Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега Ладоги

6

Легко заробити стан на елітному кави можна на Балі. Історія про те, як у російської медійника з Єкатеринбурга Олега Ладоги 2 роки тому з’явилася своя кавова ферма. Та не проста, а дуже прибуткова. Найдорожчий у світі сорт кави, як виявилося, «виробляють» звірята, схожі на невелику куницю. Мусанги, ті самі звірята, переробляють кавові зерна, які в підсумку стають сортів «лювак». У Москві маленька чашечка такого кави коштує 2500 рублів.

Казкове Балі для російського фермера

«Як взагалі прийшла в голову ця ідея?», — запитую я. «Ну як. В один вечір ми тут з товаришем вирішили піти в місто поцеплять дівчат. Але у нас нічого не вийшло, і тоді ми зайшли в бар випити пиво. За барною стійкою сиділи якісь австралійці. Розговорилися. Випили. Вже в достатній напідпитку один з них сказав, що у нього тут ферма, і вона йому набридла, і він готовий мені її продати за «тисячу доларів». Я теж був вже веселий і, звичайно, погодився, не надавши цьому ніякого значення. Наступного ранку пролунав телефонний дзвінок… якби років п’ять тому, коли я був директором з маркетингу в Єкатеринбурзі, мені б сказали, що я буду балійскім фермером, я б дуже, дуже довго сміявся».

У Олега 19 мусангов. Кожен живе у власному вольєрі площею 25 м2. У планах взяти землю «в джунглях перед яром» ще під 15 вольєрів. Кожен мусанг коштує 10 000 доларів. У вольєрах вони не розмножуються, тому доводиться закуповувати мусангов на Суматрі, у надійного постачальника «з річною гарантією».

З ранку кожен звір харчується вітамінної вівсяною кашею, вдень їсть фрукти, ловить всіляких комах і ящірок, а от увечері перед мусангом висипають 5 кг стиглих кавових зерен Арабіка, з яких звірятко вибирає 2,5 кг кращих — рівно стільки вміщує його шлунок. На виході з 2,5 кг з’їдених зерен виходить лише 500 грамів не пошкоджених бобів, що йдуть на переробку. «Недобросовісні виробники беруть в обробку та пошкоджені зерна, але мої співробітники перебирають кожне зерно вручну і кладуть тільки цілі зерна». 94% поставок припадає на люксові ресторанні мережі в Австралії, решта 6% — на місцевий ринок, Європи та СНД.

Фото з сайту commons.wikimedia.org

Чому росіяни на Балі не хочуть повертатися на батьківщину

«Моя відпускна ціна для Росії — 1000 рублів за 100 грам. У Росії кави Лувак продається по 25-30 тисяч за кілограм. В Австралії навіть не знаю ціну», — говорить Олег.

Ферму обслуговує 10 місцевих селян — доглядають за мусангами, закуповують корм, відбирають і обсмажують зерна, запаковують товар. «Недолік балійців — вони дуже ліниві. Їм досить для життя 150-200 доларів на місяць і їх практично неможливо мотивувати чимось заробляти більше. Зате їм можна стовідсотково довіряти. Вони не вкрадуть і не обдурять. Вся справа в кармі, вони не хочуть в наступному житті переродитися в дворову собаку».

Олег не хоче повертатися додому: «Зробивши кар’єру в Єкатеринбурзі в медіа, був варіант поїхати в Москву або кудись ще. Я вибрав Балі, де відпочивав як турист до цього багато разів. Думав продовжувати працювати з клієнтами з Росії по лінії медіа. Але щоб працювати так, треба хоча б наїздами бувати на батьківщині. Так що треба було шукати щось тут».

Щоб жити на Балі в хороших умовах, треба багато працювати, «до чого багато приїжджих з Росії не готові», тому що життя перестає бути курортної казкою, зазначає Олег. Олег не був на пляжі в 50 метрах від його будинку ось уже 2 місяці.

Загалом, не відмовляйте в наступний раз австралійцям в компанії і прохання випити з ними по пляшці пива.Григорій Луговий

PR-директор
В
Biletix

Людина-мандрівник, в навколосвітку з дружиною і дитиною

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: