Як можна писати клієнтам

5

Дошка ганьби

У компанії SalesFolk (пам’ятаєте помаранчеву козу?) в блозі є розділ «Дошка ганьби». Ось прямо так, як у радянській школі. Там знайома нам Хитрий Морган наводить приклади найбільш невдалих холодних листів в B2B. Давайте розберемо разом з Хитрий приклад такого листа і подивимося, як не треба робити.

Тема: Подзвоню і обговоримо

Привіт,

Я вам пишу навмання, хоч і переглянув ваш профіль в соцмережі — схоже ви той чоловік, який мені потрібен, або хоча б направити мене в потрібному напрямку.

Від імені моєї команди Koalified Leads («коалифицированные клієнти» — від слова «коала», мабуть; брендинг такий брендинг — прим. ред.) нам було б дуже приємно, якщо ви дозволите допомогти вам розширити ваш бізнес за допомогою багатоканального маркетингу, такого як:

— Призначення зустрічей
— Холодні дзвінки
— Email і SMM
— Бази даних з певною доданою цінністю
(добре хоч не приправленою — прим. ред.)

Я б хотів поговорити з ким-то з вашої компанії, хто відповідає за розвиток бізнесу або маркетингову стратегію.

Якщо це ви, як щодо 15-хвилинного дзвінка, щоб обговорити можливості допомогти вашому бізнесу? Якщо це не ви, будь ласка, з’єднайте мене з правильною людиною? Спасибі!

Координатор з маркетингу.

Вище ми бачимо абсолютно егоцентричне лист — воно не здатне викликати інтерес читача. Замість цього воно сфокусовано на пошуку кого-то, кому всучити продукт, використовуючи класичний прийом: «Хто вірний чоловік».

Проблема з цим прийомом в тому, що дев’яності, коли він був популярний, закінчилися, тому при спробі використання цього методу люди думають, що ви просто ледар, який відправляє нецільової спам, стріляючи з гармати по горобцях.

Саме мінімальне — необхідно принаймні адресувати ваше холодне лист певного аватару клієнта. Додавання персоналізації збільшить ваші шанси на відповідь.

Але незалежно від того, наскільки персональны ваші холодні листи, вони раніше не будуть працювати, якщо немає ніякої користі або причини для читача відповісти вам.

В електронному листі вище відправник просить про зустріч з ким завгодно — з читачем або іншим людиною з компанії, три рази! Ні в один момент не беручи до уваги потреби або пріоритети читача. Відправник не пише про «що тут хорошого для одержувача», а замість цього пише «що тут хорошого для мене».

Чому цей лист провальне і слід прямо на «Дошку ганьби»

  • Занадто егоцентричне. Не персоналізовано, не звернене до певного аватару клієнта. (Навіть зізнається, що «пишу навмання», як вам?!)
  • Багато можливостей, але немає сильних переваг для читача.
  • Пункти! Це схоже на масову розсилку, а не на задушевну розмову. (Пункти завжди працюють гірше в холодних електронних листах!)
  • Хаотично, не зосереджена на одній вигоду або ідеї.

Як виправити це холодне лист

  • Для початку вирізати каламутну, неперсоніфіковану тему. Замість цього почніть з привертає увагу пропозиції або вдумливого питання, спрямованого на потреби читача або його болю.
  • Крім того, непогано б додати персоналізації. Не обов’язково вставляти скрізь ім’я, але принаймні вони могли б спробувати зосередитися на користь для читача замість грунтовного розповіді про «Коалифицированных клієнтів».
  • Цей лист також має бути зосереджена на одному простому очевидній перевазі, так воно може стати більш переконливим і ефективним.

Колеги, ви отримували огидно егоцентричні електронні листи? Надішліть їх нам!


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Як мені консалтинг по збільшенню продажів продавали


28 ідей, як вбити заперечення «Я подумаю»


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


5 проблем вашого бізнесу, які необхідно терміново вирішувати. З лайкою від Олександра Гельмана


Які 3 найбільш важливих питання задати РОПу на співбесіді?Авторизуватися для коментування: