Як російські розробники мобільних додатків готуються очолити нову промислову революцію

6

Часто людей мучить питання, технології штовхають бізнес вперед, або бізнес створює технологічні революції? Напевно, немає. У нашій компанії за останні півроку з завидною регулярністю виникали тривалі суперечки про те, в який бік змінюється світ.

Твердження, що технології серйозно трансформувалися, сумнівів у колег не викликало. Але як це відіб’ється на нашому бізнесі, що нового запропонувати клієнтам? Відповідь знайшлася.

Ми, Creators, одне з найстаріших digital-агентств Росії, засноване в далекому 2000-м. В’ячеслав Семенчук, творець Creators, вклав у бізнес амбітну ідеологію – бути першими і прагнути підкорювати нові вершини.

В активі Creators – сотні реалізованих проектів на стику web і mobile, престижні премії, високі позиції в рейтингах, повага колег і живий інтерес клієнтів. Агентство являє собою багаторічний стійкий і керований міжнародний бізнес, з кваліфікованим менеджментом і масштабованої бізнес-моделлю.

Проте з нового року керівником агентства Creators стала Ірина Баскова (Здрастуйте, давайте знайомитися!). Вектор розвитку агентства, цілком перспективний і раніше, дещо змінився. Ми відчули динаміку технологічного розвитку суспільства і затіяли зміну внутрішнього курсу компанії.

Mobile 3.0 – майбутнє вже сьогодні

В результаті палких дебатів, прийшли до висновку, що Mobile 3.0 повинен стати новим стандартом мобільного розробки, де mobile (поняття, в яке включаються не тільки смартфони, але і портативні пристрої, інтернет речей і web-адаптив під мобільні девайси), стає ключем до всіх технологічних дверей.

З’являються перспективні технології проходять перевірку mobile. По суті, це тестування на придатність і умова виживання для будь-якого технологічного рішення. Причини цього лежать і в особливості новітньої економіки, суспільства і культури.

Бізнес заробляє на звички користувачів, а користувачі, тобто ми з вами, все більше віддають перевагу користуватися мобільними пристроями. Конверсія з мобільних пристроїв вище, mobile «ближче до тіла», тому доступний користувачеві більше, ніж desktop-інструменти. Мобайл є все, і все є мобайл.

Технологічна революція vs еволюція

Людство вступило у черговий виток цивілізаційного розвитку і набирає обертів «четверта промислова революція». Digital-індустрія – породження попередньої «третьої технологічної революції, яка дала світові «цифру», IT; позначила перехід розвиненого суспільства на інформаційно-комунікаційні технології; народила PC, Internet, mobile.

Можна міркувати не так глобально, трохи ближче до галузі, і сказати, що світ входить у нову, 6-ю фазу розвитку IT-технологій під назвою «пов’язані платформи».

2017 рік називається дослідниками ринку HiTech «Роком конвергенції», коли окремі технології повинні будуть сращиваться, щоб вижити. Цю стратегію сфері високих технологій диктує промислова революція. Для себе ці зміни ми назвали ще конкретніше — Mobile 3.0.

За минуле десятиліття з появи Mobile 2.0 ми стали свідками грандіозних змін у світі технологій. Інтернет речей, BIG DATA, нейромережі, штучний інтелект, глибока автоматизація та інформатизація виробництв.

Ми спостерігаємо нові методи отримання контенту; революційні системи розпізнавання звуків, зображень, відео на основі штучного інтелекту; всесвітня мережа, яка виплеснулася з комп’ютерів, ноутбуків, планшетів, і, звичайно ж, мобільників на телевізори, холодильники, та інші чайники; роботи, повсюдно заміняють людини на виробництві, та й багато чого іншого, що ще пару-трійку років тому могло здатися мрією фантаста чи не такою близькою реальністю.

Якщо сказати простіше, то для нас стандарт mobile 3.0 – це розробка digital-рішень із застосуванням найбільшого числа новітніх технологій (згідно кривий Гартнера) і в найкращій пропорції, що дає масу переваг для бізнесу.

Додавання в програму і сайт інтернет-магазину технологій геймофикации збільшує кількість клієнтів; девелопери дивуються зростання угод після того, як потенційні покупці отримують можливість побачити свою майбутню квартиру у віртуальній реальності; нейромережі на основі BigData самі розраховують потреби користувачів, і приводять їх на поріг вашого бізнесу.

Це ті приклади, з якими ми зіткнулися самі. Детальніше про це читайте на сайті агенції: creators.ru.

Здається, що якщо сьогодні бізнес ще не відчув на собі проявів нової промислової революції, то в найближчому майбутньому це призведе до великого технологічного відставання.

Світ уже змінився. Ви готові?

Проекти агентства за останні кілька років все частіше являють собою «пов’язані платформи». Грань між mobile web стирається, і переходить у спільний інформаційний простір, а інструменти роботи в ньому стають універсальними.

В цьому напрямку першою і найважливішою для нас, віхою став успіх розробленого Creators в 2012 році проекту my-apps. Це конструктор мобільних додатків для бізнесу або особистого використання, який зручний будь-якому користувачеві, навіть не має навичок розробника, і не вимагає серйозних витрат.

Проект показав несподівані результати. Користувачі самостійно розробили кілька тисяч додатків, які встановили понад 15 млн разів. Але, головне, в результаті розвитку цього проекту смартфони стали самодостатнім інструментом для створення мобільних додатків. Інструмент «для отримання контенту» став інструментом для його створення.

Це – відмінна риса mobile 3.0.

Але, якщо можна за допомогою мобільного пристрою виробляти контент для нього ж, то чому б не використовувати для цього безліч мобільних пристроїв?

Один з останніх проектів Creators — інтерактивний довідник «Червона книга РФ». Додаток побудовано на принципі краудсорсингу – користувачі спостерігають флору і фауну у дворі свого будинку, на дачі, у відпустці, фіксують спостереження в додатку, і в результаті виходить довідник, який щодня наповнюється масою інформації – цікавою користувачеві, корисною для науковців та експертів.

Наш підхід співтовариство оцінило наших колег, у 2016 році ця програма отримала срібло премії TAGLINE в номінації «Найкраще державне додаток».

Ми активно співпрацюємо з державними установами, і нам це подобається. Так, для «Мосприроды» ми створили ще один проект – «Екологічний щоденник москвича». З допомогою нього користувач відстежує, як він впливає на природу, коли купує ті чи інші продукти, заправляє автомобіль, здійснює переліт, загалом заміряє свій «екологічний слід».

Завдання скачали додаток — поступово знизити шкідливий вплив на навколишнє середовище. Як і в будь-якій грі, юзер може просуватися по рівнях, отримуючи винагороду за зменшення свого впливу на живу природу.

Це ілюструє ще один елемент mobile 3.0 – геймофикацию, яка зараз проникає навіть до методики продажів великих корпорацій.

Свої проекти ми геймофицируем повсюдно, і, звичайно, розробляємо гри.

Продукт, над яким ми працювали останні півроку — гра «Місто майбутнього» — містобудівний симулятор. Користувач програми стає мером Москви, який повинен запобігти глобальну техногенну катастрофу. Він приймає рішення про будівництво об’єктів міського господарства, розвиток інфраструктури, і тільки екологічні технології допоможуть йому врятувати столицю.

Екологія – не єдина тематика, звичайно ж. Зараз ми робимо «конструктор ідеального торта» під тач-панелі і мобільні пристрої для великої кондитерської мережі, розробляємо інтерактивні навчальні продукти під портативні пристрої, тач-панелі, інтерактивні стіни, віртуальну реальність.

Є проекти, що використовують блокчейн, як наприклад, XBterminalBitcoin POS. Якщо пройтися по свіжих рішень, то практично скрізь застосовуємо розпізнавання голосу, блокчейн, задіємо нейромережі.

Поступово освоюємо і впроваджуємо в свої продукти VR/AR, ioT, Speech-to-speech Translation, Big Data, Mobile robots. Нашим клієнтам це дає відчутні переваги, а нам дозволяє осідлати хвилю четвертої технологічної революції і залишатися в авангарді digital-індустрії.

PS: для всіх, хто скаже нам чарівні слова «Ми прийшли з Клубу Директорів» — безкоштовна консультація та аналіз впровадження digital-інструментів для бізнесу. Звертайтеся!

Наш сайт: http://creators.ru/
E-mail: [email protected]
Тел: +7 (495) 133-94-97

Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: