні, наповненій льодом, поруч лежить телефон з номером рятувальної служби. У результаті з’ясовується, що у людини вирізали нирку.

Якщо не чули — наберіть в пошуковику слова типу «нирка ванна лід служба порятунку» та знайдете багато таких випадків зі знайомими знайомих. До речі, ви не звертали уваги, що знайомі наших друзів живуть набагато більш цікавим життям, ніж самі друзі?

Вперше я почув цю історію ще в 1990-х від своїх однокурсників. І її теж подавали як трапилася зі знайомим знайомого. А адже це навіть не російська, а американська міська легенда. Народилася в 60-х роках минулого століття. Історію розповідають в десятках версій, але завжди присутні загальні деталі: отруєний напій, ванна, наповнена льодом, і дзвінок в службу порятунку.

Історія перетнула континенти і живе десятиліття, так як дотримується 6 принципів створення гарного мема:

 • Простота. Ідея розкривається повністю одним реченням.
 • Цікавість. Мем говорить про те несподіваному і цікавому
 • Конкретика. Прилипливі ідеї сповнені конкретних образів і сенсорної інформації.
 • Довіра. Його викликають не тільки цифри, але й емоції.
 • Емоції. Люди будуть цікавитися ідеями, якщо ми змусимо їх відчувати щось.
 • Історія. Зв’язний розповідь працює як симулятор уяви


 • Микола Молчанов

  Партнер
  В
  Eldey Consulting Group

  Кандидат психологічних наук, Executive MBA INSEAD (бізнес-школа № 1 у світі, Global MBA Ranking 2017, Financial Times). Автор телеграм-каналу «Психологія Маркетингу».

   This author does not have any more posts.

  З цією статтею читають
  Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


  Чому Black Star російські партизани музики?


  Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


  5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


  Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


  Як директор навів порядок у себе на складі?  Авторизуватися для коментування: