Як харчові звички впливають на ваш бізнес?

6

Бізнес схожий на людський організм — це складна система, стан якої впливає безліч факторів. Навіщо процвітаючі бізнесмени тікають марафони, практикують йогу, переходять на вегетаріанство і впроваджують програми Healthy Care в компаніях?

Візьмемо харчові звички і спробуємо показати, як пов’язаний розвиток тіла з користю для справи?

Своїм баченням з «Клубом директорів» поділилася Світлана Нестеренко — со-засновник сервісу доставки здорових раціонів харчування FoodEx (Україна), ефективний керівник і сертифікований коуч по зниженню ваги (Fowler International Academy of Professional Coaching), адепт ЗСЖ.

ПЛАНУВАННЯ — БІЗНЕС

Як правило, керівники планують свій день. Робочий календар «тріщить» від важливих завдань, розписана кожна хвилина! Що ж відбувається насправді?

Завдання виконуються за принципом «терміново-важливо», але тривалі мітинги, листування, позапланові ситуації вносять свої корективи в ідеальний розпорядок дня. У підсумку все зводиться до дрібних термінових «задачкам», а стратегічні питання відкладаються на потім.

Першими в «лист очікування» потрапляють об’ємні задачі, що вимагають концентрації і глибокого занурення. Деякі керівники нехтують комунікаціями з командою, і це призводить до «інформаційного дисонансу» і втрати зворотного зв’язку.

СН:
Я завершую робочий день складанням плану на завтра. Як правило, це long-list того, що потребує термінового виконання.

Кожен робочий день починається з виділення трьох пріоритетних завдань, які реально внесуть зміни в мій бізнес.

Дуже важливо фокусуватися на результативності та самодисципліни, щоб соцмережі, месенджери і дрібні питання не відволікали від основного вектора.

ПЛАНУВАННЯ — ХАРЧУВАННЯ

Вам досі здається, що планувати свій раціон складно, утомливо і взагалі ці розрахунки ні до чого? Насправді, це фундамент гарного самопочуття!

Шанобливе ставлення до свого тіла припускає розстановку пріоритетів на користь продуктів, які дають вам енергію, допомагають стати здоровішими і виглядати на всі 100%, а не тих, які потішать ваші смакові рецептори всього кілька секунд, поки їжа знаходиться в роті.

До речі, здорова їжа може і повинна бути смачною! На сайті FoodEx можна завантажити приклад меню від дієтолога і застосувати на практиці рекомендації з нашої електронної книги «Як схуднути при сидячому способі життя» (додається до меню).

Які проблеми виникають у тих, хто починає планувати свій раціон?

По-перше, дата офіційного старту здорового способу життя відкладається до «умовного понеділка», потім зміщується до «після свят», а в підсумку потрапляє в той самий «лист очікування».

По-друге, люди планують меню на тиждень, а закупівлі продуктів виробляють «з сьогодні на завтра». У підсумку, план харчування коригується випадковими перекусами з того, що виявилося в холодильнику або меню найближчого кафе.

Непідготовленій людині складно розібратися до калорійності, БЖУ, нутриентах… Навіть робота з мобільними додатками для складання меню вимагає певних знань з області дієтології.

Ми обростаємо харчовими міфами і стереотипами, які не мають нічого спільного з правильним харчуванням! Стаканчик горішків — це корисно? Яблучко на ніч — це правильно? Апельсиновий фреш вранці — це здорово?

Тільки досвідчений лікар-дієтолог може скласти меню, яке допоможе вам досягти бажаної мети швидко і без шкоди для здоров’я! Ось ми і підійшли до наступного питання — делегування…

ДЕЛЕГУВАННЯ — БІЗНЕС

Є певний тип керівників середньої ланки, які бояться делегувати. Їх це дратує!

Необхідність поставити завдання, контролювати якість і терміни, в якихось моментах відмовитися від власного бачення «як це повинно бути зроблено». В результаті, такі менеджери обростають терміновими справами, які можуть зробити тільки вони.

Завжди має сенс делегувати, якщо хтось може виконати це завдання краще і швидше вас! При цьому звільняється найцінніший — часовий ресурс на більш важливі завдання, які мають прямий вплив на ключові метрики бізнесу.

СН: По натурі я дуже відповідальна людина, для мене важливо, щоб дотримувалися дедлайни. Довгий час я тримала всі ниточки управління бізнесом в своїх руках. Знала в обличчя кожного кур’єра, самостійно дзвонила клієнтам по виниклих питань, вибирала постачальників, контролювала порядок на кухні.

Якщо на етапі стартапу це цілком допустимо і навіть необхідно, то з ростом бізнесу зростала і кількість дрібних питань, які відволікали мене від стратегічно важливих завдань. В якийсь момент я делегувала цю зону відповідальності, і в нашому штаті з’явився операційний директор.

ДЕЛЕГУВАННЯ — ХАРЧУВАННЯ

Інтернет-простір рясніє курсами, статтями, пабликами і блогами про здоровий спосіб життя. Люди самі можуть «призначати» собі дієти, складати план харчування і тренувань.

Чому варто делегувати турботу про своє тіло професіоналам?

Ходити в тренажерний зал без тренера — все одно, що вчитися водити машину без інструктора. Ви, звичайно, навчитеся, але витратите більше часу і добре, якщо обійдеться без аварій.

З дієтологом все ще цікавіше. Дієтологія відноситься до галузі медицини. Це передбачає солідну глибину знань і системне бачення в питаннях оздоровлення організму за допомогою харчування. Ви ж не станете лікувати хворий зуб відео-інструкцій з інтернету?

СН: Власне, ідея FoodEx виникла з моєї потреби делегувати. Я звернулася до дієтолога і готувала собі п’ять прийомів їжі в день за її меню. Вже тоді я розуміла різницю між здоровим харчуванням і дієтою. Одна проблема — це забирало дуже багато часу і сил!
Я постійно думала про своєму раціоні: не забути купити продукти, вибрати в магазині найкорисніше. Потім приготувати, зважити кожну порцію, розкласти по судочки. І головне — взяти їх з собою в офіс…

Ось я і задумалася, як добре було б їсти здорову їжу, стрункішати і при цьому не проводити багато часу на кухні.

ДИСЦИПЛІНА — БІЗНЕС

Порядок має бути у всьому: починаючи від думок і закінчуючи управлінською дисципліною.

Дуже погано, коли на верхньому рівні управління компанією з’являються розмиті цілі або ці мети кожен день різні. Такий менеджмент вимотує команду, жере ресурси і веде компанію в нікуди!

Навіть ідеальні бізнес-моделі без дисципліни, чіткої мети і правильних метрик можуть виявитися неефективними!

ДИСЦИПЛІНА — ХАРЧУВАННЯ

Люди звикли, що мета «змінити режим харчування» їм ставить лікар, тренер або партнер. Прийняти таке рішення самостійно — це відповідальність. Багато її уникають або відкладають до останнього.

Навколо десятки ресторанів, кафе, кондитерських, закусочних для тих, хто поспішає. Як тут залишатися дисциплінованим?

СН: Я задаю собі питання: «Те, що я з’їм, допоможе мені відчувати себе добре, стати здоровішими і продуктивніше? Яка моя мета? Як ця їжа допоможе мені в її досягненні?».

Правильне харчування зміцнило моє здоров’я, силу волі і позитивно вплинуло на всі сфери життя, включаючи бізнес.

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКІВ

Здорові звички допомагають оздоровити бізнес — в цьому ми вже переконалися. Замість висновків ми підготували кілька практичних рекомендацій.

Як підвищити свою продуктивність і не засинати після обіду?

1

1. Слідкуйте за водним балансом.

Перший ознака зневоднення організму — неуважність уваги, втома, втрата концентрації. Не кращі супутники ефективного керівника, вірно?

5 трюків від FoodEx: як пити більше води?

2. Перекушуйте до і після обіду.

Навіть легке відчуття голоду змусить вас думати тільки про наближення обіді. І тут вже немає місця для важливих завдань, мітингів, планів… Обов’язково перекусіть чимось корисним до і після обіду!

Ми склали шот-лист: чим перекусити в офісі?

3. Не обідайте занадто щільно.

Після ситного обіду всі сили організму будуть спрямовані на інтенсивне переварювання з’їденого. Мало того, що робочі питання будуть простоювати, ви почнете засипати за столом!

4. Обмежте кава-брейки.

О, так… старий-добрий спосіб підбадьоритися. Але слід пам’ятати, що кава виводить рідину з організму. Крім того, солодкі батончики, шоколад і печиво стають частими супутниками перерв.

Можливо, коротка прогулянка підбадьорить краще чашечки кави + до фізичної активності. І так, спорт в житті повинен бути присутнім. Займайтеся, навіть якщо ваша вага перевищує 100 кг

Цілеспрямованій людині важливо замислюватися про те, що допомагає і що заважає досягати цілей. Піклуйтеся про свій бізнес і своєму організмі, тоді все буде працювати справно.Світлана Нестеренко
Засновник сервісу по доставці здорового харчування Foodex

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: