Як навчитися круто вести переговори, навіть якщо ви соромитеся

6

Як ви ведете переговори, щоб досягти бажаного? Відповідь на це запитання скаже багато про вашої особистості і стилі роботи.

У кожній родині є людина, яка вважається чудовим переговірником. У моїй родині таким людини була бабуся по батьківській лінії. Вона славилася багатьма позитивними якостями, але її талант вмовити будь-якого, скажімо так, повністю характеризував її як особистість — впевнену, чіпку, конкурентоспроможну, цілеспрямовану та економічну. Мені завжди було дивно слухати розповіді про неї, і я задавався питанням, чому ж не успадкував бабусиних чудових рис.

У тих з нас, хто не може похвалитися темпераментом моєї бабусі, переговори можуть викликати страх і навіть паніку. Я можу знати, чого хочу, але іноді, замість того щоб стояти на своєму, починаю переживати за почуття іншої людини і передбачати його реакції. Іноді я навіть прошу менше, ніж хочу, тому що боюся, що мій співрозмовник просто розвернеться і піде, вважаючи, що я не гідний того, про що прошу.

Однак переговори — важлива частина як ділового, так і особистого життя. Часто, щоб отримати хорошу зарплату, потрібно переконати роботодавця, що ви її гідні. Обговорення вимагають і такі питання, як терміни постачання продукції, довжина робочого дня, ключові ролі в новому проекті, цільові обсяги продажів і так далі.

Більшість порад по поліпшенню навичок ведення переговорів припускає, що ви володієте певними рисами характеру. Переговори легко даються впевненим у собі людям, які знають, чого хочуть, і не дуже турбуються про те, як їх сприймають оточуючі.

Але що, якщо ви зовсім не такий? Що, якщо ви не завжди відчуваєте себе впевнено, готові йти на поступки і дуже сильно турбуєтеся, що про вас подумають? Такій людині не дуже-то допоможе рада «просто веди себе по-іншому». Однак саме це найчастіше можна прочитати в бізнес-літератури.

Якщо ви не відрізняєтеся упевненістю в собі, здатні ви вести переговори про більш вигідних цінах, термінах і умовах? Абсолютно. Ви можете залишатися собою і отримувати бажане.

Ми розповімо, як.

1. Пам’ятайте про своїх сильних сторонах

Можливо, ви добре налаживаете зв’язку з новими людьми. У такому разі дізнайтеся якомога більше про людину або організації, з якою вам належить спілкуватися. Ви також можете задіяти свою креативність і побачити кілька шляхів до бажаної мети.

2. Знайте, що ви готові піти на поступки, а в чому — ні

Твердо стійте тільки на тих моментах, які не підлягають обговоренню. Якщо ви повинні працювати з дому, скажіть про це чітко й прямо. Якщо вам не настільки важливо ваше місце розташування, можете піти назустріч співрозмовнику.

3. Сперечайтеся лише про моменти, які вас не влаштовують

Якщо ви ведете переговори про працевлаштування і бажаєте отримати більш високу зарплату, не робіть вигляд, що вас в принципі не влаштовує вакансія — так ви зробите обстановку більш напруженою. Ви можете визнати, що вам подобається посаду і супутні їй привілеї, але ви хочете отримувати більше грошей. Це дозволить сфокусуватися на співпрацю, ви не станете даремно втрачати час, обговорюючи моменти, в яких вже дійшли згоди.

4. Задавайте питання

Чим краще ви знаєте опонента, тим краще зможете зрозуміти, що він від вас хоче і що готовий вам дати. Ставте відкриті запитання на зразок: «Як ви прийшли до своєї посади? Чому правила саме такі? Які ділові цілі для вас у пріоритеті і як наша угода сприяє їх досягненню?»

5. Беріть перерву, якщо ситуація стає занадто напруженою

У запалі переговорів легко перейти на підвищені тони. Листи, повідомлення та дзвінки можуть літати туди-сюди, створюючи видимість терміновості. Але умови угоди рідко бувають настільки терміновими, що не можуть почекати пари годин. Ця відносно невелика пауза дасть вам час все обдумати і розставити пріоритети. Користуйтеся такою можливістю, особливо якщо обстановка загострюється.

6. Прагніть до взаємній вигоді

До такого висновку знову і знову приходять найбільш приємні, розумні і успішні бізнесмени. Краща угода — це та, в результаті якої обидві сторони отримують те, чого хочуть. Це можливо в разі практично будь-яких переговорів, якщо ви можете обговорити всі деталі і повністю зрозуміти позиції один одного.

Вам не потрібно бути грубим і надто самовпевненим, щоб отримувати те, чого ви хочете. Проте скромність і м’якість зовсім не означають, що ви не здатні відстоювати свої інтереси. Успішне ведення переговорів — невід’ємна частина життя і роботи. Перспектива викладати свої бажання не повинна вас лякати. Ви можете робити це по-своєму, бути успішним і завершувати бесіду з почуттям відмінно зробленої роботи.


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: