Як повідомляти погані новини? Керівництво для менеджера

5

Навряд чи знайдуться люди, яким подобається повідомляти погані новини. Негативний відгук про роботу, звільнення, скорочення зарплати… Хочеться, щоб про ці речі, говорив хтось інший. На жаль, в коло обов’язків керівника входить і ця непроста задача. Але, на щастя, можна навчитися подавати погані новини правильно.

Наступного разу, перед тим, як завести неприємну розмову зі співробітником, дайте собі відповідь на п’ять питань: хто, що, де, коли і чому.

Хто?

Визначте свою роль у цій ситуації. Як говорить народна мудрість: взявся за гуж, не кажи, що не дуж. Раз вже ви — лідер вам і нести тягар відповідальності. Постарайтеся не перекладати на інших необхідність повідомити співробітнику погану новину.

Дослідження показали: якщо під час неприємної розмови в кабінеті знаходиться ще одна людина, співробітник сприймає це, як прояв неповаги.

Що?

Ретельно підбирайте слова. Краще всього, якщо ви оголосите погану новину делікатно, але без довгих прелюдій. Висловлюйтеся чітко, уникайте натяків і невербальних сигналів. Якщо необхідно, відрепетируйте свою промову заздалегідь.

Дослідження показали: мова тіла передає емоції навіть краще, ніж вираз обличчя.

Де?

Визначитеся з місцем, де відбудеться неприємна розмова. Погані новини бажано оголошувати особисто і без сторонніх.

Дослідження показали: люди більш сприйнятливі в особистій бесіді, порівняно з розмовою по телефону або листуванням.

Коли?

Виберіть правильний час для розмови. Не обрушивайте на співробітника погані новини, як тільки він переступив поріг офісу, але і не затягуйте. Добре, якщо попередньо ви порадитесь з командою.

Дослідження засвідчили, що рівень стресу, кров’яний тиск і пульс вище за все рано вранці.

Чому?

Поясните співробітнику, як ви прийняли таке рішення, максимально чесно і прямо. Не намагайтеся підсолодити пігулку, але і не залишайте людину з відчуттям, що вся справа в його особистих якостях.

Дослідження показали: люди набагато спокійніше сприймають погані новини, якщо бачать процес прийняття рішення.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: