Як перевірити ефективність контенту? Просто дайте відповідь на ці три питання

6

Спочатку хороші новини. Згідно маркетинговим дослідженням, компанії виділяють дедалі більше коштів на розвиток і просування спільнот у соцмережах. Це голос на користь тих, хто вірить в силу крутого контенту.

Погані новини: велика частина цих грошей витрачається даремно на неефективні рекламні кампанії, які ніяк не сприяють покращенню іміджу і підвищення продажів.

Як не злити бюджет і переконатися, що контент дійсно працює?

Ендрю Роджерсон (Andrew Rogerson), співзасновник і директор маркетингового агентства Grist, пропонує перевірити ефективність контент-маркетингу з допомогою трьох питань.

 

Навіщо ви створюєте контент?

Начебто елементарне питання. Але варто поставити його рекламному агентству або штатним маркетологу, і у відповідь прозвучить непевне: «Ми завжди цим займалися», «Це частина маркетингової стратегії», «Раз конкуренти це роблять, то і нам потрібно» або «Люди помітять, якщо ми перестанемо робити контент».

Світ не завалиться, якщо завтра о 9.30 ви не викладете черговий пост. Особливо, якщо і попередні мало хто помічав.

Контент повинен мати чітку місію, яка відображає цілі компанії. Тільки в цьому випадку за ним буде цікаво стежити. Це не означає, що потрібно всіляко розхвалювати свій продукт, але не варто і «лити воду».

Завжди знайдеться конкурент, у якого буде більше ресурсів для просування. Тому ключ до успіху — визначити свою цільову аудиторію і створювати контент у відповідності з її інтересами і потребами. При такому підході певні теми вийдуть на перший план, тоді як інші кануть в небуття. І це нормально! Замість того, щоб прагнути осягнути неосяжне, визначитеся з тим, що і кому ви пропонуєте.

Ви точно знаєте, чого хочете досягти?

Мало просто скласти список тем, які хотілося б висвітлити. Потрібно усвідомити проблеми, з якими стикається ваш бізнес, зрозуміти потреби покупців і тенденції їх зміни протягом циклу покупки, механізми впливу на прийняття рішення і навіть обчислити точний день і час, коли покупців зацікавить той чи інший пост.

Ви вивчили всі ці аспекти? Ні? Тоді ефективність вашого контенту під великим питанням.

Ви знаєте, яким чином контент бере участь у просуванні бізнесу?

Насправді, цього питання передує інший, більш фундаментальний: ваш маркетолог добре знайомий з бізнес-процесами? Якщо ні, то варто спочатку донести до нього всю необхідну інформацію і лише потім дати добро на розробку стратегії контент-маркетингу.

Маркетолог повинен зрозуміти, яка інформація знадобиться покупцеві на кожній стадії, і вгадати його бажання, щоб контент враховував ключові «болю» і страхи цільової аудиторії.

В іншому випадку потенційний покупець може піти до більш завбачливо конкуренту.

Маркетинг діалог між продавцем і покупцем, а контент — один з найважливіших його інструментів. Дайте відповідь на ці три питання, якщо хочете, щоб він працював!Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: