Як порозумітися з невдачами? 4 ради від сильних світу сього

4

Невдачі – це невід’ємна частина бізнесу. Насправді, багато підприємців вважають провали ще одним кроком на шляху до успіху і навіть святкують їх, тому що знають: помилки – найкращий спосіб навчання.

Відомий бізнес-коуч Марісса Левін (Marissa Levin) розповіла у своїй статті про те, як ставляться до невдач найуспішніші підприємці.

Пам’ятайте, що провали – побічний ефект інновацій

«Я наробив помилок у Amazon.com на мільярди доларів. У прямому сенсі слова мільярди доларів», згадує засновник Amazon Джефф Безос.

Тим не менш він ніколи не дозволяв невдач збити себе зі шляху. У першому листі Джеффа до акціонерам у 1997 році були такі слова:

«Ми продовжимо вчитися як успіхи, так і поразки». З тих пір майже кожен лист до акціонерів Amazon містить слова «винаходити» і «зазнати невдачі».

Безос впевнений, що терпимість до помилок – це один із секретів успіху Amazon.

У 2014 році він написав: «Невдачі – це невід’ємна частина винаходів. Їх неможливо уникнути. Ми розуміємо це і віримо, що помилки виведуть нас на правильний шлях».

У листі 2016 року ця думка повторюється: «Область, в якій, як мені здається, ми особливо виділяється, – це поразки. Я вірю, що тут у нас перше місце в світі (з таким-то досвідом!)».

Безос радить: «Якщо кожен раз ви будете робити одну і ту ж ставку, у вас 10% шансів на 100 виграшів. Але ви все ще можете помилитися в 9 випадках з 10».

Ви можете зазнати невдачі, але прогрес того варто

Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск – це втілення відомої цитати «Цільтеся в місяць. Навіть якщо не потрапите, все одно опинитеся серед зірок». Він пишається своїм послужним списком, в якому вистачає гучних невдач.

Говорячи про Tesla, Маск зазначив:

«Мені здавалося, що ми провалимося. Але я подумав, що нам як мінімум вдасться розвіяти образ електромобіля, як чогось потворного, повільного і похмурого, схожого на гольфмобіль».

Виникає закономірне питання: навіщо намагатися, якщо ти не віриш в успіх? Але Ілон Маск опинився серед зірок саме тому, що не боявся ризикувати перед обличчям невдачі.

Про SpaceX він сказав: «Я хочу бути впевненим, що у нас вистачить грошей як мінімум на три послідовних поразки». Маск стверджує: «Невдача – це можливість. Якщо нічого не руйнується, значить, інновацій недостатньо». Ілон готовий до всього: «Якщо щось, випробуємо який-небудь новий вид ураження».

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Біжіть назустріч помилок і вчіться на них

Марк Цукерберг одного разу дав таку пораду: «Навіть не намагайтеся уникнути помилок, тому що в цьому випадку ви допустите їх ще більше».

Він вважає, що найважливіше – це «швидко навчатися на будь-яких помилках і ніколи не здаватися. Немає нічого неможливого, потрібно просто продовжувати бігти, пробиваючи стіни».

Марк також вірить, що найбільш успішні люди роблять найбільше помилок. У 2015 році на Q&A-сесії в будівлі муніципалітету він сказав:

«Якщо ви досягли успіху, велика частина з того, що ви робили, було помилкою. Значення має тільки те, наскільки хороший персонал ви найняли».

«Ви зробите купу помилок, але це неважливо. Вас не судитимуть за ним, тому що з роками люди все забудуть. Зате вони запам’ятають ваші успіхи», говорить Марк.

Помилок багато. Не прагніть всім догодити, а займайтеся тим, що у вас добре виходить

У 1985 році Стів Джобс був змушений покинути Apple з-за поганих продажів комп’ютера Lisa. За час своєї відсутності в компанії, у створенні якої він брав участь, Джобс викупив Pixar і відкрив комп’ютерну компанію NeXT. Пізніше її придбала Apple і, таким чином, повернула собі Джобса.

У 1997 році Стівен виступив на Всесвітній конференції розробників Apple (WWDC) незабаром після свого повернення в компанію. Один з учасників конференції критикував рішення Джобса усунути програми для створення складених файлів, включаючи багатообіцяючу технологію OpenDoc. Відповідь Стіва був таким:

«Знаєте, час від часу ви можете догоджати деяким людям. Але коли ви захочете внести зміну, найскладнішим буде те, що ці люди будуть у чомусь мають рацію».

Джобс пояснив, що потрібно поставити досвід клієнтів на перше місце і зробити крок назад до технології, яка скорочувала кількість проектів і давала можливість зосередитися на одній меті.

«Охоче допускаю, що в світі існує безліч речей, яких я не дуже добре розбираюся. Так що прошу за це вибачення. Ми будемо помилятися, і це чудово. Тому що ми як мінімум будемо приймати якісь рішення. А якщо виникнуть помилки, ми усунемо їх», додав Джобс.

Як сказав Уїнстон Черчілль, успіх не є остаточним, поразка не смертельно, мати мужність, щоб рухатися далі, – ось що має значення.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: