Як кинути виклик самому собі, коли все дістало

5

Захист від вигорання, повне обнулення,

або як кинути виклик самому собі, коли все дістало

Ми в компанії вирішили заохотити працівників за виконання плану продажів. Але не банальною тусовкою, а зробити щось запам’ятовується — що потім нам ще й на користь піде. Вирішили всією командою з’їздити політати в аеротрубі.

Це, я вам скажу, не в ресторан сходити. Всі переживали, але потім були дуже задоволені. Командний дух покращився. Відео зняли відмінне. Зазвичай після таких тем можна чекати перевиконання плану продажів у наступному місяці.

Цю історію надіслав в Клуб Директорів наш читач з Єкатеринбурга Денис. Ми, до речі, давно помітили, що сучасні бізнесмени разюче відрізняються від своїх «колег з 90-х».

Ось, наприклад, Михайло Іванов, колишній співзасновник наших партнерів видавництва бізнес-літератури «Манн, Іванов і Фербер», бігає марафон Iron Man, а також є тренером з триатлону.

Наш клієнт, відомий інвестор Олександр Журба з «Сапфір-Капітал» говорить: «Потрібно займатися спортом, правильно харчуватися і взагалі тримати своє тіло в тонусі. Іншої не буде. Краще знайти час на це, ніж на лікування».

Артур Шомахов, президент компанії Shiawasedo Inc., також зазначає це у своєму списку підприємця: «Стежте за своїм здоров’ям. Інакше ви подаруєте всі іншим людям. І не факт, що вашим близьким».

Засновник Google Сергій Брін — фанат парашутного спорту. Ну, а те, що добре для засновника Google, зійде і для нас, вірно? 🙂

Загалом, ми вирішили копнути глибше і подивитися, як зараз проводять дозвілля сучасні топи. А допомогти нам у цьому погодився читач КД Борис Небреєв з Криму, засновник парашутного клубу в Коктебелі.

Борис Небреєв — майстер парашутного спорту України, неодноразовий рекордсмен України серед здорових і абсолютний чемпіон СНД серед інвалідів-екстремалів з парашутного спорту (більше 2000 стрибків Борис здійснив після ампутації ноги).

Слово Борису.

Мені б в небо

…Бізнесмен як живе? Нормальний день підприємця починається в дорозі. Їдеш в офіс, відповідаєш на дзвінки, на ходу все порішав, всім роздав завдання, вислухав мільйон проблем, зустрічі розкидав. Іноді повертаєшся за північ. І — в ліжко, не роздягаючись, падаєш, судорожно стискаючи в руці мобільний телефон.

Так кожен підприємець хоча б кілька таких днів згадає. В один прекрасний день — все, аут! Стеля. Відчуваєш, ніби далі шляху немає. Як тепер надихатися і звідки брати сили?

У 90-х як було? Сауна, полювання та інші рибалки. Мерседес, там, купив новий, грошей заробив, зірвав куш. Так стрес знімали, що печінка розгубили. Тоді до мене молодь їздила стрибати, а тепер все більше бізнесменів. Я дивлюся, що у нового покоління підприємців спорт у великій пошані. Всі щось роблять! Хто бігає, хто лижі. А найбільше мені подобається, коли приїжджають до мене стрибати. Кураж!

Ось я з ними розмовляю, і мені розповіли, що зараз пишуть список цілей на 5 років і майже всі ставлять собі «стрибнути з парашутом». Але зазвичай цю мету відкладають.

У стрибку найскладніше — зібратися. Найкраще це робити в хорошій компанії. До мене зараз приїжджають іноді всім офісом, замість дурної корпоративної п’янки їдуть стрибати. Один з компанії дзвонить, каже — нас 10! У літаку разом з нашими — 15-16 осіб. Наприклад, 2 тандему + зйомка — разом 6 осіб; 3 людини на початковий стрибок + 6 спортсменів.

Здорово, коли це компанії — замовляємо футболки з лого, чай-кава з нас, стрибаємо в будь-який день! Дуже згуртовує. Мені потім керівники телефонують, кажуть, що виросла зібраність і продуктивність. Менше сваряться, підтримують один одного, більше стало взаєморозуміння. Більше стало проявлятися відкритого партнерства допомоги один одному.

Вимальовується усвідомлений вектор розвитку компанії, з’являється трепетне ставлення до її майбутнього! Часто приходить усвідомлення того, що важлива не тільки матеріальна мотивація. А як інакше, якщо прожити спочатку шалений внутрішній опір руху вперед, потім яскравий сплеск усвідомлення, що вийшло, зміг! Подяка собі, що йшов вперед, відключаючи мізки і логіку, діючи на своєму внутрішньому, сокровенне бажання. Це найпотужніший кайф! Його порівняти з раптом заробленої енної грошовою сумою неможливо, це інша нова сила і міць!

Ще дуже люблю, коли, припустимо, в один літак потрапляють два бізнесмена. І спілкуються на рівних — у небі всі рівні після пілота, який в повітрі, після відриву від землі, Головний.

Стрибають. Потім дізнаюся, що вони партнерами по бізнесу стали. Бачили один одного в ситуації подолання себе і, виходить, більше довіряють, знають, хто як себе в екстримі поведе. Що не злякаються, тому не осадят. Це важливо!

У бізнесі, в небі і в житті треба бути хоробрим. Важливо мати силу, щоб рухатися вперед. Адже, як говориться, «краще зробити і шкодувати, ніж не зробити і жаліти!» Навіть якщо вийшло не те, що хотів, але набутий досвід —це те, що можна завжди пізніше конвертувати в будь вибране вимірювання (гроші, відносини, домовленості, знання).

Перший стрибок у спорті та бізнесі

Як зважитися на перший стрибок з парашутом?

Підприємець, який відкривав свою справу, може собі це дуже легко уявити. Як часто йому доводилося чути щось на кшталт: «Ти що, з глузду з’їхав, а податкова, та тебе задавлять в перші три місяці!» Або: «Краще стабільна зарплата, ніж на свої хліба, відчайдушний ти людина!» Навіть найближчі люди насилу вірять в бізнес-ідею, поблажливо спостерігають в кращому випадку або бояться, відмовляють.

У цей момент необхідно мати силу змінити свій стан на тут і зараз! Жити минулим — це жити виною, а жити майбутнім — це жити страхом зробити помилку, отримати не той результат. Важливо пробувати сьогодні, кращих чи ідеальних умов не буде ніколи, потрібно робити зараз. У будь-який момент можна викликати у себе класне і здоровий стан: я беру і міняю себе, вибираю святкувати Новий Рік Життя! 🙂

А я всім кажу: стрибок з парашутом — це спосіб довести самому собі, що ти ще живий, відкритий до нового. Це зміна одноманітності побуту. Це адреналін, який народжується від бажання прорватися через стіну стереотипів у повсякденному житті. Перезавантаження, обнулення і можливість подивитися на свої турботи з висоти пташиного польоту. Пам’ятаєте, як в дитинстві: придумаю, побудую і дам що захочу, тільки б дорослі не заважали!

Найпоширеніший питання: «Небезпечно стрибати з парашутом?»

Не небезпечніше, ніж їздити на автомобілі! До речі, якщо порівнювати зі спортом, то футбол набагато більш травмоопасен. І взагалі — не бійтеся неба, не бійтеся спробувати!

Найчастіше людей зупиняє минулий негативний досвід. Щось пішло не так, впевненість у собі впала. Вина там всяка ще може шкребтися. Дуже важливо змінити цей стан. І ми в «Пара-Крим» відмінно знаємо, як це зробити самостійно.

Уявляєш, стоїш ти в двері літака, дивишся в очі не тільки власного страху, а і в очі тим, хто, як і ти, хоче вийти за межі своїх кордонів. Залишаєш всі сумніви й робиш крок, стан у цей момент — тут і зараз. Іншого не дано, тебе обнуляє, перевертає і нового тут же народжує! Потім, на землі вже, мені кричать: «Борис, так я так себе останній раз 15 років тому відчував, коли філія відкривав! Кайф!»

Там, знаєте, що відбувається, в небі? Мене наша молодь модному слова навчила, мені дуже подобається: обнулення, часто його тепер повторюю. Це як би воно, так…

Обнулення через потужне переживання поточного моменту, через здоровий позитивний стрес. Входиш в стан — тут і зараз. Ті, хто здійснив стрибок, повертаються на землю вже іншими: оновленими і з новим поглядом на буденні питання. З’являється можливість почати своє життя з якогось нуля, заново. Це коли ти стер власну думку, свої рамки і ярлики, судження і переконання — тоді саме життя тобі додає як мінімум третина впевненості й бажання діяти!

Твоя відкритість породжує у всім ясність, а як тільки з’являється більше ясності — з’являється більше сили і тобі виходить більше відповідальності. При цьому труднощів не зменшується, але за рахунок ясності знаходиш внутрішній ріст. Коли відбувається внутрішнє зростання, тоді можна перейти межі своїх можливостей, починаєш розуміти свою природу, слідом приходить ще більше сили!

Чемпіони грають до тих пір, поки не отримають те, що їм потрібно.

Біллі Джин Кінг

Вся життя — управління ризиками

На дропзонах (місце, де здійснюються стрибки з парашутом — прим. ред.) діє свій звід правил. Невиправданий ризик і особисті амбіції не вітаються. Спеціальний інструктаж і 5-годинну практику проходять ті, хто буде стрибати самостійно. Новачки стрибають у тандемі з інструктором. Підготовку для першоразників скоротили до 2-4 годин.

Інструктор допоможе подолати бар’єр. Над вами ніхто не буде сміятися. Тут всі готові підставити своє плече і бути за тебе, все навколо знаходяться це пережили свій час. Тут можна бути беззахисним і відкритим — просто не від кого захищатися! У вас обов’язково все вийде. Це не армія, де виб’ють вас з люка ударом в спину.

Як це відбувається? 40 секунд вільного падіння з висоти 3000 метрів. А після автоматичного розкриття парашута — чистий захват від 5-7-хвилинного польоту над землею! І в цей момент новачок може спробувати покерувати куполом парашута. Приземлення в тандемі з підстраховкою — на ноги інструктора.

Все одно, якщо страшно — ламати себе не треба. Треба йти поступово, крок за кроком. У клубі діє найважливіше правило: «Новачок повинен бути готовий до стрибка». Готовий морально, перш за все. Тому що страшно всім. Адже страх висоти — глибинний страх людини. Поки стоїш двома ногами на твердому грунті, здається, готовий парити, як орел у небі. А на висоті з підсвідомості все лізе на світло.

Якщо людина не готова стрибати, ми запрошуємо просто зануритися в атмосферу польотів і авіабудування, ось відновили у нас «Музей зародження авіації та планеризму» — єдиний в СНД! Можна зробити красиві фото на тлі раритетних моделей планерів і літаків. Така атмосфера дає можливість кожному відчути себе льотчиком ХХ століття.

У «Пара-Крим» в Коктебелі працює 9 інструкторів. Наймолодшому — дівчині — 16 років. Вікторія з династії спортсменів-парашутистів, свій перший стрибок зробила в 12 років.

З парашутами багато історій пов’язано, у мене ціла колекція вже.

Одного разу була історія — дівчинка зламала ногу. Через місяць прислала мені відгук: спасибі вам! Потрапила в скрутну ситуацію і змогла, нарешті, оцінити того, хто був поруч, його турботу! Підсумок — щасливе заміжжя і дитина.

На гору Клементьєва (колиска радянського планеризму — прим. ред.) тягнуться учасники з різних країн і будь-якого віку. Адже коли ви підніметеся в небо — ви опинитеся на висоті 37-ми дев’ятиповерхівок!

Свобода подібна гірському повітрю. Для слабких вона нестерпний.

Рюноске Акутагава, японський письменник ХХ століття

Бізнес з мрії

Клуб я вже 20 років тому відкрив, домовився з однодумцями, вклав особисте майно. Два місяці тому домовився з Новосибірським авіазаводом і взяв в оренду турбогвинтовий літак.

Я поважаю чесність. Головне для нас — залишатися чесними з кожним, хто до нас приходить, без ілюзій. Проста ідеологія — звести до мінімуму спотворення реальності: потрібна Віра в себе, ніколи не здаватися.

Цінуємо довіру і хочемо, щоб клуб продовжував зростати. З радістю приймаємо тих, для кого важливий здоровий спосіб життя, інтерес до польотів та бажання рухатися вперед. Важлива тут деталь — лідерство кожного: брати на себе відповідальність. Сидіти і дивитися з боку — не вийде!

Ми хочемо, щоб більше компаній до нас приїжджало стрибати. Я коли побачив цих хлопців, які замість корпоративу поїхали в «Пара-Крим» літати, дуже надихнувся. Раніше так не було прийнято. А тепер — навпаки. Я їх питаю, а як вирішили поїхати на стрибки? Вони мені кажуть: «А у нас тімбілдінг!» Це слово таке модне, зміцнюють командний дух. Питаю їх, довго збиралися? Так, кажуть, довго. Але у нас є один активний, він все знайшов, подзвонив, дізнався, і ми приїхали.

Я тоді всім своїм сказав: «Хлопці, напишіть у нас ВКонтакте, що якщо співробітники компанії хочуть стрибати — це дуже просто організувати! Просто нехай одна людина зателефонує і скаже — нас стільки-то!» А далі ми вже допоможемо організуватися, з транспортом, з зворотною дорогою. Ми ж кожні вихідні збираємося в певному місці і звідти їдемо на стрибки всі разом.

Ще у нас сертифікатів багато беруть в подарунок. Бізнесмен якщо дізнається, що у партнера в цілях написано «стрибнути з парашутом» — дарує сертифікат на стрибок, його протягом 12 місяців можна використовувати! Часу повно, щоб дозріти. Хороший подарунок. Підприємцям складно дарувати — у багатьох з них все є, не будеш же дарувати чергову пляшку або, там, цей набір ручок на мармуровій підставці.

Даруйте емоцію! Даруйте новий рівень розвитку! Ще не бачив такого, щоб хтось від цього подарунка засмутився. Іноді спочатку нервують, так, потім приїжджають на стрибок — і повертаються знову і знову!

Я вірю, що небо очищає кожного.

Сюди приходять не тільки для того, щоб отримати задоволення. Для деяких стрибок з парашутом стає точкою відліку, точкою зростання — в бізнесі та особистому житті. Назустріч самому собі.

Клуб «Пара-Крим» запрошує бізнесменів і підприємців
зробити стрибок з парашутом.

Приїжджайте в хорошій компанії, з однодумцями, друзями і діловими партнерами. Так ви насправді дізнаєтеся, хто чого вартий, і подібне переживання допоможе згуртувати командний дух.

Наберіть нас і ми організуємо політ в піднебессі для вашої компанії!

Наші телефони:

+7 (978) 740-25-29

+7 (978) 72-60-999

+7 (978) 72-68-700

[email protected]

Офіс: Республіка Крим, р. Сімферополь,
Данилова вул., д. 43, поверх 3, кабінет 37

Дропзона: гора Узун-Сирт (Клементьєва)

GPS-координати: 45.017403, 35.208519

Як доїхати на дропзону?

Вам потрібно потрапити в село Підгірне, що поблизу смт Коктебель. Далі від зупинки «Підгірне» в бік Коктебеля ви побачите поворот на гору з покажчиком «Польоти». Туди вам і треба, йдете або їдете, нікуди не звертаючи кілометрів сім. Якщо ви побачили ангари, літаків і залізний паркан праворуч — значить, ви приїхали на DZ «Коктебель». І тепер на вас чекає море позитиву і небо неосяжної краси!

Ви самі вибираєте кількість волі, яка вам належить.

Ніхто не зробить це за вас.

Para-Crim.com


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: